Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 16:43, 28 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Co za plony warzywne, jestem pełna podziwu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Monia81 19:09, 28 cze 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8001
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zdolność ogarniania maleje z wiekiem. Spieszę się więc, żeby ogarnąć póki wiem, co ogarniam.
Stipie lada moment zrobi się w górnej części potężny kołtun z dojrzałych nasion. Źdźbła nie są w stanie go udźwignąć. Zwłaszcza, kiedy nasiąknie wilgocią. Są dwie szkoły postępowania z kołtunem:
1. wyczesać i zachować dotychczasową wysokość stipy (upierdliwe to i dosyć trudne w realizacji, osobiście połamałam kilka grzebieni)
2. sposób Ryski- obciąć radykalnie kołtun; ten sposób stosuję od ubiegłego roku- stipa traci na wzroście, ale ogrodnik zyskuje cenny czas

Te niefajne róże wyrzuciłam bez żalu.


Też próbuję się zmobilizować i tą zdolność ogarniania ogarnąć, choć nie zawsze to jeszcze wychodzi muszę spróbować z tą stipą przycinania, bo jak do tej pory czesanko uskuteczniałam, ale lekko mnie już to wnerwia, zwłaszcza, że przy czesaniu te nasionka wchodzą wszędzie piękne Haniu masz te widoczki ogródkowe
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Basieksp 19:30, 28 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Fajną ściągę zrobiłaś z warzywnika muszę przysypać pory i zajrzeć pod selery też lubię owoce świdośliwy, i też nie mamy za dużo owoców. No ładne masz warzywka, cukinie jakie już duże, super
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Helen 22:58, 28 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Ja też patrzę z zazdrością na warzywnik, widać mnóstwo włożonej pracy, szacun.
____________________
Helen - Hortensjowo
ryska 23:04, 28 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Można jeszcze te kłosy stipy z nasionami pociągać i wtedy całe nam wychodzą.
Haniu masz wzorcowy warzywnik.
Moje ogórki za które trzymałaś kciuki dały radę tylko te z których usunęłam kwiatki i zawiązki owoców. Prawda znana od wieków, że ogórki są ciepłolubne.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 23:23, 28 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, warzywnik masz zachwycający. Obiecujący zakątek pomidorowy, por, jarmuż, fasolka, bób, wszystko udane, po prostu cudnie. Dziś podjęłam - nie bez Twoich zdjęć udziału - ostateczną decyzję, że rabat warzywnych musi i u mnie przybyć Ciekawi mnie powód, dla którego ślimaki rzuciły się na bazylię wysadzaną do gruntu, a tej z nasionek nie ruszały. Może chodzi o inny zapach? Jak na to wpadły? Czy ślimaki mają węch?


Magara 00:23, 29 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Haniu, dzięki za porady kołtunowe

Reszta obrazków, z warzywnikiem na czele, każe mi się zastanowić jak Cię nakłonić na zamienienie się na działki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:04, 29 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Warzywa w warzywniku pokazowe

Haniu, specjalistko od żywopłotów nieformowanych, czy mogę jeszcze derenie ciąć? Tak raczej kosmetycznie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Juzia 11:17, 29 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38538
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z trybu cotygodniowego sprzątania przeszłam na tryb dwutygodniowy. Jesienią i zimą sprzątam częściej, bo zwierzaki wnoszą na łapkach błoto Niczego już nie prasuję. Raz na tydzień robię zakupy. Bardzo się przykładam do odpuszczenia sobie tego i owego. Czas stał się dla mnie cenniejszy niż kiedyś.

Urlop mam już dożywotnio. Nie przepadam za wypoczynkiem kojarzonym z masową turystyką. Jeśli gdzieś wybywam, to jest to najczęściej związane z wynajęciem kwatery via Booking z używalnością kuchni. Niewiele się różni od codziennego życia. Zmienia się tylko krajobraz, klimat, zapachy i smaki.


Mam bardzo podobnie
No może oprócz tego urlopu dożywotniego
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 11:25, 29 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38538
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)









O mniam!!!
Za mało posadziłam jarmużu. A z nasion nic nie wzeszło.
Zazdroszczę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies