Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 13:21, 08 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Martka napisał(a)


Najważniejsze:
że widoczki są niezawodnie piękne Poplonowi także spieszy się, dba o Twoje samopoczucie Trzymaj się ciepło i zdrowo!
Sierpień zawsze bardzo szybko mijał, z jego początkiem miałam myśli o wrześniu i szkole, a teraz, kiedy tych mieć nie muszę, myśli o słotnych jesiennych dniach i krótkich wieczorach. Rudbekie i anemony z impetem wkroczyły na rabaty, trawy napęczniały, to oznacza jedno. Lato czuje zmęczenie.
Mam nadzieję, że pogoda przyniesie oddech, a ogród ukojenie i niezmąconą, późnoletnią radość
Trzymaj się ciepło. Pozdrawiam, Haniu!



Mój organizm za koniec prawdziwego lata wciąż uznaje połowę sierpnia, bo przez kilkadziesiąt lat po 15 sierpnia myśli kierowały się ku szkole. Do szkoły już wracać nie muszę, ale nie da się ukryć, że koniec sezonu nadchodzi.
Poranki i noce są już wyraźnie chłodniejsze, a w dzień jest przyjemnie ciepło. Czekam teraz na rój Perseidów. Szkoda, że przypadnie podczas pełni księżyca. To takie moje prywatne zakończenie typowo wakacyjnego czasu.
Dzisiaj zamykałam w słoiczkach sok z własnych pomidorów. Bardzo obrodziły w tym roku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mirka 13:30, 08 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Haniu nie zazdroszczę COVIDA sama też przeszłam .Zdrówka życzę i oszczędzaj się.
Pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
jolanka 13:36, 08 sie 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Haniu, życzę zdrówka. U mnie też covidowo -znowu- tym razem eM - niefajnie przechodzi niestety. Pewnie nie uda mi się wymigać chociaż nadzieję cichutką mam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agatorek 20:23, 08 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Bezmyślność ludzka nie zna jednak granic, bo na ile trzeba nie mieć wyobraźni, żeby z objawami choroby jechać kilka kilometrów na rowerze do kogoś w odwiedziny. Wejść do tego kogoś. Opowiadać o objawach i na koniec wyciągnąć opakowanie testu z plecaka, zrobić test i otrzymać wynik pozytywny.
Efektem wizyty tego beztroskiego rowerzysty są trzy zarażone osoby, w tym jedna z grupy zwiększonego ryzyka z powodu chorób przewlekłych.
Już nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać.


Chyba taki osobnik dostałby dożywotni ban na wejście na moje podwórko w takim wypadku. Głupota ludzka jest jednak nieskończona…
Haniu, zdrowiej

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 20:26, 08 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Koniec lata widać już w ogrodzie na każdym kroku. Tak to jest, kiedy ma się dużo hortensji.






A stipom znowu trzeba wyciągać nasienniki.


W sumie to trochę się cieszę z końca lata i końca upałów . Ale to jeszcze nie koniec kolorów w ogrodzie . Są jeszcze m.in. rozchodniki i właśnie - przebarwiające się hortensje.
Piękna ta czerwona żurawka.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
tulucy 22:57, 08 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ehhhh Haniu, słów brak.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Martka 23:57, 08 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, historia nieprawdopodobna, jak można z testem pod pachą wybrać się na wycieczkę rowerową i w dodatku z celem odwiedzenia osób trzecich, nie pojmuję. Dbaj o siebie i bliskich, wzmacniaj.
Cieszę się, że masz pomidorowy rok, że będą soki, że działasz w ogrodzie.
Oby komfort w odczuwaniu siebie jak najszybciej wrócił.

darkowa 07:25, 11 sie 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu , co ja czytam .Przerażające

Zdrowiej i nabieraj sił.

Ogród śliczny a warzyw nadal zazdroszczę ;]

pozdrawiam
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 10:47, 11 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Agatorek napisał(a)


Chyba taki osobnik dostałby dożywotni ban na wejście na moje podwórko w takim wypadku. Głupota ludzka jest jednak nieskończona…
Haniu, zdrowiej



Głupota jest bardzo plenna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:50, 11 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Jolanko, Mirko, dziękuję za wsparcie. Choróbsko na szczęście już w odwrocie.
Starczyło nawet sił na umycie okien. Do wnętrz dociera zdecydowanie więcej światła, a i omiatanie ogrodu jest przyjemniejsze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies