Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:02, 01 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
tulucy napisał(a)
Ja mam taki niziutki stołeczek, do tego on się wbija w ziemię i robi jeszcze niższy. Na kolanach też mi się często zdarza. Mam podusię w odpowiednim zewnętrznym opakowaniu. Ale u mnie czasem za ciasno na podusię, bo coś się w ścieżce wysiało itp.


W trawiastych ścieżkach wysiewają mi się głównie chwasty i werbena.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:04, 01 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
mrokasia napisał(a)
Ja najczęściej pielę na kolanach . Gorzej gdy muszę wejść głębiej w rabatę i nie za bardzo jest jak zejść do parteru nie demolując swoim tyłem połowy rabaty .


Dlatego błogosławię często moją gęstwinę. W zarośniętą włażę sporadycznie, a brzegi rabat idealnie się pieli klęcząc na tej piankowej podkładce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:06, 01 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Dzisiaj znowu dopadało. Udało się przed deszczem wykosić zapłocie i ogród.
Zgrzytam zębami, bo ptaki objadły prawie całą aronię.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 14:16, 01 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja w warzywniku mam albo kostkę, albo ziemię. Na trawce tak, na kolanach, na kostce też. Na ziemi stołeczek lepszy
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 14:42, 01 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Uwielbiam perowskię ale u mnie ma nie tyle za kwaśno, co za cieniście. Inne rośliny ją zasłaniają na rabacie "teoretycznie słonecznej". I tyle by było z bylin lubiących słońce
Więc podziwiam i zazdraszczam nieustannie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosialuk 16:55, 01 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
W kwestii perowskiej, to na mojej mocno gliniastej ziemi o dziwo całkiem dobrze rośnie, ale wymaga podpierania.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
mirkaka 21:11, 01 sie 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


No właśnie pianka! Jej odkrycie bardzo mi ułatwiło życie.


Mnie też, siadam na niej jednym kolanem i tak posuwam się powolutku do przodu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 21:17, 01 sie 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Trudno zrobić dobre zdjęcie w tym miejsce, bo to wystawa południowa, a same rośliny są dosyć wysokie. Na żywo wygląda OK, a na zdjęciu nieco bałaganiarsko. Ale rzeczywiście ten zestaw bardzo przyciąga oko.







Rewelacyjny zestaw, mam perowską ale słabo rośnie, mam też krwiściąg i po kilku latach dopiero ma pierwsze pąki kwiatowe. Muszę przesadzi, może zgapię od Ciebie i posadzę je razem ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Martka 21:38, 01 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ja to właśnie dzisiaj uczyniłam Melduję, że uległam urokowi i zakupiłam perovską do krwiściąga. Haniu, to połączenie jest przecudne.
Mirko, obawiam się, że mój krwiściąg także w tym roku nie zakwitnie, nie zapowiada się, skoro u Ciebie też nie, to może niektóre tak mają? Lub wolą bardziej mokre stanowiska? Mój ma dość suche.
Gruszka_na_w... 21:52, 01 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Te dwie rośliny ze zdjęcia rosną na wyniesionej rabacie w rozluźnionej, przepuszczalnej glebie. Krwiściągowi przy dłuższym braku opadów lekko podsychały dolne listki. Obie urosły dość wysoko(sporo powyżej metra) i aby zapobiec ich ewentualnemu pokładaniu, są zaobrączkowane. Krwiściąg trudniej pionizować z uwagi na dość wiotkie łodyżki.
Martka, krwiściąg będzie też dobrze wyglądał w okolicy pros.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies