Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Martka 09:29, 17 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Obecność budzika w codzienności potrafi w człowieku niejedną radość „zasznurować”… Haniu, opisujesz błogostan Jest komfort, ale są też rutyny, stanowiące przyjazną wypadkową radości i konieczności
Póki co, jeszcze z radością chodzę do pracy, ale perspektywa emerytury z ogrodem - zdecydowanie słodzi mi wizję kolejnego etapu tak jak piszesz, oby forma dopisywała
Gosiek33 11:24, 17 wrz 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Piękne jesienne widoki

Jak zwykle kojące
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 12:53, 17 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Magara napisał(a)

Haniu, gdyby Twoi Synowie chcieli mieć "ciut" starszą siostrę to ja się na listę adopycjną wpisuję na pierwszym miejscu


Mój Em byłby przeszczęśliwy. Zawsze marzył o wygadanej córci.
Brak owej musi mu rekompensować kotka Ziuta. Ale to chyba nie to samo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:00, 17 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Helen napisał(a)
A ja Ci, Haniu, szczerze zazdroszczę takiego dnia jaki teraz masz. Moje marzenie, niespiesznie, z ochotą, bez spinki
I ogród rewelacyjny i hobby bardzo przeze mnie lubiane, super


Ten czas nadejdzie. Szybciej niż myślisz. Dziadek mojego EMa pod koniec życia rzucił taką myśl, że życie to jak otwarcie i zamknięcie drzwi. Krótka chwila w historii dziejów. Warto ją maksymalnie wykorzystać.
Czasem myślę, że los sprawił mi bardzo miłą niespodziankę. Nie sądziłam, ze wszystkie elementy życiowej układanki tak zgrabnie złożą się w to, co jest. Prognozy nie były różowe. Dlatego jak głupia cieszę się każdym dniem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:04, 17 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
mrokasia napisał(a)


Takie życie by mi bardzo pasowało .


Też mi takie pasuje. Byle jak najdłużej udało się samodzielnie ogarniać ten świat.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:14, 17 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Martka napisał(a)

Póki co, jeszcze z radością chodzę do pracy, ale perspektywa emerytury z ogrodem - zdecydowanie słodzi mi wizję kolejnego etapu tak jak piszesz, oby forma dopisywała


Do samego końca jeździłam do pracy z radością. I być może, gdyby nie było takiej paskudnej atmosfery politycznej wokół oświaty, to zostałabym dłużej aktywna zawodowo. Teraz atmosfera jeszcze bardziej zgęstniała, a ja mogę sobie odpuścić zgrzytanie zębami.

Naczytałam się, że trzeba dbać o formę, aby jak najdłużej być ogarniętym umysłowo i fizycznie. To dbam jak mogę najlepiej. Wyciskam ten jarmuż, pomidory i natkę pietruszki, piję zieloną herbatę. Może pomoże. Z kawy i dymka nie zrezygnuję.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:15, 17 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Gosiek33 napisał(a)
Piękne jesienne widoki

Jak zwykle kojące


W taki dzień jak dzisiaj (zimny i wietrzny), zaokienne widoki koją niezwykle. Uściski Gosiu!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 13:50, 17 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Do samego końca jeździłam do pracy z radością. I być może, gdyby nie było takiej paskudnej atmosfery politycznej wokół oświaty, to zostałabym dłużej aktywna zawodowo. Teraz atmosfera jeszcze bardziej zgęstniała, a ja mogę sobie odpuścić zgrzytanie zębami.

Naczytałam się, że trzeba dbać o formę, aby jak najdłużej być ogarniętym umysłowo i fizycznie. To dbam jak mogę najlepiej. Wyciskam ten jarmuż, pomidory i natkę pietruszki, piję zieloną herbatę. Może pomoże. Z kawy i dymka nie zrezygnuję.

No i pomykasz z kijkami . Ze o ogrodzie nie wspomnę .
Moj dziadek całe życie był aktywny fizycznie. Przeżył w dobrym zdrowiu 99 lat .

EDIT: I niemal do końca pracował na swojej działeczce ROD .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 00:53, 18 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Mój Em byłby przeszczęśliwy. Zawsze marzył o wygadanej córci.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Z kawy i dymka nie zrezygnuję.

Haniu, jesteśmy dogadani, albowiem idealnie się wpasowuję w Waszą Rodzinę
Wygadana córcia, kawa i dymek - spełniam wszelkie kryteria do adopcji
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 21:49, 18 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Judith napisał(a)

No i pomykasz z kijkami . Ze o ogrodzie nie wspomnę .
Moj dziadek całe życie był aktywny fizycznie. Przeżył w dobrym zdrowiu 99 lat .

EDIT: I niemal do końca pracował na swojej działeczce ROD .


Aż tyle to chyba nie chciałabym mieć w momencie zejścia. Posiadanie dzieci w wieku powyżej 75-ciu lat jakoś mi dziwnie wygląda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies