Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:38, 13 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
tulucy napisał(a)
Szalejesz Haniu. Berberysa i ja jednego się pozbyłam.


A Ty co tak zamilkłaś wrześniowo? Pokutę jakowąś dostałaś?

Berberysy sa światłolubne. Podejrzewam, że ten największy odszedł do berberysowego nieba z braku słońca i nadmiaru wilgoci.
Ten usunięty z okolic róż za bardzo zagęszczał okolicę. Róż przecież nie wykopię.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 21:49, 13 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
A co to jest nadmiar wilgoci?
Mój berberys Orange Rocket przesadzony na rabatę słoneczną nieustająco zielony... Rabat jest sloneczna jak na warunki mojego ogrodu, ale nie na oczekiwania berberysa .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:59, 13 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Te bordowolistne faktycznie zielenieją w półcieniu.
Nadmiar wilgoci miałam wczoraj. Podczas kopanie glina nie chciała się odczepić od szpadla.
Podczas prób rozdrobienia brył pazurkami, czułam się tak, jakbym miała do czynienia z próbą rozdrobnienia na grudki ciasta drożdżowego.
Pozytyw jest taki, że przesadzałam drzewka ze zwartą bryłą korzeniową.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 22:17, 13 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Ale fajnie podziałałaś ogrodowo, marzę o takim wolnym czasie
____________________
Helen - Hortensjowo
Martka 22:38, 13 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, zawzięłaś się na kilka roślin i w ogóle wpadłaś w wir prac, też bym tak chciała
Aurea nana nie ma, astry i poidełko nadal są, brawo Ta zmiana podoba mi się bardzo.
Bardzo podoba mi się rabata studzienna. Trzmielina oskrzydlona ma spektakularne kolory, znam ją dzięki Tobie. Żal jedynie, że tak szybko zrzuca liście. Na szczęście jest wtedy wiele innych akcentów
U mnie zawilce dają radę, a wręcz szaleją. Zaczęły już rozpychanie na rabacie, nie wiem, co na to kiścienie



Wiolka5_7 22:56, 13 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Te moje tetrisy to pikuś ty Haniu szalejesz

Dobrze robisz , że pozbywasz się np. jałowców ,bo są krótkowieczne. Kosodrzewiny u mnie też chorowały i wywaliłam. Nie ma co się patyczkować ,tylko sadzić rośliny takie co nie sprawiają kłopotów .
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magara 00:48, 14 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Haniu, prrrrrrrrrr szalona
Koleżanki forumowe w kompleksy wpadają
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:09, 14 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Ja sobie tylko z przyjemnością poczytałam do porannej kawki, kompleksów z tego powodu nie mam, że nie robię nic
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 08:22, 14 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
antracyt napisał(a)
Ja sobie tylko z przyjemnością poczytałam do porannej kawki, kompleksów z tego powodu nie mam, że nie robię nic

Podzielam w pełni .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Nowa12 08:32, 14 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja też mam tuję aurea nana. I też z tych czasów co kupowałam wszystko co mi wpadło w oko i ręce i po 1 szt. .
Na razie jest bo praktycznie w ogóle nie przyrasta więc póki co nie stanowi kłopotu .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies