Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:19, 22 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)


W Helsinkach nie było aż tak ciepło, ale jednak znacznie przyjemniej i słonecznie. Było, bo właśnie wróciłam. Jednak swojego człowieka na północy nadal mamy

Haniu, piękne widoki i natura obezwładniająca nadwyżki potrzeb ludzkich Dobrego czasu życzę i wrzucaj foty, o ile będziesz miała możliwość i czas.


Zdałaś piękną relację ze swojej helsińskiej wyprawy. O tamtejszej bibliotece czytałam z wypiekami na twarzy.
Mój wyjazd jest tym razem typowo hikingowy przeplatany zalegiwaniem na sofie z widokiem na Oslofiord.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:35, 22 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dziewczyny, dziękuję za odwiedziny. Norwegia to piękny kraj. Bardzo mi po drodze z tutejszym klimatem. Nawet gdyby zaczęło padać, to jest czym karmić zmysły.
W cudowny sposób potrafią wykorzystać naturalne materiały we wnętrzach. Drewniane ściany, podłogi i sufity w żaden sposób nie czynią wnętrz ciężki w odbiorze i ciemnymi.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 19:36, 22 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Pięknie, fajne klimaty w pomieszczeniu i poza nim
____________________
Helen - Hortensjowo
tulucy 08:14, 25 wrz 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Melduję, że żyję. I że nieco nadrobiłam. I że nawet Mrokasi daleko było do mojego bluszczowego rekordu 6 worów gruzowych ścinków z bluszczu plus to, co poszło do sąsiada do palenia, bo takie grube pędy. 2 taczki się uzbierały.

Norwegii zazdroszczę bardzo. Grecji też. Może za rok. Teraz terapia mi dużo planów wstrzymała. Ale co się odwlecze, to ... Będzie smakować potrójnie .
A terapia pozwala mi na powolne dłubanie popołudniami.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
ryska 18:49, 26 wrz 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Zachwycające widoki.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
inka74 07:07, 27 wrz 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Piękne widoki urlopowe -miłego odpoczynku
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:15, 27 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)
Melduję, że żyję. I że nieco nadrobiłam. I że nawet Mrokasi daleko było do mojego bluszczowego rekordu 6 worów gruzowych ścinków z bluszczu plus to, co poszło do sąsiada do palenia, bo takie grube pędy. 2 taczki się uzbierały.

Norwegii zazdroszczę bardzo. Grecji też. Może za rok. Teraz terapia mi dużo planów wstrzymała. Ale co się odwlecze, to ... Będzie smakować potrójnie .
A terapia pozwala mi na powolne dłubanie popołudniami.


Dłubanie w ogrodzie niezależnie od tempa ma dobry wpływ na całokształt.
Dzisiaj wykarczowałam bluszczowe korzenie. Wsadzałam 10 cm łodyżkę bluszczu w doniczce P9, a wykopywałam korzenie jak z potężnego krzaczora.
Miałam kilkunastoletnią przerwę w wakacyjnych wypadach. teraz trochę nadrabiam. Co się odwlecze, to nie uciecze. Twoje wyjazdy nie uciekną z pewnością.

W ogrodzie mam już jesień pełną gębą. Lubię irgi.

Pomarszczona







Kiedy brzózki były malutkie wsadziłam między nie astry. Po upływie 10 lat astry wciąż żyją.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:25, 27 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
ryska napisał(a)
Zachwycające widoki.


Widoki jak widoki. Ale jakie grzyby tam rosły. W życiu takich nie zebrałam.



W moich okolicznych lasach masowo występują tylko kanie, z podgrzybków trafiają się głównie zajączki, a prawdziwki to rarytas.

Po nasyceniu oczu surowymi naturalnymi ogrodami i krajobrazami, mogę pozwolić sobie na omiatanie rabat powodujących ogrodowy oczopląs.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:29, 27 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
inka74 napisał(a)
Piękne widoki urlopowe -miłego odpoczynku


Odpoczynek był zacny. Złaziłam się solidnie. Wysokie góry już nie dla mnie, a tam było akuratnie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:54, 27 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Za gwiazdę ogrodu robi teraz trzmielina oskrzydlona. Przebarwia się bez żadnych subtelności.









Derenie Sibirica starają się jej dotrzymać kroku.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies