Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Brzozowadzie... 17:58, 16 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Witaj Gruszko!
Ależ Ci tu pięknie te hortensje rosną! A ten berberys świetnie tu wygląda jako wykończenie rabaty.
Rewolucji sporo za Tobą, bardzo fajne zmiany i wymiany, Nieodmiennie, od pewnego czasu zadziwiam się cienistym charakterem Twojego ogrodu. Wszak zapamiętałam go jako absolutnie słoneczny Ho ho, tak tak! Czas mija, dzieci i drzewa rosną
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 21:52, 16 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Brzozowadziewczyna napisał(a)


Rewolucji sporo za Tobą, bardzo fajne zmiany i wymiany, Nieodmiennie, od pewnego czasu zadziwiam się cienistym charakterem Twojego ogrodu. Wszak zapamiętałam go jako absolutnie słoneczny Ho ho, tak tak! Czas mija, dzieci i drzewa rosną
Pozdrawiam serdecznie!


Witaj Agatko! Mam nadzieję, że problemy zdrowotne już za Tobą i będzie nam dane podziwiać jesienną odsłonę Twojego cudownego ogrodu.

Dzieci, wierzyć się aż nie chce, rosną i dorastają w niesamowitym tempie. Moi chłopcy świętowali w tym roku 35 i 36 urodziny. Aż mnie ciarki przeszły. Za moment będą w wieku średnim, a dopiero co byli w powijakach. Nie wiem, kiedy to zleciało.
Drzewka mam sporo młodsze, ale one też mnie zaskoczyły tempem przyrostów. Nie dowierzałam kiedyś, że można osiągnąć etap wydawania lub usuwania roślin z ogrodu. A teraz trzeba dostosowywać ilość i wielkość roślin do pojemności ogrodu. Korygowanie nasadzeń to jednak trochę mniej przyjemne zajęcie niż ich planowanie i zakup nowych roślin.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:03, 16 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)
Haniu! Mrokasi o emeryturze, a moje o buszu marzenia nadwyrężyłaś mocno! Skandal, takie piękne obrazki Patyczki poznały się na ogrodniczce Systematyczność i jej efekty podziwiam, upalne lato rozleniwiło ogrodników, w tym mnie, a Ty wyłom kompletny . Na wiosnę obiecuję sobie złapać równowagę, może trzymając sztamę z Tobą będzie mi łatwiej


Patyczki wykorzystały maksymalnie możliwości gleby.
Tegoroczne lato w ogóle nie sprzyjało pracom w ogrodzie. Przy tak dużych upałach nie jest się w stanie dłużej popracować. Staram się trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o kontrolowanie gabarytów roślin, bo często rok opóźnienia w podjęciu decyzji powoduje, że praca staje się katorżnicza, a takiej nie lubię. Tak miałam z decyzją o usunięciu srebrnego świerka z frontu. Musiałam prosić sąsiada o ścięcie piłą spalinową, a potem umęczyłam się przy wykopywaniu karpy korzeniowej.
Kiedy pracowałam, to wrzesień był wyłączony z działań ogrodowych. Teraz już nic mi ich nie zakłóca. Temperatura jest znośna, dzień jeszcze w miarę długi. Dłubie się spokojnie.
Trzymanie sztamy z Tobą to prawdziwa przyjemność.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 22:28, 16 wrz 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Miałaś nadzieję leżeć na emeryturze całkowitym odłogiem? Zapomnij.


Leżeć całkowitym odłogiem to może nie ale mieć znacznie więcej czasu na ogród! Wyjść sobie do ogrodu i na spokojnie, powolutku zadbać o rośliny, na bieżąco odchwaszczać, mieć czas by w odpowiednim momencie coś przyciąć, coś podzielić, coś opryskać. Poomiatać z leżaczka . Nie musieć wybierać - ogarnąć ogród, chałupę czy gary.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 22:32, 16 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
mrokasia napisał(a)


Leżeć całkowitym odłogiem to może nie ale mieć znacznie więcej czasu na ogród! Wyjść sobie do ogrodu i na spokojnie, powolutku zadbać o rośliny, na bieżąco odchwaszczać, mieć czas by w odpowiednim momencie coś przyciąć, coś podzielić, coś opryskać. Poomiatać z leżaczka . Nie musieć wybierać - ogarnąć ogród, chałupę czy gary.

O! To jest super perspektywa . Jeszcze kilka lat .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:01, 16 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mrokasia napisał(a)


Leżeć całkowitym odłogiem to może nie ale mieć znacznie więcej czasu na ogród! Wyjść sobie do ogrodu i na spokojnie, powolutku zadbać o rośliny, na bieżąco odchwaszczać, mieć czas by w odpowiednim momencie coś przyciąć, coś podzielić, coś opryskać. Poomiatać z leżaczka . Nie musieć wybierać - ogarnąć ogród, chałupę czy gary.


Na to będziesz mieć czas.
Myśmy dołożyli sobie późnym popołudniem nowy rytuał w postaci seansów filmowych.
A przed południem trochę czasu zabiera mi wyjście do warzywnika z koszyczkiem, przygotowanie wyciskanych soków i w sezonie robienie przetworów. Chałupa jakoś się mniej brudzi i większe sprzątanie można robić raz na 10 dni.
Więcej czasu poświęcam też na poranną kawę, pies ma dłuższe spacery, łażę z kijkami, chodzę na basen. Tak jakoś szybko mija ten dzień. Nie mam poczucia, że tego czasu jest sporo więcej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:02, 16 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Judith napisał(a)

O! To jest super perspektywa . Jeszcze kilka lat .


To dobry czas. Zwłaszcza dla ludzi z pasją. Byle zdrowie nie zaczęło zgrzytać zbyt szybko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:55, 17 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Dzieci, wierzyć się aż nie chce, rosną i dorastają w niesamowitym tempie. Moi chłopcy świętowali w tym roku 35 i 36 urodziny. Aż mnie ciarki przeszły. Za moment będą w wieku średnim, a dopiero co byli w powijakach. Nie wiem, kiedy to zleciało.


Haniu, gdyby Twoi Synowie chcieli mieć "ciut" starszą siostrę to ja się na listę adopycjną wpisuję na pierwszym miejscu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 08:21, 17 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
A ja Ci, Haniu, szczerze zazdroszczę takiego dnia jaki teraz masz. Moje marzenie, niespiesznie, z ochotą, bez spinki
I ogród rewelacyjny i hobby bardzo przeze mnie lubiane, super
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 08:25, 17 wrz 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na to będziesz mieć czas.
Myśmy dołożyli sobie późnym popołudniem nowy rytuał w postaci seansów filmowych.
A przed południem trochę czasu zabiera mi wyjście do warzywnika z koszyczkiem, przygotowanie wyciskanych soków i w sezonie robienie przetworów. Chałupa jakoś się mniej brudzi i większe sprzątanie można robić raz na 10 dni.
Więcej czasu poświęcam też na poranną kawę, pies ma dłuższe spacery, łażę z kijkami, chodzę na basen. Tak jakoś szybko mija ten dzień. Nie mam poczucia, że tego czasu jest sporo więcej.


Takie życie by mi bardzo pasowało .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies