Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:03, 27 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Tradycyjnie, jak co roku, mocno zarosła rabata z boku tarasu. O tej porze roku z rzadka tam chadzam, ale lubię zerkać na tę rabatę przez okna.





Wszystkie rabaty przy bryle budynku przyjemnie otulają dom.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:07, 27 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
I zostały jak zwykle takie tamy na koniec.
Z frontu.





Z cypelka.



Z ronda i okolic.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:17, 27 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Od października odpady bio zaczną być wywożone nie raz w tygodniu, ale co dwa tygodnie. Pora zacząć myśleć o przycinaniu róż na raty. Tych worów z kolczastymi ścinkami zawsze zbiera mi się sporo, a jednorazowo można oddać trzy.



Przydałaby się odrobina słońca, żeby pracować w ogrodzie z przyjemnością, a w prognozach kolejny pochmurny i deszczowy dzień.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 23:09, 27 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Haniu, piękne kolory w ogrodzie, dereń sibrica mnie zdziwił -moje jeszcze zielone!
Kolor Twoich podkolanówek do wędrówek także świetny .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
inka74 23:17, 27 wrz 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Odpoczynek był zacny. Złaziłam się solidnie. Wysokie góry już nie dla mnie, a tam było akuratnie.



bosko! Bardzo lubię takie klimaty. Moja walizka stoi spakowana na inne rejony - już za chwilę, już za momencik. Ja też nadrabiam zaległości we włóczędze...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magara 23:51, 27 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Haniu, ogród masz piękny o każdej porze roku Czy masz już takie poczucie, że mogłabyś robić nic, a tetrisy traktować tylko jako fanaberie??? Jeżeli tak - podziel się przepisem jak taki stan osiągnąć

W Twoich wakacyjnych planach się pogubiłam chyba Grecja już była czy dopiero będzie czy wszystko mi się pomyliło??? Strasznie chyba nie ogarniam forumowych wątków
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 23:54, 27 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Judith napisał(a)
Haniu, piękne kolory w ogrodzie, dereń sibrica mnie zdziwił -moje jeszcze zielone!
Kolor Twoich podkolanówek do wędrówek także świetny .


U mnie ten dereń zaczyna się przebarwiać już w sierpniu.
To nie podkolanówki. Kiedy zaczęłam systematycznie łazić z kijkami przez cały rok (a jeśli jest śnieg, to biegać na nartach), to moje pacholę postanowiło zostać moim sponsorem i doposażyło moją sportową garderobę. Dostałam w prezencie sporo odzieży Swixa. Dla mnie to było odkrycie nowej jakości uprawiania sportu na zewnątrz. Dostałam czapki, kurtkę, spodnie krótkie i długie, leginsy, kalesonki, koszulki letnie i zimowe. Na zdjęciu są leginsy tej firmy.
To właśnie owo pacholę jest autorem powiedzenia, że nie ma złej pogody. jest tylko złe ubranie. Od roku podzielam ten pogląd. Nie zdarzyło mi się zmarznąć, zamoknąć, a nawet upocić się.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 00:01, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Magara napisał(a)
Haniu, ogród masz piękny o każdej porze roku Czy masz już takie poczucie, że mogłabyś robić nic, a tetrisy traktować tylko jako fanaberie??? Jeżeli tak - podziel się przepisem jak taki stan osiągnąć

W Twoich wakacyjnych planach się pogubiłam chyba Grecja już była czy dopiero będzie czy wszystko mi się pomyliło??? Strasznie chyba nie ogarniam forumowych wątków


Tetrisy rzeczywiście mogą uchodzić za fanaberię. Od jakiegoś czasu koryguję zbyt gęste nasadzenia na początkowym etapie zakładania ogrodu (tak, tak czytałam, że też podążasz podobną drogą: wiśnia tu, grujecznik obok, a śliwa tuż, tuż ) U mnie ta gęstość zaczynała mieć wpływ na kondycję niektórych roślin. Trzeba wpuścić trochę powietrza na rabaty i usunąć to, co chorowite lub w stanie agonalnym.

Norwegia wyskoczyła niespodziewanie, a Grecja będzie planowo. za dwa tygodnie. Emeryci po studentach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 00:04, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
inka74 napisał(a)
bosko! Bardzo lubię takie klimaty. Moja walizka stoi spakowana na inne rejony - już za chwilę, już za momencik. Ja też nadrabiam zaległości we włóczędze...


Lubię widok spakowanych walizek. Wiele obiecuje. A w jakie rejony je weźmiesz?
Wędrowałabym częściej, ale logistycznie to trochę skomplikowane ze względu na kota i psa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:27, 28 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tetrisy rzeczywiście mogą uchodzić za fanaberię. Od jakiegoś czasu koryguję zbyt gęste nasadzenia na początkowym etapie zakładania ogrodu (tak, tak czytałam, że też podążasz podobną drogą: wiśnia tu, grujecznik obok, a śliwa tuż, tuż ) U mnie ta gęstość zaczynała mieć wpływ na kondycję niektórych roślin. Trzeba wpuścić trochę powietrza na rabaty i usunąć to, co chorowite lub w stanie agonalnym.

Norwegia wyskoczyła niespodziewanie, a Grecja będzie planowo. za dwa tygodnie. Emeryci po studentach.


Haniu, odpuszczam temat adopcji odnośnie mojej osoby. Adoptuj mojego Małżonka, proszę, i mu z mlekiem matki przekaż pewne prawdy ogrodowe Będę dobrą synową, najlepszą, obiecuję

Wakacje Twoje i plany już ogarniam. Ta Norwegia mi śledzenie zaburzyła. Bardzo jestem ciekawa Twoich doznać z Balos
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies