Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

inka74 07:06, 28 wrz 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Lubię widok spakowanych walizek. Wiele obiecuje. A w jakie rejony je weźmiesz?
Wędrowałabym częściej, ale logistycznie to trochę skomplikowane ze względu na kota i psa.
Wieża Melem plus okolice i Disneyowska Sintra na odkrycie czeka. A w październiku Biebrza i żurawie. Cały ten rok jakoś taki wyjazdowy był na szczęście. Po dwóch latach siedzenia na czterech literach przymusowo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:08, 28 wrz 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Tak w ogóle to roślinne potwory ci porosły. Z przyjemnością patrzę na twoje ogrodowe zakątki. Bardzo tak lubię.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Martka 07:27, 28 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, podziwiam jesień i kolory. U mnie dziś deszczowo. Czerwoność trzmieliny i derenia mnie zaskoczyła. Na Mazowszu drzewa jeszcze nie zmieniają kolorów w sposób aż tak zauważalny, co najwyżej z lekka
Wędrująca Hania - wyjątkowy widok! Mogłaś pląsać pośród natury, mając w zasięgu wzroku wodę jednocześnie, to są okoliczności idealne Perspektywa porządkowania ogrodu w okienku międzywyjazdowym też niezła


antracyt 08:48, 28 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Zaglądam regularnie, podczytuję, zachwyt zostawiam nad tym widokiem
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 16:56, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
inka74 napisał(a)
Wieża Melem plus okolice i Disneyowska Sintra na odkrycie czeka. A w październiku Biebrza i żurawie. Cały ten rok jakoś taki wyjazdowy był na szczęście. Po dwóch latach siedzenia na czterech literach przymusowo.


A w nazwie wieży nie ma literówki? Chodzi chyba o Torre de Belem, bo tej wieży najbliżej do Sintry. Lizbonę też mam na liście marzeń. Może doczekam spełnienia. Jesień nad Biebrzą z żurawiami w tle też zapowiada Ci się smakowicie. Udanych wojaży!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:00, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)
Haniu, podziwiam jesień i kolory. U mnie dziś deszczowo. Czerwoność trzmieliny i derenia mnie zaskoczyła. Na Mazowszu drzewa jeszcze nie zmieniają kolorów w sposób aż tak zauważalny, co najwyżej z lekka
Wędrująca Hania - wyjątkowy widok! Mogłaś pląsać pośród natury, mając w zasięgu wzroku wodę jednocześnie, to są okoliczności idealne Perspektywa porządkowania ogrodu w okienku międzywyjazdowym też niezła




Reszta drzew spokojnie czeka z przebarwieniami na październik. Tylko dereń Sibirica i trzmielina oskrzydlona takie wyrywne. Oczary też w tym sezonie nieco wyrwały do przodu z przebarwieniami. Może z powodu suchości gleby?
W okienku międzywyjazdowym chyba niewiele zrobię, bo aura robi psikusy. Trudno nawet skosić trawę, a na rabatach grząsko. Zebrałam dzisiaj ostatnie pomidory i zerwałam gruszki. A potem ulewny deszcz wygonił mnie do domu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:05, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
antracyt napisał(a)

Zaglądam regularnie, podczytuję, zachwyt zostawiam nad tym widokiem


Takich urokliwych zatoczek było na trasach sporo. Miałam w pamięci zdjęcia Sylwii z zalewu Soliny z egzotycznymi parasolkami i agresywną architekturą. Po drugiej stronie Bałtyku taki gwałt wizualny byłby niemożliwy. Każdy wytwór człowieka idealnie wtapia się w krajobraz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:14, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dzisiaj wreszcie dzień bez deszczu. Można było skosić trawę i wzbogacić zdjęciową dokumentację o słoneczne widoki.
Ambrowiec już w jesiennym ubranku. Dobrze, że wyjątkowo długo ma je na sobie. Zrzuca je jako jedno z ostatnich drzew.



Przetacznik Marietta, po letnim ścięciu, dopiero teraz postanowił zabrać się za powtórkę kwitnienia. Może zdąży błysnąć przed końcem sezonu.



Soczysta zieleń zniknęła z rabat. Ogród zmienił kolorystykę.



Pamiętam, że podczas sadzenia robiłam spore odstępy między roślinami.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:27, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Z powodu codziennych opadów trudno zadbać o systematyczne przycinanie różom przekwitniętych kwiatów. Pewnie dłużej tłoczyłyby kolejne pąki.



Bodziszka Rozanne spróbuję wiosną podzielić sposobem podpatrzonym u Wioli. Niesamowicie długo kwitnie. Świetnie reaguje na kilkukrotne delikatne przycięcie w sezonie. Jest wtedy bardziej zwarty. Szkoda tylko, że liście zanikają mu zimową porą. Jak widać, nie można mieć wszystkiego "naj".



Nieformowany żywopłot wzdłuż zachodniej granicy. na pierwszym planie klon pensylwański. Nie wykazuje tendencji do spektakularnych przebarwień jesiennych, ale jego atutem jest ubarwienie pnia.



Zgrany duecik astrów NN i rozchodników Brillant.



Ta gaura ma ponad metr szerokości i tyleż samo wysokości. Kwitnie niezmiennie od lipca.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 20:58, 29 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
U mnie znowu bez słońca, masakra przez cały wrzesień było go tyle co i nic . Oby październik nam wynagrodził !

Pięknie Haniu masz w jesiennym ogrodzie
Trzmielina,ambrowiec i inne rośliny boskie w jesiennych szatach

Hakone jak pięknie bujnęło

Dzielenie Rozanne polecam, planuję kolejne wiosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies