Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

nicol21 21:16, 01 paź 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Widoki i kolory extra. Uwielbiam ambrowce za te ich jesienne kolory.

Oby pazdziernik by suchszy niz wrzesien.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Judith 22:41, 01 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
nicol21 napisał(a)
[...]

Oby pazdziernik by suchszy niz wrzesien.

Ja mam zyczenie dokładnie odwrotne .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 22:51, 01 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Judith napisał(a)

Ja mam zyczenie dokładnie odwrotne .

Ja też
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Bee 07:47, 02 paź 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Ja tez poproszę o deszcz
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
inka74 07:58, 02 paź 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A w nazwie wieży nie ma literówki? Chodzi chyba o Torre de Belem, bo tej wieży najbliżej do Sintry. Lizbonę też mam na liście marzeń. Może doczekam spełnienia. Jesień nad Biebrzą z żurawiami w tle też zapowiada Ci się smakowicie. Udanych wojaży!
oczywiście, że jest literówka . Tak się na telefonie pisze
Zwiedzanie i wyjazd z ogromnymi przygodami ale jesteśmy i... Jest bosko. To absolutnie moje klimaty. Jedzeniowo, ludzko i turystycznie. Bardzo polecam jako realizacja marzeń.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 12:21, 03 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Widoki wszędzie piękne, i w ogrodzie, i na wyjeździe . Ależ mieliście świetną miejscówkę z super widokami!
I już niedługo kolejne widoki!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 12:59, 03 paź 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Haniu pozdrawiam. Nadrobiłam, podziwiałam norweskie widoki, pozazdrościłam trochę. Ogrodu też, choć narzekasz że mokro, to zdjęcia przeczą kataklizmowi. Przebarwienia miłe oku w tej szarówce. Moja trzmielina dopiero zaczyna, kaliny maja pojedyncze gałązki muśnięte. Zupełnie inne krajobrazy u ciebie.
Udanej kolejnej wyprawy. Fotki oczywiście mocno wskazane
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 21:25, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja też ostatnio bluszcza trochę ograniczałam,bo rośnie jak wsciekły



Udało mi się pozbyć wszystkich bluszczowych pędów z ogrodu. Przy okazji wyciepałam trzmieliny Galiety, które miały przesłaniać murek na rabacie garażowej. Stwierdziłam, że tuje sąsiada urosły na tyle, że radzą sobie z maskowaniem siatki, a mnie odpadnie konieczność przeplatania pędów trzmieliny przez oczka siatki i kontrolowanie jej pełzania. Murku i tak już nie widać.



Z zapraszaniem bluszczu do ogrodu trzeba uważać. Póki jest młodziutki, to przycinanie wydaje się zabiegiem kosmetycznym. W narożniku działki chciałam zasłonić bluszczem mur oporowy sąsiada. Po upływie trzech lat bluszcz uformował pieniek gruby jak mój nadgarstek i zaczął atakować choinę kanadyjską i rośliny okrywowe. Przedarł się do sąsiadów. Całe popołudnie zeszło mi na usuwaniu dwóch sadzonek.
Dereń Sibirica już prawie bez liści. Jesień błyskawicznie opanowała ogród. Ogród zmienia się w mgnieniu oka.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:34, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mrokasia napisał(a)
O mamo, nie mogę tu wchodzić! Zamarzyłam o wyjeździe... Eh...


Marzenia są dobre, bo ma się z reguły dużą skłonność do ich realizacji. Czego Ci gorąco życzę.

Zdaje się, że wyrzuciłaś z ogrodu hortensję Candlelight. Mnie zachwycają jej jesienne przebarwienia, choć rzeczywiście kwiaty nie wyglądają spektakularnie.



Kwitną oczary wirginijskie. Od kiedy podrosły, to udaje im się zawczasu zrzucić liście i można podziwiać frędzelki. W młodości potrafiły trzymać zaschnięte liście aż do wiosny.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:51, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)




Kurde, Haniu, nie chciałam Cię do Balos zniechęcić To piękne miejsce
Tylko te fotki w internetach są robione z góry - czyli jak jedziesz samochodem drogą szutrową, wysiadasz i TO widzisz A później na tylnych łapach idziesz sobie na dół żeby tyłek w lazurowej wodzie pomoczyć, a następnie wracasz pod górkę Domyślam się, że w Waszym przypadku samochodem nie pojedziecie a i się nie pomoczycie w lazurze bo raczej już chłodno będzie.
My płynęliśmy stateczkiem - być może wrzeszczący tłum miał wpływ na moją ocenę miejsca
Nie zniechęcaj się jednak, Ty życiowa optymistka, a ja smerf-maruda, mam inny ogląd sytuacji


W planach była właśnie wycieczka stateczkiem. Zobaczę jak się sytuacja rozwinie na miejscu.
A conto przyszłej adopcji mam dla Ciebie w prezencie zdjęcia porównawcze

zapłocie rok 2017



zapłocie rok 2022











Jest nadzieja, że szybko zasłonisz się od "słonecznego" sąsiada.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies