Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:04, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
tulucy napisał(a)
Miałam coś mądrego napisać, ale mi wyleciało. Po drodze do poradni codziennie mijam astry z rozchodnikiem. Pas posadzony wzdłuż odrodzenia. Piękny widok.

Aaaa wleciało. Część róż też przytnę w tym roku jesienią. Nawet ciekawa jestem efektów. Co prawda robię to z powodu tetrisów, nie chcę dostać kolcami po twarzy albo tyłach, więc przycinam to, co mi przeszkadza. Ale zawsze.


Bluszczowe ścinki zaanektowały mi wszystkie cztery worki bio. Musze czekać do środy na nowe, aby ruszyć ze ścinaniem róż. Może coś się uda poprzycinać do niedzieli.

Astry uwielbiam. Nie tylko z rozchodnikami

















____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:15, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
nicol21 napisał(a)
Widoki i kolory extra. Uwielbiam ambrowce za te ich jesienne kolory.

Oby pazdziernik by suchszy niz wrzesien.


Żałuję, że mam za mały ogród na zasadzenie w nim ambrowca. Forma szczepiona nie bardzo pasuje do mojego ogrodu. Dobrze, że udało mu się znaleźć miejsce na zapłociu. Widzę go z okien.



Październik też się zaczął deszczowo. W dodatku zrobiło się bardzo wietrznie. Liście lecą na potęgę.



Aronia tak cudownie się przebarwia. Szkoda, że liście tak szybko jej opadają.





Jagody kamczackie już prawie łyse.



Czekam na przebarwienia klona ściętolistnego i na słońce. Bez niego jesień traci połowę swego uroku.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 22:21, 03 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Haniu, Twoja jesień zdecydowanie bardziej zaawansowana niż u nas. Piękne kolory!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:25, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Judith napisał(a)

Ja mam zyczenie dokładnie odwrotne .


Wiolka5_7 napisał(a)

Ja też


Bee napisał(a)
Ja tez poproszę o deszcz


Coś nie tak robicie z tymi życzeniami, bo zamiast u Was, to znowu pada u mnie. Cały dzień był pochmurny, a teraz z tych chmur mam znowu deszcz.









Bardzo lubię te żurawki. Nazwy nie znam. Wciąż kwitną.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:33, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Judith napisał(a)
Haniu, Twoja jesień zdecydowanie bardziej zaawansowana niż u nas. Piękne kolory!


Wydaje mi się, że w tym sezonie jakoś szybciej widać jesień w ogrodzie. Nie wiem, dlaczego.

Magnolie i ozdobną jabłonkę ostatnio przesadzałam, więc to raczej normalne, że wcześniej udają się do snu.



Młodziutka świdośliwa już pomarańczowa.



Morwa biała już w żółtym ubranku.



irga pomarszczona

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:38, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
inka74 napisał(a)
oczywiście, że jest literówka . Tak się na telefonie pisze
Zwiedzanie i wyjazd z ogromnymi przygodami ale jesteśmy i... Jest bosko. To absolutnie moje klimaty. Jedzeniowo, ludzko i turystycznie. Bardzo polecam jako realizacja marzeń.


Czekam na Twoją relację zdjęciową. A ja dołożę starań, aby były siły na realizację listy marzeń.

Ostatnia jeżówka.



Tomek Grochowski ze szkółki w Radkowie miał rację, że żurawka Paris jest najdłużej kwitnącą żurawką.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:48, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Agatorek napisał(a)
Widoki wszędzie piękne, i w ogrodzie, i na wyjeździe . Ależ mieliście świetną miejscówkę z super widokami!
I już niedługo kolejne widoki!


Do Twojej egzotyki było mi daleko. Podziwiam Cię za odwagę.
Cieszę się z kolejnego wyjazdu, bo stęskniłam się bardzo za takim normalnym latem z temperaturą nie wyższą niż 25 stopni.
Póki co napawam oczy ognistymi kolorami, bo kiedy wrócę, to pewnie zastanę już liściasty dywan.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:55, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Natrzaskałam dzisiaj tych zdjęć, co niemiara.
Na koniec zostały takie tamy.
Perovskia i jesienią zadaje szyku.



Niezmordowana gaura wciąż produkuje nowe motylki.



Rondo widziane z dwóch stron.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:00, 03 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
April napisał(a)
Haniu pozdrawiam. Nadrobiłam, podziwiałam norweskie widoki, pozazdrościłam trochę. Ogrodu też, choć narzekasz że mokro, to zdjęcia przeczą kataklizmowi. Przebarwienia miłe oku w tej szarówce. Moja trzmielina dopiero zaczyna, kaliny maja pojedyncze gałązki muśnięte. Zupełnie inne krajobrazy u ciebie.
Udanej kolejnej wyprawy. Fotki oczywiście mocno wskazane


Na kataklizm pogodowy nie narzekałam. Suszy nie było, powodzi też nie, ale opadów rzeczywiście było więcej niż w ostatnich latach. Dla drzew i krzewów (w tym hortensji) to pogoda idealna. Troszkę gorzej jest z bylinami, ale tragedii nie ma.
Odpozdrawiam serdecznie. Mam nadzieję, że energia Ci wraca na właściwe tory.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nowa12 23:24, 03 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mam takie samo zdanie o żurawce Paris. Jedyna żurawka, która u mnie kwitnie praktycznie ciągle.
Ciekawa jestem czy jest jeszcze jakaś inna odmiana, która tak ma .
Jesień we wszystkich kolorach już u Ciebie. Trzmielina cudo. U mnie ambrowiec jeszcze cały zielony.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies