Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 07:31, 18 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21884
Magara napisał(a)
Haniu, czy Ty bezpiecznie wróciłaś???
Bo na Krecie podobno niezbyt fajnie pogodowo Cyklony, powodzie, lotnisko zamknięte
Melduj się nam


Jeszcze się urlopuję, o ile w moim przypadku można mówić o urlopie.
Armagedon był w sobotę. Spadło 350 l deszczu na m2, a że przy wybrzeżu są wysokie góry, to ze zboczy spływały rzeki błota i zablokowały niektóre drogi. Akurat wybraliśmy się na zwiedzanie Knossos. W strugach deszczu ruiny straciły nieco swój powab. Powrót był utrudniony, ale służby miejskie i obsługa dworca bardzo sprawnie poradziły sobie z usuwaniem skutków nawałnicy. Lotnisko wstrzymało ruch na kilka godzin. Na pasach było zbyt dużo wody.
W naszej miejscowości na kilka godzin odcięło prąd, ale nam takie awarie są niestraszne. Część życia spędziliśmy na 20 stopniu zasilania.
O dziwo góry zatrzymują wiatr i chmury idące od Bosforu i południe wyspy ma śliczną bezchmurną pogodę.
Buziaki!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 07:34, 18 paź 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dzień dobry! Przyszłam pospacerować w kolorach. I się nie zawiodłam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:34, 18 paź 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Miłego wypoczynku Haniu!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 08:40, 18 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, atrakcje mile widziane, ale nie aż takie spokojnego wypoczynku!
Magara 23:22, 18 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Haniu, uspokoiłaś mnie Urlopuj się zatem dalej, może już bez takich atrakcji
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 17:02, 19 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ufff, dobrze, że nic Wam się nie stało. Pogoda baaardzo zaskakuje ostatnimi czasy. Nie zawsze na plus.
Ale widzę, że humor dopisuje, także życzę spokojnego dalszego czasu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
nicol21 20:34, 19 paź 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Dobrze, że wszytko ok!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Pszczelarnia 21:04, 19 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Haniu, zgłębiasz kulturę minojską. Mimo opadów, zazdroszczę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:05, 22 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21884
Pszczelarnia napisał(a)
Haniu, zgłębiasz kulturę minojską. Mimo opadów, zazdroszczę.


Kulturę minojską 40 lat temu zgłębiałam w bardziej sprzyjających refleksji warunkach.
Teraz, w towarzystwie ema, odbywałam sentymentalną podróż po swoich dawnych ścieżkach.
Ścieżki prowadzące do Knossos akurat tego dnia wiodły mocno pod górkę. Lało w pionie i w poziomie.



A zdjęcia nawet w ułamku nie oddają klimatu tego miejsca. Szkoda.







Widok Knossos tonącego w błocie zaburzył nieco moje poprzednie wspomnienia.



Na szczęście był to jednorazowy wybryk Matki Natury i w innych zakamarkach historii kultury można się było zanurzać bez przeszkód.







Aż chciałoby się tych panów spotkać na żywo.



Wyjazd zakończyliśmy w miejscu narodzin demokracji ateńskiej.





I znowu miałam poczucie, że jestem zaledwie pyłkiem na wietrze. Przynajmniej tak to widać z perspektywy ówczesnych ateńczyków.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:23, 22 paź 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21884
Johanka77 napisał(a)
Miłego wypoczynku Haniu!


Wyjazd był niezwykle udany. Nie mam poczucia niedosytu. Można zacząć kolejne snucie planów.



Woda była idealna do kąpieli, a piasek pozwalał na wygrzanie starych kości.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies