Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:02, 13 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ryska napisał(a)
Rzeczywiście z kantami jest elegancko. Bujność rabat i kolory jesieni plus ta zielona trawa tworzą niesamowity widok.
Super, że praca w ogrodzie daje Ci tyle radości.
A buraki kosmos


Te własne buraki uwielbiam za ich słodycz. Można je jeść jako deser.
Trawa przestała już być rasowym trawnikiem, ale wciąż spełnia swoją rolę obwódki dla rabat. Tylko z każdym rokiem ścieżki, nie wiedzieć czemu, robią się coraz węższe.
Uściski Reniu!



Żylistki Nikko zaczęły się przebarwiać (to te miniaturowe 3 krzaczki za żurawkami).



Tawuły japońskie w miodowej odsłonie. To ich czas.







Kalina Mariesii.



Bardzo doceniam jesienią to bogactwo barw, które dają rośliny tworzące nieformowany żywopłot.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 22:13, 13 lis 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Pięknie
Lubię to
____________________
krystyna
Magara 23:24, 13 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6777
Haniu, gratuluję zakończenia sezonu Z ogrodem w takim stanie możesz spokojnie zimować

Jakiego noża do darni używasz? Półksiężyca czy jakiś lepszy wynalazek?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 12:35, 14 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)
Haniu, gratuluję zakończenia sezonu Z ogrodem w takim stanie możesz spokojnie zimować

Jakiego noża do darni używasz? Półksiężyca czy jakiś lepszy wynalazek?


Sprawdzałam kilka modeli noża do darni. Ten, który mam teraz jest idealny. Półksiężycowa końcówka jest odpowiednio masywna. Wygięcia na docisk stopą są dosyć szerokie i narzędzie nie traci stabilności podczas docisku. Zdarzało mi się używać noży do darni, które były zbyt drobne (końcówka była za mała), a uchwyt za długi i cienki. Podczas docisku taki nóż tracił stabilność i zbyt płytko wchodził w darń.
Mój jest taki







Mam nadzieję, że nie zanudzę się w okresie zimowania i w dobrym stanie doczekam wiosny. Póki co omiatam ogród nostalgicznie i już tęsknię do wiosny.
Jesień daje możliwość tak różnorodnego odbioru tego samego miejsca.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:42, 14 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
darkowa napisał(a)
Pięknie
Lubię to


Też uwielbiam jesień. Za całokształt.













____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
eda 13:22, 14 lis 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Hej Haniu czytam, że też masz problem z za dużymi trawami przy domu tak tak wygodniej jest gdy są trochę dalej od wejścia lub chodnika, przejścia ja też przeniosłam Miskanta bo wchodził na chodnik choć pięknie wyglądał ale przejście zasłaniał Fajną masz jadłodajnię prawda że też musi być praktyczna ale to zawsze dopiero w praniu się okazuje ja zrobiłam na grilu w poprzednią zimę i musiałam kratkę wstawić ze względu na kota
Pomału ogród będzie zasypiał ale jest jeszcze pięknie
macham...
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:39, 14 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
eda napisał(a)
Hej Haniu czytam, że też masz problem z za dużymi trawami przy domu tak tak wygodniej jest gdy są trochę dalej od wejścia lub chodnika, przejścia ja też przeniosłam Miskanta bo wchodził na chodnik choć pięknie wyglądał ale przejście zasłaniał Fajną masz jadłodajnię prawda że też musi być praktyczna ale to zawsze dopiero w praniu się okazuje ja zrobiłam na grilu w poprzednią zimę i musiałam kratkę wstawić ze względu na kota
Pomału ogród będzie zasypiał ale jest jeszcze pięknie
macham...


Wiosną odchudzałam te miskanty o połowę i w trakcie sezonu odtworzyły poprzedni rozmiar. Już mi się nie chce co sezon robić powtórkę. Mniejsze trawy, mniejszy kłopot.

Mój kot zimowa porą wychodzi tylko załatwić potrzeby fizjologiczne. Wraca migusiem. Ptaszki sa bezpieczne.
Odmachuje serdecznie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 14:31, 14 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Hej Moniś. Styranie ogrodowe to rzeczywiście miły stan. Efekty owego widoczne są od razu.
Okancikowałam wszystko, co się da.

]


I Ty piszesz, że już kończysz sezon? Ogród wcale nie wygląda, jakby się szykował do snu
Przepięknie jest ❤️

Ps. Muszę sobie kupić taki porządny nóż do darni. Z firmy Fis… złamało mi się połączenie noża i kija (system fix) przy pierwszym użyciu (reklamacja uznana , ale boję się go używać. A z firmy Wo..Gar…niebezpiecznie się wygina …
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Pszczelarnia 17:00, 14 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pobyłam troszkę na Twoim wątku - kompostownik przeanalizowałam, świetny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:14, 14 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)








To Romanik?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies