Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:35, 09 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Judith napisał(a)

No to dziwna sprawa - wypuszczają moje kilkuletnie, Hani wiekowe, bratowej świeżaki - wygląda na to, że to ich natura niezależna od wieku. A Twoje wiekowe nie wypuszczają... Ki diabeł?
Tak naprawdę, to dobrze, że nie wypuszczają - nie musisz brzydali przycinać wiosną .


Swoim muszę te listki przycinać jeszcze na początku lata. Po kwitnieniu ponownie idą w masę liściową.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:45, 09 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Magara napisał(a)



Problematycznym staje się, że zapiski na nich nie są dokładne i nie pamiętam o co chodziło
Muszę się ogarnąć albo zaprzestać podglądania forum w przerwie na kawę


Mariusz Szczygieł pisał onegdaj o pewnej pani, która całe swoje życie ujęła w Excelowe tabelki. Może to jakaś podpowiedź?

Em umieszczał kiedyś jakieś karteczki na lodówce, ale one budziły u mnie taki niepokój (wisiały jak topór spraw niezałatwionych), że wyciepałam i odmówiłam wykorzystywania lodówkowych drzwi do zaburzania spokoju ducha.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:47, 09 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7063
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mariusz Szczygieł pisał onegdaj o pewnej pani, która całe swoje życie ujęła w Excelowe tabelki. Może to jakaś podpowiedź?

Em umieszczał kiedyś jakieś karteczki na lodówce, ale one budziły u mnie taki niepokój (wisiały jak topór spraw niezałatwionych), że wyciepałam i odmówiłam wykorzystywania lodówkowych drzwi do zaburzania spokoju ducha.


Haniu, tego tekstu Szczygła nie kojarzę, ale wiem, że moje życie się na excelowe tabelki nie nadaje, rozsadziłoby je, za dużo rzędnych i współrzędnych
Żółte karteczki lubię, mam je wszędzie, w różnych tematach, podobnie jak różne listy z różnymi zadaniami
Od jakiegoś czasu kojarzą mi się z kadrami z filmu "Ostatnia rodzina" kiedy żona Beksińskiego uświadamiała go w tematach domowych. W sumie nie jest to optymistyczne skojarzenie, a raczej totalnie pesymistyczne, ale takie mam I dalej przyklejam, na pohybel

P.S. Chyba mi się przypomniało o co chodziło w tamtej żółtej karteczce - o pochwałę propagowania wycinania szafirkowych listków?
P.S. (2) Martka - jak można nie mieć szafirków???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Margerytka40 14:38, 10 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Wpadam zostawić pozdrowienia z Nowym Rokiem. Nadrobić nie mam szans ale postaram się trochę częściej zaglądać i tu i w ogóle na forum
Haniu gdzieś wpadłam na info, że siejesz, hodujesz i wykorzystujesz jarmuż. Wstyd przyznać, ale nigdy bliżej nie było mi po drodze z nim a chciałabym go posiać. Przybliż mi proszę jak go uprawiać, przechowywać, co z niego można zrobić. Co do niego dodajesz?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 16:41, 10 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Margerytka40 napisał(a)
Wpadam zostawić pozdrowienia z Nowym Rokiem. Nadrobić nie mam szans ale postaram się trochę częściej zaglądać i tu i w ogóle na forum
Haniu gdzieś wpadłam na info, że siejesz, hodujesz i wykorzystujesz jarmuż. Wstyd przyznać, ale nigdy bliżej nie było mi po drodze z nim a chciałabym go posiać. Przybliż mi proszę jak go uprawiać, przechowywać, co z niego można zrobić. Co do niego dodajesz?


Dziękuję za odwiedziny i życzenia. O jarmużu napisałam u Ciebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:53, 10 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Magara napisał(a)


Haniu, tego tekstu Szczygła nie kojarzę, ale wiem, że moje życie się na excelowe tabelki nie nadaje, rozsadziłoby je, za dużo rzędnych i współrzędnych
Żółte karteczki lubię, mam je wszędzie, w różnych tematach, podobnie jak różne listy z różnymi zadaniami
Od jakiegoś czasu kojarzą mi się z kadrami z filmu "Ostatnia rodzina" kiedy żona Beksińskiego uświadamiała go w tematach domowych. W sumie nie jest to optymistyczne skojarzenie, a raczej totalnie pesymistyczne, ale takie mam I dalej przyklejam, na pohybel

P.S. Chyba mi się przypomniało o co chodziło w tamtej żółtej karteczce - o pochwałę propagowania wycinania szafirkowych listków?
P.S. (2) Martka - jak można nie mieć szafirków???


Marta z pewnością nadrobi niedobory szafirkowe.
"Ostatnią rodzinę" wielbię zarówno w wersji książkowej jak i filmowej. Do dziś pamiętam swoje osłupienie, kiedy na okładce przeczytałam zdanie: "Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”. Rzeczywiście, skojarzenie Twoich karteczek z tymi pani Zofii, w tym kontekście optymistycznie nie wygląda.

A przywołany życiorys w Excelu to jeden z reportaży w zbiorze "Nie ma" . Całość warta uwagi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:07, 10 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7063
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

"Ostatnią rodzinę" wielbię zarówno w wersji książkowej jak i filmowej.

To rzadki przypadek, że i książka i film ujmują, w tym akurat przypadku - mam tak samo jak Ty
Za Martkę i Jej szafirki trzymam kciuki, Szczygieł dopisany do listy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 14:36, 12 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Też mam niedobory w kwestii szafirków. Ale kiedyś nadrobię .
Tez je się sadzi we wrześniu/październiku?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 16:20, 12 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Agatorek napisał(a)
Też mam niedobory w kwestii szafirków. Ale kiedyś nadrobię .
Tez je się sadzi we wrześniu/październiku?


Aguś, je można sadzić o każdej porze. Cebulki są dostępne jesienią, ale... najlepiej znaleźć kogoś, kto te szafirki ma u siebie. Kępkę cebulek z listkami można ukopać, dzielić i utykać w ziemi. Szybko się rozrosną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:33, 12 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Przedwiosenne prace porządkowe toczą się w niespiesznym tempie. Wciąż jestem na etapie wycinki traw. Bałagan po tym cięciu taki, że progresu prawie nie widać.





Żeby ułatwić sobie pakowanie słomy do worków (i ich nie dziurawić), tnę miskanty na krótsze kawałki. Część takiej słomy używam do ściółkowania poletka z truskawkami. Reszta ląduje w worach. Traw w ogrodzie wciąż tyle, że w dalszym ciągu dominującą barwą w ogrodzie jest odcień "słomkowy".






Mam w zapasie jeszcze tylko jeden worek. Pewnie jutro się zapełni. Następna dostawa worków będzie dopiero w środę. Do tego czasu front robót przerzucę na ścinanie kwiatostanów hortensji.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies