Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Pszczelarnia 23:06, 05 lut 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nawozy (gnojówki naturalne) mogą zmieniać smak warzyw. I coś jest na rzeczy, jest w tym jakaś chemia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:36, 05 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pszczelarnia napisał(a)
Nawozy (gnojówki naturalne) mogą zmieniać smak warzyw. I coś jest na rzeczy, jest w tym jakaś chemia.


Dla mnie uprawa warzyw to jest największy cud. Wrzucasz do ziemi jakiegoś paproszka, a w stosunkowo krótkim czasie masz co jeść. W dodatku smaczne to jest nad wyraz.

Niektóre warzywa rzeczywiście nie lubią nawozu. Marchew też źle na niego reaguje. Podejrzewam, że warzywa, które miały jakiś plebejskich praprzodków rosnących na ugorach przystosowały się do ubóstwa glebowego. Nadmiar dobroci im szkodzi. Nam też szkodzi przejedzenie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 10:39, 06 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Plebejskimi praprzodkami marchewki ubawiłaś mnie, Haniu fakt, coś jest na rzeczy, a przy okazji, te przejedzone cywilizacje źle kończyły
Judith 10:49, 06 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
U mnie marchewka nie rosła ani z nawozem, ani bez nawozu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
April 12:46, 06 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Oj ta mikstura Bodzi bardzo się przyda, bo czytałam o niej ale jakoś nigdzie nie mogłam trafić na "przepis".

Haniu, niesamowite te zdjęcia oblodzonych roślin. Nigdy czegoś takiego nie widziałam na żywo.
Za to rano miałam aż -10 stopni. Dobrze że to chwilowe. Ja nie lubię takich chłodów.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 12:48, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Judith napisał(a)
U mnie marchewka nie rosła ani z nawozem, ani bez nawozu .


To dziwne, bo marchew uwielbia lekkie, piaszczyste gleby. Może nasionka miały za mało wilgoci?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:58, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
April napisał(a)
Oj ta mikstura Bodzi bardzo się przyda, bo czytałam o niej ale jakoś nigdzie nie mogłam trafić na "przepis".

Haniu, niesamowite te zdjęcia oblodzonych roślin. Nigdy czegoś takiego nie widziałam na żywo.
Za to rano miałam aż -10 stopni. Dobrze że to chwilowe. Ja nie lubię takich chłodów.


-10 stopni da się wytrzymać. Można nawet delektować się aktywnością na świeżym powietrzu. Wolę takie temperatury niż ulewne deszcze, jeden stopień na plusie i buty ślizgające się na glinie. Ostatnio usiłowałam dotrzeć z logicznymi argumentami do budowlańca działającego naprzeciw. Uporczywie wjeżdżał samochodem w gliniaste podłoże na placu budowy, a potem pięknie tę glinę rozwłóczył kołami po moim podjeździe i po gruntowej drodze. Po każdym opadzie deszczu na glina dodatkowo się rozpływała. A 4 m od swojego ulubionego miejsca parkingowego ma utwardzone podłoże.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:03, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)
Plebejskimi praprzodkami marchewki ubawiłaś mnie, Haniu fakt, coś jest na rzeczy, a przy okazji, te przejedzone cywilizacje źle kończyły


Nam już nieznane jest pojęcie "przednówka" i ścisłego postu. Tym ostatnim ewentualnie interesują się zwolennicy diety oczyszczającej. A na ugorach ponoć pełno jest roślin jadalnych. Ponoć, bo straciliśmy umiejętność ich rozpoznawania i wykorzystania.
A dzisiaj ponownie zajadałam się pieczonymi bakłażanami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
April 13:58, 06 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


-10 stopni da się wytrzymać. Można nawet delektować się aktywnością na świeżym powietrzu. Wolę takie temperatury niż ulewne deszcze, jeden stopień na plusie i buty ślizgające się na glinie. Ostatnio usiłowałam dotrzeć z logicznymi argumentami do budowlańca działającego naprzeciw. Uporczywie wjeżdżał samochodem w gliniaste podłoże na placu budowy, a potem pięknie tę glinę rozwłóczył kołami po moim podjeździe i po gruntowej drodze. Po każdym opadzie deszczu na glina dodatkowo się rozpływała. A 4 m od swojego ulubionego miejsca parkingowego ma utwardzone podłoże.



Jak to w pewnym polskim filmie było "...empatia-zupa z azji.."
Logika pewnie jeszcze bardziej egzotyczne zjawisko
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 14:36, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
April napisał(a)



Logika pewnie jeszcze bardziej egzotyczne zjawisko


No właśnie, a ja tak ją lubię. Całe życie z wariatami...Ehhh...
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies