Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:57, 09 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Asiu, wypada tylko wierzyć, że jesienią coś się zmieni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:01, 09 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dzisiaj ścięłam ostatnie trawy. Temperatura ma wzrosnąć, to będzie się można zabrać za większe gabaryty. Zacznę od cięcia hortensji, potem się wezmę za sad, a na końcu za nieformowany żywopłot. Od kiedy mam sekator na wysięgniku, to cięcie drzewek nie wymaga już używania drabiny. Wzrosło mi poczucie bezpieczeństwa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 22:19, 09 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Ja o cięciu mogę sobie jeszcze pomarzyć, u nas jeszcze śnieg zalega i mróz trzyma, dziś rano -8 było w weekend ma być na plusie, to może wiosną powieje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:29, 09 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z rachunkiem ekonomicznym i racjonalnym myśleniem często nam bywa nie po drodze. Owacje na stojąco dostaje chamstwo, buta i łganie jak z nut. Na takie widoki opadają mi wszystkie członki.

Nic dodać nic ująć

Z przyjemniejszych kwestii - Haniu melduj koniecznie wszystkie cięcia i pryskania wiosenne Ja sobie dwa tygodnie doliczę i w telefonie zapiszę, żeby zrobić O ile hałdy śniegu pozwolą mi się ruszyć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 09:30, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Ja też chętnie będę śledzić cięcia i pryskania. Niby wiem ale zawsze coś mi się omsknie pamięci
Od dziś u mnie na plusie. Był plan na weekend to wieszczą deszcze ulewne w sobotę. No nijak nie idzie pracy zaplanować.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 20:07, 10 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)

Nic dodać nic ująć

Z przyjemniejszych kwestii - Haniu melduj koniecznie wszystkie cięcia i pryskania wiosenne Ja sobie dwa tygodnie doliczę i w telefonie zapiszę, żeby zrobić O ile hałdy śniegu pozwolą mi się ruszyć


Z oprysków to miedzian na drzewka owocowe, kiedy temperatura ustabilizuje się w ok. 5 stopni, a potem Treol p/owadom ssącym. Ten drugi wtedy, kiedy temperatura wzrośnie do 10 stopni.

Udało mi się dzisiaj przyciąć 13 hortensji i miniaturowe berberysy. Tych pierwszych w kolejce czeka jeszcze ponad 20 krzaczków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:10, 10 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
April napisał(a)
Ja też chętnie będę śledzić cięcia i pryskania. Niby wiem ale zawsze coś mi się omsknie pamięci
Od dziś u mnie na plusie. Był plan na weekend to wieszczą deszcze ulewne w sobotę. No nijak nie idzie pracy zaplanować.


Dzisiaj się fajnie pracowało. Temperatura oscylowała w ok. 2 stopni, ale słoneczko bardzo przyjemnie świeciło. Jutro u mnie w prognozach chmury i +4 stopnie. Może uda się kontynuować dzieło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:14, 10 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Basieksp napisał(a)
Ja o cięciu mogę sobie jeszcze pomarzyć, u nas jeszcze śnieg zalega i mróz trzyma, dziś rano -8 było w weekend ma być na plusie, to może wiosną powieje


U mnie wciąż leżą zwały śniegu zebrane z podjazdu. Na zacienionych rabatach leży śnieg. Tyle dobrze, że jest zmrożony, więc kiedy tam stąpam z sekatorem, to nie depczę cebulowych. Życzę udanego weekendu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 21:57, 10 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wybieram sie w Twoje okolice, to doświadczę nieco cieplejszych klimatów .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:58, 10 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Judith napisał(a)
Wybieram sie w Twoje okolice, to doświadczę nieco cieplejszych klimatów .


Na ferie do Wrocławia jedziesz?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies