Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

antracyt 15:59, 06 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Te róże zachwyciły mnie u Brzozowej Agatki. Też ich wcześniej nie znałam. Trochę obawiam się konieczności zastosowania przy nich podpór. Wolałabym, aby rosły w formie krzewu. Mógłby to być nawet spory krzew.

Zastanawiałam się ostatnio jak prowadzić moją młodą Alden Biesen i zdecydowałam puścić ją wolno. Miejsca powinna mieć dość. Zobaczymy jak będzie się rozrastać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 16:03, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
antracyt napisał(a)

Zastanawiałam się ostatnio jak prowadzić moją młodą Alden Biesen i zdecydowałam puścić ją wolno. Miejsca powinna mieć dość. Zobaczymy jak będzie się rozrastać.


Jej pędy nie wyglądają na grube i sztywne. Może będą się naturalnie przewieszać (kulkować)? Taka opcja najbardziej by mi pasowała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 16:08, 06 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Judith napisał(a)
U mnie marchewka nie rosła ani z nawozem, ani bez nawozu .


To tak jak u mnie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
antracyt 16:15, 06 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jej pędy nie wyglądają na grube i sztywne. Może będą się naturalnie przewieszać (kulkować)? Taka opcja najbardziej by mi pasowała.

Na to się zapowiada. Zobaczymy co z tego wyjdzie jak nabierze masy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 19:30, 06 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Od dwóch dni mam w ogrodzie oznaki działania gołoledzi. Niby deszcz nie pada, ale skóra wyczuwa niezwykle subtelną mżawkę. Wszystko pokrywa delikatna powłoka lodu. Jak to dobrze, że nie trzeba nigdzie jechać samochodem. Gołoledź na drodze była /jest moim sennym koszmarem.

A taka jest piękna.

Na trawie



i na innych roślinach.

klon Ginnala





pięciornik



kosodrzewina Wintergold



Berberys Bagatelle




Jak zalane w szkle, piękne, ale drogi groźne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:21, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak zalane w szkle, piękne, ale drogi groźne


Fachowo to zjawisko określa się mianem okiści lodowej. Może też wystąpić jej śnieżna odmiana, kiedy to mokry śnieg zamarznie na czymkolwiek W niektórych miejscach w naszym regionie wprowadzono zakaz wstępu do lasów ze względu na możliwość łamania się drzew. U mnie była delikatna okiść. Szkód nie poczyniła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:23, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Napia napisał(a)


To tak jak u mnie


U mnie najsłabiej rośnie marchew i pietruszka korzeniowa. Ta druga w zasadzie w ogóle nie rośnie. naciowa pietruszka udaje się jednak znakomicie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:23, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
antracyt napisał(a)

Na to się zapowiada. Zobaczymy co z tego wyjdzie jak nabierze masy.


Jeśli ją nabędę, to będzie można dzielić się obserwacjami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:56, 06 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Fachowo to zjawisko określa się mianem okiści lodowej. Może też wystąpić jej śnieżna odmiana, kiedy to mokry śnieg zamarznie na czymkolwiek W niektórych miejscach w naszym regionie wprowadzono zakaz wstępu do lasów ze względu na możliwość łamania się drzew. U mnie była delikatna okiść. Szkód nie poczyniła.

U nas masa drzew połamanych Jak po nawałnicy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 00:55, 07 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Na hasło gołoledź - zaraz mi się przypomniał komunistyczny kawał. Leci goły milicjant (wtedy jeszcze ) po autostradzie, bo usłyszał w radiu - goło leć
Ech te skojarzenia i wielowymiarowość wszystkiego
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies