Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

galgAsia 13:14, 16 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie też słonko od rana (o porannym skrobaniu autka nie wspominam, bo po co ), po obiedzie lecę do ogrodu niwelować spiętrzenia prac . Wysiewy wieczorem.
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 14:40, 16 mar 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7956
u nas rano pochmurno, teraz znowu popaduje ale na horyzoncie blekitne niebo w oddali. za to sa juz zurawie. na nowym mam je na wyciagniecie reki i moge podziwiac z salonu jak przylatuja do wodopoju. i ten poranny i wieczorny klangor az serducho mi roztapia. nie wiem czemu czuje wtedy jakies takie uniesienie. glupie nie?

i juz prozaicznie - zakupilam sadzonki truskawek a wczoraj przyszlo kilka clematisow
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 14:58, 16 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4765
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dziewczyny, tawułki dziękują. Często zapominam, że większość sukcesów nasadzeniowych zawdzięczam naturalnej zasobności i wilgotności gleby. Stąd pewnie moje zdziwienie, kiedy w ogrodzie nie chcą rosnąć rośliny wymagające ubogiego stanowiska. Ot, taki dziwny splot losu.

Nie można mieć wszystkiego
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
darkowa 15:15, 16 mar 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 372
Haniu - poczytałam w przerwie ogrodowej.
Dzisiaj wsadzałam róże, teraz jadę z psicą na szczepienie.
Wczoraj w domu pomidory siałam
Powiem wam dziewczyny ,że u mnie również dobrze rosną tawułki.
Myślę , że najbardziej odczuwają brak wody
Aaa i muszę im dać w tym roku dobroci
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 18:50, 16 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
galgAsia napisał(a)
U mnie też słonko od rana (o porannym skrobaniu autka nie wspominam, bo po co ), po obiedzie lecę do ogrodu niwelować spiętrzenia prac . Wysiewy wieczorem.
Buziaki


O matko, jak dawno już nie skrobałam szyb w aucie. Po wczorajszym wałowaniu nie mogłam zasnąć i z tego powodu oczy otworzyłam dopiero po ósmej. Widok za oknem absolutnie nie kojarzył się ze szronem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:52, 16 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
TAR napisał(a)
u nas rano pochmurno, teraz znowu popaduje ale na horyzoncie blekitne niebo w oddali. za to sa juz zurawie. na nowym mam je na wyciagniecie reki i moge podziwiac z salonu jak przylatuja do wodopoju. i ten poranny i wieczorny klangor az serducho mi roztapia. nie wiem czemu czuje wtedy jakies takie uniesienie. glupie nie?

i juz prozaicznie - zakupilam sadzonki truskawek a wczoraj przyszlo kilka clematisow


Truskawki będę wymieniać za rok.
A tych żurawi to bardzo Ci zazdroszczę. Też by mnie unosiło, gdybym je miała w zasięgu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:53, 16 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Makao napisał(a)

Nie można mieć wszystkiego


A szkoda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:54, 16 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
darkowa napisał(a)
Haniu - poczytałam w przerwie ogrodowej.
Dzisiaj wsadzałam róże, teraz jadę z psicą na szczepienie.
Wczoraj w domu pomidory siałam
Powiem wam dziewczyny ,że u mnie również dobrze rosną tawułki.
Myślę , że najbardziej odczuwają brak wody
Aaa i muszę im dać w tym roku dobroci


To na podobnym etapie działań jesteśmy. Jedynie mój pies jeszcze niezaszczepiony.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 21:14, 16 mar 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 372
A daj spokój - na jakim takim etapie
Pogoda jaka jest wszyscy widzą, roślinki
niby wychodzą , ale roszad które zaplanowałam nie zrobię, bo mokro.
Aż się boję jak później roboty się skumulują
Ale cieszę się , bo warzywnik mi wypiękniał
Az czasami żałuję , ze nie mam swojego
wątku , aby prowadzić swój pamiętnik
ogrodowy.
Niestety w "internety" jestem bardzo słaba
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 21:18, 16 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
darkowa napisał(a)
A daj spokój - na jakim takim etapie
Pogoda jaka jest wszyscy widzą, roślinki
niby wychodzą , ale roszad które zaplanowałam nie zrobię, bo mokro.
Aż się boję jak później roboty się skumulują
Ale cieszę się , bo warzywnik mi wypiękniał
Az czasami żałuję , ze nie mam swojego
wątku , aby prowadzić swój pamiętnik
ogrodowy.
Niestety w "internety" jestem bardzo słaba


Krysiu, założyć wątek nie jest trudno. W wątku technicznym jest poradnik. W razie czego służę pomocą.
Na ogrodowe zdjęcia zrobiłam sobie w komputerze folder roczny, a w nim foldery na każdy miesiąc. Po staremu przerzucam za pomocą kabelka USB zdjęcia z aparatu do wybranego folderu. Potem łatwo je wrzucić tu na forum.
Edit
Tutaj jest instrukcja Danusi na temat zakładania swojego wątku
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies