Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Iwona100 18:05, 23 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Haniu, to i takie roboty robisz? Niesamowita kobieta .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gruszka_na_w... 18:14, 23 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Judith napisał(a)
Haniu - jeśli u Ciebie świeci słońce to opalać. Się


Basieksp napisał(a)
Ja podpisuję się pod Judith, opalać, się ale z filtrem, oczywiście


Kordina napisał(a)

Trzymam czaszkę w ręce i mówię - oto jest pytanie...
zbyt trudne, nie odpowiem na nie


Bożenko, hamletyzowanie było niepotrzebne.

Najpierw była trzecia opcja. Przy okazji uzupełniania zawartości lodówki nabyłam stokrotki i bratki. Wsadziłam. A potem opalałam. Szło trochę szybciej niż szlifierką. Czekam jeszcze na dostawę żelu rozpuszczającego stare powłoki olejne. Może ta metoda okaże się tą idealną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:22, 23 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Iwona100 napisał(a)
Haniu, to i takie roboty robisz? Niesamowita kobieta .


Po pierwsze: Mój Tato przywiązywał wielką wagę do tego, abym na wszelki wypadek potrafiła wykonywać różne techniczne prace. Powiadał, że kobieta powinna być z partnerem z innych powodów niż te, że nie potrafi wbić gwoździa, obsłużyć narzędzi mechanicznych czy też nie daje rady zapewnić sobie swojego finansowania. Wiele przeżył i wiedział jak ważna jest samodzielność i niezależność.
A po drugie: majsterkowanie sprawia mi wiele radości. Gdybym jej nie odczuwała, to po prostu bym tego nie robiła. To są prace, w których widać natychmiastowy efekt. Taka odskocznia od pracy umysłowej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:26, 23 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kot wykorzystał moją nieobecność w domu i położył się spać w skrzynce, w której wysiałam parę dni temu pomidory. Ugniótł mocno ziemię w połowie skrzynki. I mam dylemat. Wzejdą te ugniecione nasionka, czy robić dosiewkę?

Po szkodzie powsadzałam w te skrzynki patyczki. Może kot nie ma w sobie chęci bycia fakirem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 20:54, 23 mar 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
A to psotnik, ten kot

Sama nie wiem czy wzejdą , zależy tez jak długo spał i jak jest wypasiony.
Moje wschodzą , siałam 15.03
____________________
krystyna
Agatorek 21:10, 23 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Muszelka napisał(a)
Twoje czosnki, jak u mnie krokusy. Kiedyś posadziłam 1000 cebulek.

Pierwsze lata cudnie mnożyły się w miejscach, które sobie dla nich wymarzyłam.

Teraz kwitną wszędzie: w skrzyniach warzywnych, na ścieżkach, w kompoście.




Chciałabym, żeby mi się tak krokusy rozsiewały. Wszędzie

Haniu, potrafisz zadziwić . Opalarki i szlifierki jeszcze w ręku nie miałam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:14, 23 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agatorek napisał(a)


Chciałabym, żeby mi się tak krokusy rozsiewały. Wszędzie

Haniu, potrafisz zadziwić . Opalarki i szlifierki jeszcze w ręku nie miałam


Ale radzisz sobie z obsługa traktorka i wypasionej taczki. U mnie to tylko takie drobne podręczne narzędzia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:16, 23 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
darkowa napisał(a)
A to psotnik, ten kot

Sama nie wiem czy wzejdą , zależy tez jak długo spał i jak jest wypasiony.
Moje wschodzą , siałam 15.03


Spał ze dwie godziny. Trochę schudł po zimie. Bardzo był zdziwiony, kiedy go stamtąd wyciągałam. sam wyleźć nie chciał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:19, 23 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Pańcia wreszcie jakieś cywilizowane warunki do spania stworzyła i nie pozwoliła z nich pokorzystać...
Nic nie doradzę bo nie mam pojęcia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:27, 23 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mrokasia napisał(a)
Pańcia wreszcie jakieś cywilizowane warunki do spania stworzyła i nie pozwoliła z nich pokorzystać...
Nic nie doradzę bo nie mam pojęcia .


A jaka cieplutka była ta ziemia po wyjęciu kota. Szok!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies