Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

galgAsia 21:28, 23 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, spryskaj ziemię w skrzynce, daj do ciepła i poczekaj 2-3 dni. Jak nie ruszą, zrób dosiewkę
Możesz też delikatnie wzruszyć ziemię patyczkiem (zapałka, wykałaczka). Myślę, że wykiełkują.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:31, 23 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)
Haniu, spryskaj ziemię w skrzynce, daj do ciepła i poczekaj 2-3 dni. Jak nie ruszą, zrób dosiewkę
Możesz też delikatnie wzruszyć ziemię patyczkiem (zapałka, wykałaczka). Myślę, że wykiełkują.


Ona stoi na wychodzącym na południe parapecie. Spryskałam ziemię, ale poziom tej części, na które spał kot obniżył się o 5 cm. Jutro spróbuję spulchnić ziemię między wysianymi rządkami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:46, 23 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A jaka cieplutka była ta ziemia po wyjęciu kota. Szok!


Znaczy się, to był kot-propagator . Albo może kot-kwoka i wysiadywał Ci te nasionka?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magleska 22:14, 23 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
Haniu jaką masz tą opalarkę ? mnie właśnie czeka szlifowanie domku i trochę mnie to przeraża -szlifierkę mam malutką -na skrzynie zeszły mi ze 4 dni pracy na samo szlifowanie tylko z zewnątrz -może faktycznie taką opalarką by było lepiej -doradz proszę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Basieksp 23:09, 23 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Co do ugniecionych pomidorów przez kota, to w mojej ocenie powinny wzejść nawet szybciej niż te pozostałe nie jest tak, że kot tak miło grzeje kolana jak na nich sobie śpi a tak na poważnie to zależy czy już zaczynały kiełkować i czy ich nie połamał, ja bym małą chwilę odczekała
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:48, 23 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Haniu, o kocie w pomidorach czytam
Kot - zwierz magiczny, wiadomo
Zakładam, że Twój swoją magią nakrył Twoje pomidory - będą piękne, wielkie i smaczne
U mnie dziś Sfochowana wlazła do pustej zielonej kuwetki - myślę, co w niej wysiać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Makao 05:03, 24 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
No niesamowity kot. Ale miał pomysła. Zajęłaś mu miejsce obserwacyjne to ci pokazał co potrafi.
Ja też mam i kwiaty i pomidorki na parapetach ale punkty widokowe dla kotów muszą zostać. Nie ma to tamto
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Roocika 08:15, 24 mar 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kot w pomidorach ostatecznie skojarzył mi się z jedzeniem
A tak poważnie sama jestem ciekawa czy wzejdą te nasionka.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
zawitka 08:42, 24 mar 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Kotek poleżał sobie wygodnie na posłaniu Pani ---a co nie wolno ha ha .

czytałam o czosnkach faktycznie ja też czekam kiedy opuszczą moją zagrodę One tak jak werbena są tam gdzie nie potrzebne. Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kordina 08:43, 24 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Roocika napisał(a)
Kot w pomidorach ostatecznie skojarzył mi się z jedzeniem
A tak poważnie sama jestem ciekawa czy wzejdą te nasionka.


Mnie też! Zabrzmiało strasznie - kot w pomidorach, jak chińszczyzna, a przecież na świecie tak ludzie jedzą nawet świnki morskie, żółwie i inne stworzenia, które dla nas są pupilami domowymi
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies