Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

galgAsia 19:59, 24 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Nie trać wiary, będą kiełkować, obiecuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Makao 20:06, 24 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4112
Sugar Baby to ulubione pomidorki moich dzieciaków. Słodkie są niemiłosiernie latem
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 20:27, 24 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Ogród leży odłogiem, choć pewnie dałoby się coś podłubać, ale uparłam się czyszczenie balustrad na tarasie. Mam nerwa z tym związanego, bo cała ta ciężka praca wynika z partactwa wykonawcy i naszego nadmiernego zaufania.
Balustrady robione były w warsztacie wykonawcy. Tam je łączono i malowano. I tego błędu już nigdy nie powtórzę. Pod warstwą farby nie było widać z jakiego drewna ową balustradę zrobiono i w jaki sposób zabezpieczono drewno przed pomalowaniem. Po paru latach wyszło na to, że drewno było z tych najtańszych, mokre i niczym nie zabezpieczone. Po roku elementy balustrady zaczęły się rozchodzić. Złożyliśmy reklamację, którą uznano i rozwarstwienia ponownie sklejono. A później wykonawca zniknął z przestrzeni, a z każdym kolejnym rokiem wychodziły kolejne zonki. Zamalowywanie ich kolejną warstwą farby mija się z celem. Trzeba zdjąć nałożoną farbę, oczyścić drewno, porządnie je zaimpregnować środkiem p/grzybicznym, uzupełnić ubytki i pomalować na nowo. Robota głupiego i niepotrzebne koszty. A wydawałoby się, że belki 10x10 cm będą służyć długie lata.

Dłubię tak sobie na tym tarasie, a w tym czasie do ogrodu pełną parą przybyła wiosna.
Niektóre kępki przebiśniegów nieco odchudziłam, bo teraz jest dobry moment na ich rozsadzenie w nowe miejsca.



Na garażowej usunęłam dwie turzyce Silver Sceptre, aby posadzić nowy nabytek. Od jakiegoś czasu zamarzył mi się ciemiernik cuchnący. Jako jedyny z nowych nabytków jest już w ziemi.



Reszta zakupów czeka w pudełeczku (weekend ma być z przymrozkami) aż znajdę na nie czas.







Wzrok i dotyk podpowiedział mi, że w doniczkach tli się życie, choć do okresu bujności jeszcze daleko. Póki co, trzeba się zadowolić tym, co już jest.

Ruszyły berberysy i bezłodygowe pierwiosnki.



Tarasowe stokrotki czekają na zakończenie prac przy balustradzie. Zdobią schodki do czerwca. Trzeba tylko pamiętać, żeby im co miesiąc włożyć nowe pałeczki nawozowe. ta metoda sprawdza się też przy bratkach.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:29, 24 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
galgAsia napisał(a)
Haniu... To serial "Siedem życzeń" jest. Jedyne, co Cię tłumaczy to fakt, że byłaś za dorosła , żeby to oglądać. To chyba było w mojej podstawówce, a głównym bohaterem był egipski kapłan zaklęty w czarnego kota
Sprawdziłam -1984. A kot Rademenes się nazywał i miał głos Macieja Zembatego


A! Byłam wtedy młodą mężatką i nie mieliśmy telewizora. Zembatego wielbiłam za rodzinę Poszepszyńskich.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:36, 24 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
I za piosenki Cohena
U mnie dziś pada i pada, co przyjmuje ze stoickim spokojem. Prędzej czy później nadrobię
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Judith 20:37, 24 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9934
Haniu, a jakie pałeczki nawozowe stosujesz?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
nyna76 20:38, 24 mar 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Twoje pudełeczko wygląda jak moje
Chyba z tego samego źródła

Słoneczka życzę żeby móc te piękności posadzić
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Gruszka_na_w... 20:39, 24 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
galgAsia napisał(a)
Nie trać wiary, będą kiełkować, obiecuję


Wiara umiera ostatnia.

Zakwitły forsycje. Sąsiadowe tuje mocno je cieniują, nie kwitną więc "na bogato". Zostawiłam je dla jesiennych przebarwień.



Mahonia tuż, tuż. Owady sprawdzają na bieżąco, czy aby już zdatna do konsumpcji.





Tawuła szara (wczesna) zazieleniona, też wkrótce pokryje się białym kwieciem.



Taki fajny czas jest teraz. bardzo dynamiczny. Wczoraj nie było, a dzisiaj jest. Mocno ruszyły róże. Na zdjęciu rosa rugosa.



Bardzo lubię puszkinie za ich misterne wzorki.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:43, 24 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Judith napisał(a)
Haniu, a jakie pałeczki nawozowe stosujesz?


Wybieram najtańsze w markecie budowlanym w dziale roślinnym. W opakowaniu jest kilkadziesiąt sztuk. Są w kolorze zielonym. Poprzednie były różowe. (Biopon lub Agrecol).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:54, 24 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
galgAsia napisał(a)
I za piosenki Cohena
U mnie dziś pada i pada, co przyjmuje ze stoickim spokojem. Prędzej czy później nadrobię

Cohena słuchałam w oryginale, ale niezbyt często. Depresyjne klimaty dawkuję sobie z umiarem. U mnie były chmurzyska, ale deszczu z nich nie było. Weekendowe prognozy skłonią mnie chyba do omiatania wnętrz. Od miesiąca nie mogłam się za nie zabrać.

Krokusy powoli kończą gwiazdorzenie, a tuż obok zaczynają pierwiosnki.







Uwielbiam świdośliwy za całokształt. Teraz najbardziej za wczesny start. Mam ich pięć.



Magnolia Stellata pokazała kolorek.



A kalina angielska zapowiada, że już wkrótce będzie miała niezwykle pachnące kule.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies