Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:27, 30 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Judith napisał(a)

Ja też (aczkolwiek ja mam inny, nie K. ).


Szelest kartek i zapach papieru są niezastąpione. Na ekranie to ja mogę sobie czytać posty z forum.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:34, 30 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
mirkaka napisał(a)
Gruszko, czy mogłabyś napisać jaki masz plan wysiewu czy też sadzenia z rozsad w warzywniaku, chodzi mi o terminy. Ale też jak planujesz rozkład na rabatach warzywnych, czyli sąsiedztwo.
Mam w tym roku nowe miejsce na warzywniak i chciałabym skorzystać z Twojego doświadczenia.


Marcowe wysiewy mam już za sobą. W ziemi są już nasionka bobu, słodkiego groszku, rzodkiewki, szpinaku, marchewki, kopru i sałat oraz szpinaku. Wsadziłam też cebulkę dymkę.
W połowie kwietnia (jeśli pogoda pozwoli) będę wysiewała buraki, drugi rzut marchewki, rzodkiewki. Pod koniec kwietnia do gruntu pójdą sadzonki pora i selera, kapusty Pak Choi i jarmużu. Jeśli będzie ciepło, to wysieję fasolkę szparagową i ogórki. W połowie maja posadzę pomidory, bazylię i cukinie. Wysieję dynie.

Na sąsiedztwo nie zwracam uwagi. Unikam jedynie jakichkolwiek eksperymentów z ziemniakami ze względu na to, że są potencjalnym źródłem zarazy atakującej pomidory.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:36, 30 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Agatorek napisał(a)


A ja lubię i tak, i tak . Z tym że, za czytnika u mnie robi tablet .


Zgodnie z zaleceniami specjalistów od dobrego snu, wszelaki kontakt z ekranem kończę dwie godziny przed snem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Muszelka 17:48, 30 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Marcowe wysiewy mam już za sobą. W ziemi są już nasionka bobu, słodkiego groszku, rzodkiewki, szpinaku, marchewki, kopru i sałat oraz szpinaku. Wsadziłam też cebulkę dymkę.
W połowie kwietnia (jeśli pogoda pozwoli) będę wysiewała buraki, drugi rzut marchewki, rzodkiewki. Pod koniec kwietnia do gruntu pójdą sadzonki pora i selera, kapusty Pak Choi i jarmużu. Jeśli będzie ciepło, to wysieję fasolkę szparagową i ogórki. W połowie maja posadzę pomidory, bazylię i cukinie. Wysieję dynie.

Na sąsiedztwo nie zwracam uwagi. Unikam jedynie jakichkolwiek eksperymentów z ziemniakami ze względu na to, że są potencjalnym źródłem zarazy atakującej pomidory.

A pietruszkę wysiewasz jesienią?

O ziemniakach mam podobne zdanie. Pewnego roku w ramach eksperymentu ( bardziej zabawy) posadziłam do dużego worka ziemniaki. Ale właśnie w tamtym sezonie nie sadziłam pomidorów.

Z ziemniakami w ogóle uważam, np. nie wyrzucam obierek na kompost, a do pojemnika bio.
Pomidory sadzę w ziemię z kompostu (plus inne dobra, typu - garść świeżych pokrzyw...).

Warzywnik - prima sort!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Magara 18:04, 30 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Nie mogę się napatrzeć na warzywniczek
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Iwona100 18:23, 30 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Piękny i zadbany warzywnik Haniu.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
mirkaka 18:29, 30 mar 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Marcowe wysiewy mam już za sobą. W ziemi są już nasionka bobu, słodkiego groszku, rzodkiewki, szpinaku, marchewki, kopru i sałat oraz szpinaku. Wsadziłam też cebulkę dymkę.
W połowie kwietnia (jeśli pogoda pozwoli) będę wysiewała buraki, drugi rzut marchewki, rzodkiewki. Pod koniec kwietnia do gruntu pójdą sadzonki pora i selera, kapusty Pak Choi i jarmużu. Jeśli będzie ciepło, to wysieję fasolkę szparagową i ogórki. W połowie maja posadzę pomidory, bazylię i cukinie. Wysieję dynie.

Na sąsiedztwo nie zwracam uwagi. Unikam jedynie jakichkolwiek eksperymentów z ziemniakami ze względu na to, że są potencjalnym źródłem zarazy atakującej pomidory.



Wielkie dzięki
W takim razie w święta będę siać sałatę, szpinak, rzodkiewki i koperek,
Co robisz żeby ochronić kapustne jak np jarmuż przed szkodnikami, mszyce, mączliki, bielinki, chronisz wszystko pod włókniną? Tylko jak wtedy podlewać?
A marchewkę siejesz na podwyższonych rabatach żeby ją ochronić przed połyśnicą czy olewasz ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
April 18:59, 30 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9906
Hani warzywnik wzorowy Robi wrażenie, miałam to szczęście żeby zobaczyć na żywo. Szczególnie zazdroszczę możliwości uprawy, bo u mnie nie ma takiego nasłonecznionego miejsca i bardzo nad tym ubolewam.
Odnośnie książek to ja z tych analogowych, cenię sobie papier, zapach i dotyk kartek
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 19:46, 30 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Muszelka napisał(a)

A pietruszkę wysiewasz jesienią?

O ziemniakach mam podobne zdanie. Pewnego roku w ramach eksperymentu ( bardziej zabawy) posadziłam do dużego worka ziemniaki. Ale właśnie w tamtym sezonie nie sadziłam pomidorów.

Z ziemniakami w ogóle uważam, np. nie wyrzucam obierek na kompost, a do pojemnika bio.
Pomidory sadzę w ziemię z kompostu (plus inne dobra, typu - garść świeżych pokrzyw...).

Warzywnik - prima sort!


O pietruszce zapomniałam. W połowie marca wysiałam naciową, a w połowie kwietnia wysieję korzeniową- choć nie wiem, po co. Nigdy nie doczekałam się z niej plonów.

Obierki z ziemniaków wyrzucam na kompost. O dziwo nigdy nie miałam problemów z kiełkowaniem z oczek. Widać mój obierak tworzy bardzo cieniutkie obierki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:47, 30 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Magara napisał(a)
Nie mogę się napatrzeć na warzywniczek


Ja też. Już mi tęskno do wypraw z wiklinowym koszyczkiem po zbiory.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies