Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Judith 23:45, 31 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 11551
Magara, na inne nie ma limitu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:57, 31 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Judith napisał(a)
Magara, na inne nie ma limitu .


Odbierz priv.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 00:02, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Magara napisał(a)
Haniu, Ty piszesz, że masz problem z wiosennym harmonogramem prac - mój harmonogram w kominku skończył
Po moich rabatach widać, że harmonogram poległ - po Twoich tak nie do końca
Dzisiaj znowu padało, a miało nie padać, mokro jak diabli, a wiesz przecież co to przy glinie znaczy...



Mam już odruch wymiotny od patrzenia przez okno tarasowe na mój zestaw materiałów i narzędzi do konserwacji balustrady: dwie szlifierki, stos papierów ściernych, dwie stare zasłony w kolorze pomarańczowym, wór z resztami złuszczonej farby, szufelka, szpachelki, pilniki i butla z żelem do rozpuszczania, miska i taca do zbierania łusek farby. Na szybie dodatkowo są odciski łap kota, który tam lubi pukać, a wokół tarasu resztki farby niesione wiatrem.
A w drewutni mam trzy paczki z roślinami. Glina ciumka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:18, 01 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7930
Oj ciumka glina, ciumka, kaloszki wciąga
Muszę zrobić miejsce pod nowe nasadzenia, no muszę Nie wiem jak, ale dam radę Suszarką będę suszyć
O kancikach póki co nie myślę - no nie da rady

P.S. Judith, to dobra wiadomość, że na inne niż K. nie ma limitów Ale ja i tak nie mam czasu żeby przeczytać tyle książek w miesiąc K. wybrałam bo moja Mama, lat obecnie 76 powiedziała mi, że jest fajny, przyjazny i intuicyjny - uznałam, że skoro Ona ogarnia to ja też ogarnę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 06:46, 01 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, mój ogród przypomina plac budowy, jest cały w źdźbłach trawy, plamach na trawniku i łysy. Pierwsze cebulowe przekwitły, kolejne nie pchają się, wszystko zastygło w bezruchu i pesymizmie. Pogoda sprzyja tylko i wyłącznie, kiedy jestem w pracy, czy może raczej to praca nie sprzyja…. słowem do szczęścia ogrodowego daleko. Krzepiące są jednak widoki takie jak Twego ogrodu, dnia pewnego te żonkile pokażą i u mnie główki, a przymrozki miną. Pozostaję przy wersji „czekam na maj”.
Basieksp 08:24, 01 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
Wiosna ładnie się rozkręca z tą pogoda u nas podobnie, tak kradnę te chwile w ogrodzie i tak sobie pomyślałam, że nie mam ani jednego hiacenta w ogrodzie, nie kupuję ich do domu bo dla mnie za bardzo intensywnie pachną i chyba dlatego nie mam ich też w ogrodzie, chociaż tam zapach by mi nie przeszkadzał
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
antracyt 09:15, 01 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12336
Ha, ja wczoraj wreszcie dokończyłam pielenie pierwszej rabaty Wprawdzie ciągnie się ona przez całą nową część, ale to nadal tylko jedna rabata... Jak tak dalej będzie padać prawie codziennie, to resztę ogarnę chyba w czerwcu Nie marudzę na deszcz, rośliny są szczęśliwe, ale gdyby tak nocami padało, albo przynajmniej nie w weekend
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 09:31, 01 kwi 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12955
Ja sie nie mogę przekonać do czytników. Papier to Papier. Może kiedyś. Ale w oczach stoi mi zawsze mieszkanie jednej z koleżanek, gdzie półki z książkami były w każdym możliwym miejscu. To mój ideał. Cóż, w końcu jestem dzieckiem bibliotekarki.

Jedyne, do czego się przełamałam, to audiobooki. Bardzo dobra opcja przy prasowaniu czy pieleniu, zamiast radia.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Muszelka 09:43, 01 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Basieksp napisał(a)
Wiosna ładnie się rozkręca z tą pogoda u nas podobnie, tak kradnę te chwile w ogrodzie i tak sobie pomyślałam, że nie mam ani jednego hiacenta w ogrodzie, nie kupuję ich do domu bo dla mnie za bardzo intensywnie pachną i chyba dlatego nie mam ich też w ogrodzie, chociaż tam zapach by mi nie przeszkadzał

Basiu, zaproś do ogrodu hiacynty. Są bardzo wdzięczne. Ładnie pachną (w ogrodzie w sam raz), długo kwitną i po przekwitnięciu nie straszą, tak jak tulipany Jedyny minus, że ich cebulki wolno się mnożą (jedna, góra dwie na rok).
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 09:45, 01 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
tulucy napisał(a)
Ja sie nie mogę przekonać do czytników. Papier to Papier. Może kiedyś. Ale w oczach stoi mi zawsze mieszkanie jednej z koleżanek, gdzie półki z książkami były w każdym możliwym miejscu. To mój ideał. Cóż, w końcu jestem dzieckiem bibliotekarki.

Jedyne, do czego się przełamałam, to audiobooki. Bardzo dobra opcja przy prasowaniu czy pieleniu, zamiast radia.


O, tak. Większość prac w domu i ogrodzie wykonuję słuchając podcastów.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies