Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Magara 00:48, 30 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
O kurde, zareklamowałam niechcący, mus zmodyfikować
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mary 06:28, 30 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Po tej modyfikacji to wygląda na wykropkowane z powodów innych niż reklama.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
mirkaka 10:47, 30 mar 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Gruszko, czy mogłabyś napisać jaki masz plan wysiewu czy też sadzenia z rozsad w warzywniaku, chodzi mi o terminy. Ale też jak planujesz rozkład na rabatach warzywnych, czyli sąsiedztwo.
Mam w tym roku nowe miejsce na warzywniak i chciałabym skorzystać z Twojego doświadczenia.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agatorek 14:35, 30 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Magara napisał(a)

I to jest kolejny argument za posiadaniem czytnika
Wiem, że nie każdy może, nie każdy lubi, nie każdemu pasuje, ale ja już sobie życia bez k....a nie wyobrażam


A ja lubię i tak, i tak . Z tym że, za czytnika u mnie robi tablet .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 14:40, 30 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Tablet ciężkawy jest. Czytnik nic nie wazy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 15:14, 30 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Pewnie tak, ja już się przyzwyczaiłam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 17:14, 30 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Co to za hortensje u Ciebie? Czy coś masz miedzy nimi? W jakich odstępach sadzone? Czy to wschodnia ściana budynku?


Pod samym oknem jest Limelight, a po jej bokach albo Polar Bear albo Unique. Ściana ma 8 m. Odstęp między nimi to ok. 1,5 m. To rabata po zachodniej stronie budynku. Słońce jest tam dopiero ok. 15. Wokół nich rosną zwykłe jarzmianki, hosty, ciemierniki i tiarelle.

Tak to wygląda teraz.



Tuż obok jest rabata wokół studni na deszczówkę.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:20, 30 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Elegancko wygląda warzywnik wykończony kancikami z trawiastymi dywanami. Jakie rozmiary masz tych czworoboków na warzywa? Ile sztuk ich jest?


Są po 4 kwaterki po każdej stronie ścieżki. Wymiary mają zróżnicowane- od 2-3-4 m.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:24, 30 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mary napisał(a)

Niewątpliwie ma w sobie wiele z geniusza. Ale to geniusz niebezpieczny, nieprzystosowany społecznie. Duże dziecko, które w swoich rękach ma zbyt wiele kasy i które świat traktuje jak swój plac zabaw.
Postać wyraźnie na nim wzorowana w (mało udanym) filmie "Nie patrz w górę" dobrze jego cechy pokazuje.
Twórca Facebooka jest do niego podobny. Media społeczne stworzył facet nieprzystosowany społecznie.


Film oglądałam. Z mediów społecznościowych nie korzystam i bardzo się cieszę, że moje pacholęta wychowywały się w czasach, kiedy jeszcze grało się w piłkę na podwórku.

Takich niedostosowanych społecznie typów jest coraz więcej. Znak czasu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:26, 30 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)

I to jest kolejny argument za posiadaniem czytnika
Wiem, że nie każdy może, nie każdy lubi, nie każdemu pasuje, ale ja już sobie życia bez k....a nie wyobrażam



Nowe książki w ogóle nie mają kurzu. Tylko te moje najstarsze, ulubione. Kiedy je nabywałam o czytnikach nikt nie słyszał. Przecież ich nie wyrzucę, żeby zamienić je na kawałek plastiku i elektroniczne bebechy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies