Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Mary 21:34, 29 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Sztuczna inteligencja zaczyna budzić obawy najtęższych głów.
Jej płeć to najmniejszy problem jaki z nią możemy mieć.

"Miliarder Elon Musk i współtwórca firmy Apple Steve Wozniak są wśród ponad tysiąca sygnatariuszy listu otwartego, wzywającego do natychmiastowego wstrzymania prac nad systemami sztucznej inteligencji (AI) typu ChatGPT. Eksperci i przedstawiciele sektora nowych technologii twierdzą, że co najmniej pół roku przerwy w doskonaleniu tych systemów jest konieczne, by upewnić się, że ich rozwój nie będzie dla nas niebezpieczny.

List powstał w reakcji na opublikowanie przez firmę OpenAI nowego modelu języka GPT-4, bardziej zaawansowanej wersji narzędzia stosowanego w ChatGPT, bocie, który udziela odpowiedzi na pytania, prowadzi rozmowy, czy pisze teksty na zamówienie.

W liście zatytułowanym "Pause Giant AI Experiments" autorzy apelują, by wstrzymać na co najmniej pół roku trening systemów potężniejszych niż GPT-4. Ich zdaniem systemy sztucznej inteligencji, zdolne do rywalizacji z człowiekiem, mogą stanowić poważne ryzyko dla ludzkości i społeczeństwa, mogą też mieć wpływ na naszą historię. Dlatego prace nad nimi powinny być planowane i prowadzone należytymi środkami i z odpowiednią uwagą. "

Strach się bać!

Podzielam Twoje obawy.
Ale uśmiałam się z tego, że Elon Musk ma obawy. Ha ha, bardzo śmieszne. Ten to ma raczej obawy, że nie jest pierwszy w tym wyścigu i kombinuje jak może, żeby zyskać czas.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 22:09, 29 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Czy jest gdzieś, na którejś stronie rysunek/rzut działki wraz z rabatami? Jak to się stało, że na tyle stron wątku nie masz jeszcze wizytówki? Czy robiłaś może jakieś podsumowanie roku ze zdjęciami podobnie jak inni w styczniu?


Nie mam dobrego aparatu, aby robić wizytówkę. Może kiedyś.

Tutaj jest przegląd ubiegłoroczny wg miesięcy

A prowizoryczny rozkład rabat przedstawia się tak


Cała działka to 1256 m2. Zagospodarowałam też teren zapłocia (prawa strona za czerwoną linią- ozdobne rabaty są na szerokość budynku)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:15, 29 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Mary napisał(a)

Podzielam Twoje obawy.
Ale uśmiałam się z tego, że Elon Musk ma obawy. Ha ha, bardzo śmieszne. Ten to ma raczej obawy, że nie jest pierwszy w tym wyścigu i kombinuje jak może, żeby zyskać czas.


Elon jest jedyny w swoim rodzaju. Nie mieści się w żadnych znanych mi kategoriach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 23:13, 29 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2557
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
[…]
Rada dotycząca tego, że łatwiej jest dostosować rośliny do gleby niż glebę do roślin jest jedną z najistotniejszych dla początkujących ogrodników.[…]

Dziękuję za pomoc na moim wątku. Dojrzewam do tego by się nie spieszyć z ogrodem, kupowaniem roślin, do tego by wybrać je możliwe najlepiej do mojej sytuacji glebowej.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 23:22, 29 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2557
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Co to za hortensje u Ciebie? Czy coś masz miedzy nimi? W jakich odstępach sadzone? Czy to wschodnia ściana budynku?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 23:30, 29 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2557
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Elegancko wygląda warzywnik wykończony kancikami z trawiastymi dywanami. Jakie rozmiary masz tych czworoboków na warzywa? Ile sztuk ich jest?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Mary 23:52, 29 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Elon jest jedyny w swoim rodzaju. Nie mieści się w żadnych znanych mi kategoriach.

Niewątpliwie ma w sobie wiele z geniusza. Ale to geniusz niebezpieczny, nieprzystosowany społecznie. Duże dziecko, które w swoich rękach ma zbyt wiele kasy i które świat traktuje jak swój plac zabaw.
Postać wyraźnie na nim wzorowana w (mało udanym) filmie "Nie patrz w górę" dobrze jego cechy pokazuje.
Twórca Facebooka jest do niego podobny. Media społeczne stworzył facet nieprzystosowany społecznie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:56, 29 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Zaskoczył mnie plan. Muszę sobie gdzieś link zapisać.
Często oglądając Twój ogród zastanawiałam się, gdzie co jest.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 00:19, 30 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W książkach miałam najwięcej kurzu. Dobrze, że to tylko 4 regały. Co to by było gdybym była nieopatrznie bibliofilem i wszystkie ściany plus podłogi zajęte by były przez książki.

I to jest kolejny argument za posiadaniem czytnika
Wiem, że nie każdy może, nie każdy lubi, nie każdemu pasuje, ale ja już sobie życia bez k....a nie wyobrażam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Judith 00:43, 30 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9898
Magara napisał(a)

I to jest kolejny argument za posiadaniem czytnika
Wiem, że nie każdy może, nie każdy lubi, nie każdemu pasuje, ale ja już sobie życia bez kindla nie wyobrażam

Ja też (aczkolwiek ja mam inny, nie K. ).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies