Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

April 11:08, 19 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Haniu, bardzo miła wycieczka po twoim ogrodzie Chyba ogród cię mile zaskoczył bo kwitnień cała masa. Obiela jaka obsypana kwieciem. Zresztą trudno wyróżnić i zacytować jeden obrazek, po prostu się nie da bo wszystko mi się podoba.
Żagwin bez problemów u ciebie zimuje? Bo kupiłam do donic i chcę przesadzić. Zastanawiam się gdzie najlepiej go umieścić.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 11:49, 19 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, wymuskane słońcem i rozpromienione serce wraca do ogrodu i otrzymuje piękne powitanie Cieszę się, że masz za sobą udany wyjazd, stan ogrodu jest nie mniejszym powodem Pomarańczowe kukliki mają swój wyraz, warto je wziąć pod uwagę planując wiosenne kwiecie w ogrodzie, u Ciebie wpasowuje się idealnie.
Mazowsze dziś lekko mokre, od jutra upały
Pomidory rosną i tyją na potęgę Wszystkie odmiany odpaliły niczym petardy ❤️
Pozdrawiam, Haniu!
Gruszka_na_w... 15:25, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ewsyg napisał(a)
Książka Greg Zorba, w młodości była moją ulubioną. Chyba do niej wrócę.
Pozdrawiam


Ewo, z tej książki zapamiętałam jedno zdanie: "Jaka piękna katastrofa". Zawsze je sobie przypominam w trudnych momentach. Pozwala uniknąć długotrwałego załamywania rąk.
Odświeżyłam ją sobie jesienią. Warto było.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:28, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)


Mam pytanie o kukliki pomarańczowe, czy Ty wycinasz im stare liście na wiosnę? Czy zostawiasz?
W odmianowych nie wycinałam i te stare liście „zniknęły”. A w tych pomarańczowych zostały i teraz muszę chyba je wyrwać, bo trochę wystają na spodzie


Suche liście wygrabiam małymi drucianymi grabkami podczas pierwszych wiosennych przymrozków. Nie warto się z tym jednak spieszyć, bo kiedy uczyniłam to w lutym, a potem przyszły silne mrozy, to kukliki trochę podmarzły i długo się zbierały do stanu wyjściowego. One bardzo lubią dzielenie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 15:33, 19 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
To je pograbię za rok
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 15:56, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Judith napisał(a)
Haniu, tak sobie myślę, ze chyba przedwcześnie myślisz o schyłku, ograniczeniach… Korzystaj z uroków życia, ale nie na zasadzie „póki ogarniam”, ale „bo to sprawia mi przyjemność i chcę” .
Ja nie jestem wzorem radości życia, ale w głowie i trzewiach wciąż mam 26 lat i jednoczesnie radość, ze w rzeczywistości wcale tyle nie mam . A mam za to poczucie, ze już nic nie muszę, ze nie każdy musi mnie lubić, ze najważniejsza jest moja relacja ze sobą samą. I to jest piękne i do osiągnięcia chyba tylko w nieco zaawansowanym już wieku .

EDIT: pięknie i soczyście jest w Twoim ogrodzie, widać, że o podlewanie nie musiałaś się martwić na wyjeździe . Bujnie i kolorowo .


Judith, życie uświadomiło mi, że nic nie jest nam dane na zawsze. Czasem w krótkim czasie dochodzi do takich zmian, które kompletnie przewartościowują nasze życie. Nie żyję z poczuciem, że mam pistolet przystawiony do głowy , ale staram się pamiętać, że nadejdzie taki czas, w którym ograniczenia związane z wiekiem zdeterminują sporą część mojego życia.
Mnie sporo nauczyło starzenie mojej mamy. Była wulkanem energii i w ciągu roku wszystko się zmieniło.
Mentalną staruszką z pewnością nie jestem. Radości i życiowego optymizmu wciąż mam spore pokłady. Oby tak zostało jak najdłużej. Różne losowe wydarzenia sprawiły, że dosyć wcześnie uświadomiłam sobie, co w życiu jest ważne. Nie musiałam czekać na zaawansowany wiek.
Jak to napisała Muszelka, trzeba chwytać te chwile, które nam są darowane i cieszyć się nimi. Gwarancji na to, że to stan stały nikt nam jednak nie da. Nie zamartwiam się tym, ale mam świadomość, że dziś jest, a jutro może nie być. Tak po prostu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:56, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)
To je pograbię za rok


To będzie odpowiedni czas.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:08, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)

Postaram się zaraz albo jutro priva skrobnąć żeby Cię wyprowadzić z błędu

Fajnie, że wróciłaś po fajnych wakacjach Myślę, że ogród cieszy bardziej jak się od niego choć na chwilę oderwiemy


Dziękuję za poświęcony czas na skrobanie.
Ogród cieszy zawsze. Jest. I to jego największa wartość. Zawsze coś w nim rośnie.

Orliki się zbierają do występu na scenie głównej.





Azalie zakwitły i rdest.





Czosnki się zagłówkowały.




Po kilku latach zmężniała mi wietlica japońska. Wciąż jej jednak trzeba szukać z lupą.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 16:12, 19 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


[...] Mentalną staruszką z pewnością nie jestem. Radości i życiowego optymizmu wciąż mam spore pokłady. [...]


No właśnie, to się daje silnie zauważyć ! Stąd moje zdziwienie tym, co pisałaś wcześniej . Ale widzę, że to zdziwienie wynikło z pewnych dokonanych przeze mnie uproszczeń albo ze zbyt wąskiego spojrzenia.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:12, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
April napisał(a)

Żagwin bez problemów u ciebie zimuje? Bo kupiłam do donic i chcę przesadzić. Zastanawiam się gdzie najlepiej go umieścić.


Żagwin zimuje bez problemu. Wyjątkowo dobrze radzi sobie w ciężkiej glinie. Dzielnie daje odpór tojeści, z którą rywalizuje o miejsce przy kamiennych schodkach.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies