Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:35, 15 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
antracyt napisał(a)
To chyba przyjemna pora na odwiedzenie Grecji, taka "prawie" bezludna jeszcze


To prawda. I upał nie powala na łopatki, i nie ma hałasu. Kosy cudnie świergolą. Sporo wokół jest miejsc i tras spacerowych, które wydają się "bezludne".



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:46, 15 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Rysko, ten śledź jest u nas tradycyjnym zestawem świątecznym. Odmachuję serdecznie.
Bożenko, to okolice Chani na Krecie. Chorwacja przestała mnie pociągać od kiedy pod maską turystycznej gościnności odkryłam brzydkie rysy potomków ustaszy. I nie mogę tego uczucia niechęci się wyzbyć, choć niewątpliwie Dalmacja jest wyjątkowo urokliwym kawałkiem świata.
Maglesko, już wkrótce rozpoczęcie sezonu wakacyjnych wojaży. Wtedy ja będę zazdrościła wrażeń.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:58, 15 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Martka napisał(a)
Haniu, klimat się mocno ocieplił Ładuj akumulatorki!

Pierwszy dzień mnie zaniepokoił. Niebo przesłaniały deszczowe chmury. Już myślałam, że los znowu mi nie sprzyja. I pozostanie czekanie na czerwiec. Na szczęście kolejny dzień zaczął się zgodnie z marzeniami.



Ewo, po piasku można chodzić bosą stopą. Z tego, co pamiętam sprzed lat, to w sierpniu trudno to było robić.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 13:40, 15 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18377
Aaaa, Grecja! Kocham!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kordina 16:19, 15 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4836
Byłaś zanurzona w trzech żywiołach - woda, ziemia i powietrze a więc cudnie
Uwielbiam z kultury śródziemnomorskiej te klimatyczne zaułki z kawiarenkami i małymi restauracjami
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 17:52, 15 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Kordina napisał(a)

Uwielbiam z kultury śródziemnomorskiej te klimatyczne zaułki z kawiarenkami i małymi restauracjami


Ja też.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:59, 15 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
mrokasia napisał(a)
Aaaa, Grecja! Kocham!!!


Podzielam Twoje uczucia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 18:22, 15 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82630
Piękna wyprawa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 21:09, 15 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Piękne krajobrazy i urokliwe ciasne uliczki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:36, 15 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7085
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jak to gdzie? Sama mi zalecałaś przyjazd tutaj w maju. Zostało mi parę niespełnionych marzeń do zrealizowania. Tym razem omiatamy zachodnią część Krety.
Laguna Balos spełniła moje oczekiwania i wiem już, że to miejsce zdecydowanie trzeba odwiedzić od strony morza, statkiem. Wtedy nie rozczarowuje. Odpada mordercza wspinaczka na parking. Spodziewałam się, że zastaniemy tam tabuny ludzi, ale o dziwo było nawet intymnie.

Oooooooooooooo, nie myślałam, że jestem takim autorytetem
Ale wychodzi na to, że dobrze zrobiłaś Balos w maju jest pewnie mniej lazurowe niż w sezonie, ale ja też bym wybrała mniej lazurowe i mniej zatłoczone zamiast bardziej lazurowego i bardziej zatłoczonego Gramvousa - piękna bez tabunów ludzi Stavros pewnie zupełnie puste o tej porze roku
Bardzo, bardzo, bardzo się cieszę, że się wybraliście

P.S. I mam pomysł na Twoje kolejne wakacje - Cinque Terre Oczywiście byle nie w sezonie wakacyjnym Tam dla odmiany przemieszczanie się pociągami, nie autobusami, super komunikacja, byle do Pizzy dolecieć I znam taką lodziarnię w Levanto, że jak o niej zaraz nie przestanę myśleć to nie zasnę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies