Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

antracyt 20:13, 20 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


I "ogród leśny".





Tego miejsca jakoś wcześniej nie pamiętam ze zdjęć. Podoba mi się

U mnie też na kilku różach widziałam czarne plamki. Można by rzec, że powinnam się cieszyć z urodzaju skrzypowego
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 20:29, 21 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)

Tego miejsca jakoś wcześniej nie pamiętam ze zdjęć. Podoba mi się

U mnie też na kilku różach widziałam czarne plamki. Można by rzec, że powinnam się cieszyć z urodzaju skrzypowego


To początek tzw. długiej prostej. Kiedyś rósł tu orlik, ale kolce spowodowały jego eksmisję. Po prawej stronie tego zakątka rosną pęcherznice, a potem derenie Po lewej stronie, nieco w dół zdjęcia, jest zlokalizowana drewutnia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:35, 21 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wczoraj wreszcie w gruncie wylądowały pomidory. Wysiałam też dynie i bazylię. Ta ostatnia w kuwetkach nie wykiełkowała. Skonsumowaliśmy pierwsze gruntowe rzodkiewki.
Podlałam gnojówka z pokrzywy róże, bób, selery, pory, a z mniszka hortensje i rodki.
Wykiełkowały ogórki.
Dzisiaj wreszcie było ciepło. Od czasu do czasu dane nam było cieszyć się słońcem.

Wyszedł z ziemi sadziec.
Pytanie do właścicielek trojeści bulwiastej: czy u was już wyszła z ziemi? Nie wiem, czy moje są już w trojeściowym niebie i szukać dla nich zastępstwa, czy czekać na objawienie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 21:47, 21 maj 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu z trojeścią nie pomogę.
Nie mam.
Ale u mnie do kwiatowego nieba poszła
perovskia i wczoraj odkryłam , że
przemarzły listki dębu wolf..coś tam.
To mnie zdumiało, bo jest u mnie od 3 lat
i do tej pory nic się nie działo

____________________
krystyna
Martka 22:19, 21 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Pomidory wysadzone - świetnie, towarzyszy temu pewne poczucie ulgi… Bazylia wysiana 1,5 miesiąca temu u mnie nadal jest na etapie maks. półcentymetrowych sadzonek. Nie wiem, czego potrzebuje do szczęścia … Siejesz do gruntu? Warzywne plony mogą Cię jeszcze zadziwić, gnojówka z pokrzywy zrobi robotę, a czerwiec - chyba będzie dobry? Nic mi nie wiadomo, że mamy czekać na lipiec Haniu, nie mam tej trojeści, jednak u mnie nie objawiły się tylko dwa rodzaje paproci, pozostałe rośliny dały znak życia, nawet siewki werbeny dziś odnalazłam, słynny srylion Obstawiam, że trojeść potrzebuje zamiennika.
Magara 23:40, 21 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6777
Moja bazylia siana w doniczki też nie wygląda jakby miała być dostarczycielem listków
A sadźce i u mnie wyłażą z ziemi
Ale jak nic - czekamy na czerwiec
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Margerytka40 07:46, 22 maj 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U mnie trojeść już wyszła tyle tylko, że ślimaki ją bardzo skróciły i pewnie marne szanse na kwitnienie. Trzeba będzie za rok pilnować bardziej.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Roocika 09:10, 22 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Trojeści nie mam, pomidory posadziłam wczoraj, dziś może wysieję ogórki
Bazylię kupiliśmy i trochę jej się zmarzło ale może odbije
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 18:25, 22 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
A ja się ciebie Haniu miałam właśnie o tę trojeść pytać. Jeszcze Madzia z ogrodu z wilkiem ją ma.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gruszka_na_w... 20:42, 22 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
darkowa napisał(a)
Haniu z trojeścią nie pomogę.
Nie mam.
Ale u mnie do kwiatowego nieba poszła
perovskia i wczoraj odkryłam , że
przemarzły listki dębu wolf..coś tam.
To mnie zdumiało, bo jest u mnie od 3 lat
i do tej pory nic się nie działo



Przyczyną wypadania roślin w tym sezonie jest raczej nazbyt wilgotna gleba niż mrozy. Pierwszy raz wygniły mi prawie wszystkie stipy. Trojeść nie lubi wilgoci w korzeniach zimową porą. Pewnie padła z tego powodu. Twoja perovskia też mogła paść od wilgoci. Jeśli Ci jakaś ocalała, to bardzo łatwo ukorzenia się nowe sadzonki z pociętych patyczków wsadzonych do gleby. Wsadziłam 5 w marcu i wszystkie wypuściły listki.
Coraz więcej zieleni. Jak to dobrze, że ciepło zawitało i do nas.
Krzewuszki tuż, tuż.
Purpurea Nana



Variegata



Czosnki najszybciej ruszyły tam, gdzie najwięcej słońca. Minus jest taki, że liście już im usychają.


Na szczęście kuklikom żadne warunki atmosferyczne niestraszne.





W tym sezonie mam jakąś plagę mrówek w ogrodzie. W kępach wielu traw odkryłam mrowiska.



Płukałam je wodą z węża. Troszkę udało się oczyścić.

Krysiu, oby dalsza część sezonu przynosiła już tylko miłe wydarzenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies