Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:38, 07 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Basieksp napisał(a)


A to wiem, że nie pomogłam z drzewkiem, bo to wcale nie jest takie proste


No właśnie. Popełniłam przy drzewach tyle nasadzeniowych pomyłek, że aż strach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
GingerO 22:52, 07 cze 2023

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 118
Haniu, drzewo które pasowałoby u Ciebie to kasztanowiec czerwony Briotti, on dorasta do kilku metrów jedynie, jest miododajny.
____________________
Ola
Kordina 22:53, 07 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Wiem, że to zdjęcie z Twojego folderu, ale kos tak fajnie uchwycony
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
GingerO 22:58, 07 cze 2023

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 118
Albo jeszcze kasztanowiec krwisty Koehnei
____________________
Ola
Basieksp 23:04, 07 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10232
Oo, ten kasztanowiec, o którym pisze Ola nawet bardzo ładny ciekawe jakie ma wymagania i jak wygląda jesienią, pewnie podobnie się przebarwia jak te zwykłe, tak sobie pomyślałam a one nawet bardzo ładne są no i czy ma kasztany? mi by to jakoś specjalnie nie przeszkadzało, gdyby byłby kasztany
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:06, 07 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
GingerO napisał(a)
Haniu, drzewo które pasowałoby u Ciebie to kasztanowiec czerwony Briotti, on dorasta do kilku metrów jedynie, jest miododajny.


Posadzone drzewko nie może mieć tak silnej kulistej korony. Ten kasztanowiec jest trochę za bardzo "formalny" jak na tę rozwichrzona nieco część ogrodu. Piękny jest, ale nie. Zacieniłby wszystko wokół, a ciąć drzew już nie chcę.
Niemniej dziękuję za propozycję.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 23:08, 07 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10232
GingerO napisał(a)
Albo jeszcze kasztanowiec krwisty Koehnei


Ten też mi się podobabardzo ładne są i wyczytałam, że on do małych ogrodów pasuje, muszę sobie więcej o nim poczytać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:09, 07 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Zależy jaki kolor chcesz tam mieć jesienią, judaszowce te z zielonymi listkami przebarwiają się na ciepły żółty, a parocja jeśli dobrze pamiętam tą u Małej Mi chyba na czerwono...
pokrojem judaszowiec mimo większych listków od parocji jest lekki w odbiorze.

Nie wiedziałam, ze masz klona ściętolistnego Ja kupiłam dwa sezony temu i na razie bardzo mi się podoba


Co do pytań koleżanki w sprawie Oli to moja w tym sezonie po raz pierwszy straszy. Złapała szarą pleśń razem z Royality. Obie wyglądają beznadziejnie. Oprysk zrobiłam, ale nie pomogło bo u nas dopiero od trzech tygodni nie pada, a tak lało prawie co dziennie od zimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:16, 07 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zależy jaki kolor chcesz tam mieć jesienią, judaszowce te z zielonymi listkami przebarwiają się na ciepły żółty, a parocja jeśli dobrze pamiętam tą u Małej Mi chyba na czerwono...
pokrojem judaszowiec mimo większych listków od parocji jest lekki w odbiorze.

Nie wiedziałam, ze masz klona ściętolistnego Ja kupiłam dwa sezony temu i na razie bardzo mi się podoba


Co do pytań koleżanki w sprawie Oli to moja w tym sezonie po raz pierwszy straszy. Złapała szarą pleśń razem z Royality. Obie wyglądają beznadziejnie. Oprysk zrobiłam, ale nie pomogło bo u nas dopiero od trzech tygodni nie pada, a tak lało prawie co dziennie od zimy


Ta ażurowość judaszowca skłoniła mnie to jego uwzględnienia. Dołem rosną byliny i nie bardzo chciałabym je zacieniać. To musi być cos lekkiego w odbiorze. Bordo w ogrodzie zaczęło mnie męczyć.

Jabłonki mi nigdy nie chorowały.
Ściętolistnego mam od 10 lat. Bardzo przytył ostatnimi czasy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 23:27, 07 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Mnie wcześniej też nie chorowały, ale pół roku deszczu dzień w dzień zrobiło swojeteraz myślę jak zrobić by ten grzyb się nie nawracał co sezon...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies