Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:38, 08 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Magara napisał(a)


Haniu, podziwiam nieodmiennie wszystko
Zaintrygowało mnie to pomarańczowe w centrum. Pamiętam, że masz takie kukliki, czy to one? Takie wysokie???


Dwa lata temu postanowiłam powiększyć swoją zbieraninę kuklików o te odmianowe. Zakupiłam trzy odmiany. Żaden z nich nie powinien rosnąć tak wysoko. Ten wystrzelił jak z armaty.

Nazw odmian niestety nie pamiętam.







Jest wyższy niż rutewka orlikolistna i czosnki.







Na froncie mam te czerwonawokwiatowe.



Są też takie drobniejsze, żółtawe.



Najsłabiej kwitną mi takie bladoróżowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwonka 22:22, 08 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Haniu jesteś niesamowita, normalnie pendolino
Amanogawa jest świetnym wyborem, wąska kolumna idealna na tę rabatę.
Ja w tym roku z bólem serca pożegnałam swoją. Miałam ją 15 lat w świetnej kondycji, zupełnie bezobsługowej.

Jedyny błąd jaki popełniłam to cięcie z wysokości. Zrobiłam to raz, byłam zadowolona z efektu.
Niestety amanogawa po tym zabiegu, po jakichś dwóch latach zaczęła marnieć od środka, a przycięte gałęzie zasychać.
Nadal ładnie wyglądała tylko z zewnątrz, kolidowała mi jednak z nowym żywopłotem i wycięliśmy.
Będę teraz podziwiać u Ciebie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Judith 22:50, 08 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Haniu, nie potrafię dobie wyobrazić buszu, w którym ginie pęcherznica, serb i choina .
Niesamowity jest Twój ogród .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:57, 08 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Judith napisał(a)
Haniu, nie potrafię dobie wyobrazić buszu, w którym ginie pęcherznica, serb i choina .
Niesamowity jest Twój ogród .



Mężaty z rzadka plącze się w zakamarkach naszego ogrodu. Pomagał mi w wyciąganiu gałęzi przy cięciu uschniętej śliwy. Kiedy wlazł w środek tego buszu, to się z lekka przeraził. Trzeba było się przeciskać pomiędzy powojnikiem i dereniem, potem między żywą śliwą i tymi pęcherznicami oraz tawułą brzozolistną. Tam jest ładnych parę metrów nasadzeń. W porywach ok. 10 m od ogrodzenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 23:00, 08 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Borze Tucholski! 10 metrów???
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:01, 08 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Iwonka napisał(a)
Haniu jesteś niesamowita, normalnie pendolino
Amanogawa jest świetnym wyborem, wąska kolumna idealna na tę rabatę.
Ja w tym roku z bólem serca pożegnałam swoją. Miałam ją 15 lat w świetnej kondycji, zupełnie bezobsługowej.

Jedyny błąd jaki popełniłam to cięcie z wysokości. Zrobiłam to raz, byłam zadowolona z efektu.
Niestety amanogawa po tym zabiegu, po jakichś dwóch latach zaczęła marnieć od środka, a przycięte gałęzie zasychać.
Nadal ładnie wyglądała tylko z zewnątrz, kolidowała mi jednak z nowym żywopłotem i wycięliśmy.
Będę teraz podziwiać u Ciebie


15 lat to szmat czasu. Ciąć z drabiny już wtedy zdecydowanie nie będę. Jeśli zacznie mi szwankować zdrowie, to pogodziłam się wewnętrznie z tym, że zmienię miejsce zamieszkania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:19, 08 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Judith napisał(a)
Borze Tucholski! 10 metrów???


Minimalizowałam trawnik.

Tu masz zdjęcie tego fragmentu po 6 miesiącach od założenia. Potem jeszcze nieco powiększałam rabatę, a zwężałam ścieżkę. Żółte to pęcherznice. Koło wbitego palika rośnie śliwa, która teraz uschła. Dom sąsiada z łysiną jeszcze w budowie.

Działka kończy się tam, gdzie jest skrzynka prądowa.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:21, 08 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6675
Haniu, dzięki za info kuklikowe Szczególnie, że po dniu konia chciało Ci się pisać
Pomarańczowe kukliki kupiłam w tym roku (borisi strain) - wydają mi się podobne do tych Twoich, chociaż kolor mają bardziej intensywny, no ale wiadomo, na zdjęciach kolor trochę przekłamany
Te czerwonokwiatowe też mam Miały być różowe, z czerwonym mi w ogrodzie nie po drodze, ale one takie ładne są Myślę czy by ich nie zmiksować, chyba Asia Margerytka ma taki miks na różance, bardzo mi się on podoba

Kiedy można kukliki dzielić? Po kwitnieniu czy czekać do jesieni???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mary 23:32, 08 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Wykopałaś i przeniosłaś ... serba?
Tak w pojedynkę? To chyba trochę musiało ważyć?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 00:26, 09 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Haniu, u Ciebie to wątek pędzi szybciuteńko.
Fajnie, że masz już nowe drzewko .

Rabaty są przeładowane roślinami, mój typ ogrodu, który najbardziej lubię. Pięknie wygląda długa prosta, zakręty też.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies