Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Roocika 09:22, 05 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z opóźnieniem zakwitła piwonia majowa. Majtkowy róż nie jest moim ulubionym kolorem, ale jakoś je akceptuję.



Pielenie w głębi rabat mogę już sobie odpuścić.





Świetna ta piwonia majowa w majtkowym różu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Makao 09:25, 05 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4028
TAR napisał(a)
bird net

Patrz i przeoczyłabym taka ważną informację. Zaraz poszukam tej apki
Na pewno śpiewa mi kos. To juz wiem i rozpoznaje ale reszty ni w ząb. Apka się przyda.

Przywrotnim jest super ale nie mogłam mu z miejscem trafić. Dobrze rośnie się na słabej ziemi trochę gliniastej.
Pięknie kwitnie Ci ogród. Pełna paleta barw


Edtit:
Apka działa. Super jest
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
TAR 11:50, 05 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
u mnie tez dziala, nie spodziewalam sie ze mam w okolicy tyle roznych gatunkow. A to przeciez nie wszystkie co wykryla, bo przeciez sa tez sojki, dziecioly, sikorki, trznadle i wiele innych, ktore widzialam. Chyba zalezy kiedy nagrywam. Ale czlowiek sie znowu czegos uczy nowego, wyostrzaja sie zmysly. Lubie takie bajery, nie bezmyslne a przydatne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Basieksp 13:25, 05 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Fajnie, że apka działa przypomniała mi się ta sowa z Boliwi? u nas byłoby dużo takich sów hmm, mamy za to codziennie psi koncert , pół wioski wyje, z naszą Azą łącznie, na kościelne melodyjki także zazdroszczę śpiewu ptaków, ale tak pozytywnie, zazdroszczę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 10:22, 06 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Roocika napisał(a)


Świetna ta piwonia majowa w majtkowym różu


Świeci niewątpliwie z daleka. Obok niej są jeszcze dwie. Jedna z nich wczoraj otworzyła pierwsze kwiaty. Słońca nie było, więc barwy nieco ponure.









Próbowałam umieszczać piwonie w innych częściach ogrodu, ale produkują tam tylko drobne liście. Zadbałam o odpowiednią głębokość sadzenia. Muszę bardziej zadbać o ich nawożenie i wilgotność.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:31, 06 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Od dwóch tygodni nie padało. Wczoraj pod wieczór trochę pokropiło. W wierzchniej warstwie glina się mocno zbiła. Rośliny ozdobne jakoś sobie z tym radzą.

W żywopłocie nieformowanym zakwitły na biało tawuły nippońskie.







Kwitnie kalina Compactum. Jako jedyna z kalin została zaatakowana przez mszyce. Wciąż pięknie kwitnie Mariessi.



Pierwsze kwiatki pojawiły się na hortensji pnącej.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:37, 06 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Niezmordowanie kwitną odmianowe pomarańczowe kukliki.



Tu i tam irysy syberyjskie,



szałwia lekarska



przetacznik kłosowy Christa



Zmężniał zakątek leśny,

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:45, 06 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Wiosną zakupiłam nowe odmiany bodziszków. Miały zastąpić bardzo krótko kwitnące bodziszki czerwone. Sadzonki były niewielkie. Trzeba poczekać na efekt.
bodziszek himalajski Plenum



Amsonia powolutku kończy kwitnienie, a jarzmianki zaczynają.





Hakonka pod Olą.



iryski raz jeszcze



Większość róż zastygła w fazie nabrzmiałego pąka.
Souvenir du dr Jamain na skarpie

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:54, 06 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
A tu będą roszady.



Rok temu wypadła mi rosnąca tu od 5 lat śliwa wiśniowa. Nie obudziła się po zimie. Widocznych objawów chorobowych nie było. Pojechałam do szkółki, zakupiłam kolejną i posadziłam.
Kiedy w tym sezonie z niewiadomych przyczyn wypadł kolejny, tym razem 10-letni egzemplarz tej śliwy, to nie chcę już ryzykować, że i z tym młodym drzewkiem będzie podobnie. Wydam je w dobre ręce. W okolicach budyniowych irysków do likwidacji jest kolejna chorująca kosodrzewina.

Zrobi się miejsce na coś nowego. Dumam, na co?

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mirkaka 11:21, 06 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Może coś w ziemi jest, że te śliwy tak wypadają w tym miejscu?
A ogród przepięknie się prezentuje , i ta róża Souvenir du dr Jamain , cudo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies