Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Yenna 21:50, 16 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 578
Haniu, czy zabieg przycinania świeczek sośnie ma jakieś szczególne zadanie?


I masz rację. Zieleń to kolor, piękny kolor.
____________________
Marta z Vengerbergu
Magara 23:41, 16 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pogoda jeszcze jaka taka. Na tyle dobra, że można było wyskoczyć do ogrodu i skrócić o połowę świeczki na trzech ostatnich kosodrzewinach.


Haniu, już??? Od Ciebie się nauczyłam skracania świeczek, ale jakoś z czerwcem mi się to kojarzyło
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Juzia 09:27, 17 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Masz rację z tym sportem wyczynowym, ale zrezygnowałam z niego na tyle wcześnie, że skutków ubocznych nie było. Pani matka za to była przeszczęśliwa, że w okresie dojrzewania brakowało mi czasu na przeróżne eksperymenty.


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 09:28, 17 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Magara napisał(a)


Haniu, już??? Od Ciebie się nauczyłam skracania świeczek, ale jakoś z czerwcem mi się to kojarzyło


Zwykle robiłam uszczykiwanie w maju. W tym sezonie wszystko jest o miesiąc wcześniej. Trzeba się dostosować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 09:29, 17 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
Magara napisał(a)


Haniu, już??? Od Ciebie się nauczyłam skracania świeczek, ale jakoś z czerwcem mi się to kojarzyło


U Hani w ogrodzie już czerwiec
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 09:30, 17 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Juzia napisał(a)




Ty się Juzia nie śmiej. Podczytałam, że pacholę wchodzi Ci w wiek burzliwego rozwoju. Będzie się działo. Mnie przybyło sporo siwych włosów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:33, 17 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Wafel napisał(a)
A mi się tak te żywotniki wschodnie Aurea Nana podobają ale jak będą szpecić to pójdą do Krainy Wiecznego Kompostu Widuję w ogrodach, nawet na moim osiedlu, ogromne, wieloletnie okazy zdrowo wyglądające...


Sadziłam te tuje w 2014 roku. Przez osiem lat nie było z nimi problemów. Potem chyba sąsiednie rośliny za bardzo się rozrosły, słońca miały mniej i zbrzydły. Próbowałam poprawić ich urodę cięciem, ale nie na wiele to się zdało. Pewnie w odpowiednio nasłonecznionym miejscu nie będą stwarzać problemów. I oby tak było u Ciebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 09:34, 17 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Na kilku sosnach tez pora przyciac świeczki, ale tylko kosodrzewinom wysokim, sosne Oścista, Bosniacka, Oregon Green i Pumilo chwilowo zostawiam bez przycinek.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 09:36, 17 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Yenna napisał(a)
Haniu, czy zabieg przycinania świeczek sośnie ma jakieś szczególne zadanie?


I masz rację. Zieleń to kolor, piękny kolor.

Okuliści zalecają omiatanie zielonych przestrzeni.

Uszczykiwanie z jednej strony zapobiega nadmiernemu rozrostowi, a z drugiej strony wpływa na zagęszczenie. Stosuje się je także w przypadku innych sosenek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:38, 17 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
TAR napisał(a)
Na kilku sosnach tez pora przyciac świeczki, ale tylko kosodrzewinom wysokim, sosne Oścista, Bosniacka, Oregon Green i Pumilo chwilowo zostawiam bez przycinek.


U mnie niestety nie ma odpowiedniej gleby dla sosenek. Większość wypadła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies