Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

GingerO 18:41, 22 kwi 2024

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 119
Cześć, dziękuję Wam za podzielenie się opiniami na temat noża do darni. Niestety okazało się że Magnusson nie robi już noży do darni, są nie do kupienia. Na żywo widziałam firmy Fi... Ale wydał się nieudany. Zakupiłam w O... jakiś no name, tylko krótki trzonek ma. Nie wiem ile czasu się utrzyma. Jeśliby ktoś mógł polecić jeszxze sprawdzony model, to proszę o informację. Tego zwyklaka małego jeszcze nie próbowałam, bo u nas pada ciągle i zimno bardzo.
____________________
Ola
GingerO 18:41, 22 kwi 2024

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 119
O Romaniku nie można już pomarzyć, nie robią ich, są nie do zdobycia.
____________________
Ola
Gruszka_na_w... 18:43, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Wykarczowałam cyprysika. Po jego wykopaniu stwierdziłam, że kosodrzewina w ogóle się nie prezentuje. Zielone witki miała tylko na 10 cm końcówkach pędów. Nie było sensu jej zostawiać. W puste miejsca wsadziłam formowanego cisa, jeżówki, perovskią, przetacznika Mariettę, szałwię Caradonnę, werbenę patagońską oraz bodziszka Rozanne. Wszystkie rośliny są z dzielenia własnych sadzonek. Mam nadzieję, że będą dobrym towarzystwem dla róży Orienty Magnolii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 19:29, 22 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38659
Towarzystwo idealne
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magleska 20:03, 22 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Napisane szybko ,ale pewnie cały dzień roboty
w dojrzałym ogrodzie ,jak coś człowiek chce wykopać ,to pewnie przy okazji pół rabaty trzeba zmienić

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 20:27, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
GingerO napisał(a)
O Romaniku nie można już pomarzyć, nie robią ich, są nie do zdobycia.


Wiem, firma upadła. Drżę na samą myśl, że mój egzemplarz mógłby się uszkodzić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:31, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
GingerO napisał(a)
Cześć, dziękuję Wam za podzielenie się opiniami na temat noża do darni. Niestety okazało się że Magnusson nie robi już noży do darni, są nie do kupienia. Na żywo widziałam firmy Fi... Ale wydał się nieudany. Zakupiłam w O... jakiś no name, tylko krótki trzonek ma. Nie wiem ile czasu się utrzyma. Jeśliby ktoś mógł polecić jeszxze sprawdzony model, to proszę o informację. Tego zwyklaka małego jeszcze nie próbowałam, bo u nas pada ciągle i zimno bardzo.


Ten Fi..sa z drewnianą rękojeścią był dobry, miał odpowiednie rozmiary i wyprofilowanie, ale niestety coś nie tak było z zaprojektowaniem przejścia płaszczyzny noża w uchwt trzonka. Złamał mi się w tym miejscu.
Spróbuj upolować tego z Aldiego. Oglądałam go w gazetce. Na obrazku wyglądał dobrze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:34, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Juzia napisał(a)
Towarzystwo idealne


Się okaże. Nie mam zbyt dużych doświadczeń w projektowaniu większych płachetków rabat bylinowych. Na szczęście byliny łatwo się przesadza. Nie trzeba ich karczować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:40, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Magleska napisał(a)
Napisane szybko ,ale pewnie cały dzień roboty
w dojrzałym ogrodzie ,jak coś człowiek chce wykopać ,to pewnie przy okazji pół rabaty trzeba zmienić



Uwinęłam się w dwie godziny. Z Edenką poszło szybko, bo jakiś gad zeżarł jej korzenie. Nie wiem, co to mogło być i trochę mnie to niepokoi, że może mieszkać pod tarasem.
Karczowanie cyprysika i kosodrzewiny też poszło sprawnie, bo po wczorajszym wycięciu róży miałam większe pole manewru. Najdłużej mi zeszło na cięciu gałązek, żeby łatwiej je było wsypywać do worów bio.
Koncepcje nasadzeniowe robiłam podczas cięcia. Dzielenie bylin i sadzenie poszło sprawnie.
Już dawno nie miałam tyle miejsca do zagospodarowania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 20:44, 22 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
A gdzie foty. Taka zmiana i zdjec nie ma?
Poza pjechaniem w sobote na zakupy ogrod nie ruszony. Pogoda tragiczna.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies