Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Basieksp 18:45, 23 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Jeszcze dziś chłodna noc i ma być coraz cieplej. U mnie chyba tylko rabarbar dłoniasty najbardziej ucierpiał, ma mocno ochlapniete liście, może jak zrobi się cieplej to się podniesie, zobaczę?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:54, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Basieksp napisał(a)
Jeszcze dziś chłodna noc i ma być coraz cieplej. U mnie chyba tylko rabarbar dłoniasty najbardziej ucierpiał, ma mocno ochlapniete liście, może jak zrobi się cieplej to się podniesie, zobaczę?


Teraz zauważyłam, że oberwały też młode listki na hortensjach bukietowych na garażowej. Rosną tam 3 sztuki, dwie maja zwisłe liście.
Ten Twój rabarbar miał przecudną urodę. Szkoda byłoby, gdyby go zmroziło.
U nas dzisiejsza noc już bez przymrozków. Na szczęście nadciągnęły chmury z południa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 19:57, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Cała ta seria Orienta mi się podoba. Mam fazę na róże z oczkiem więc i te oglądałam ale wzięłam For Yours Eyes Only bo wielokolorowa jest.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 20:27, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Makao napisał(a)
Cała ta seria Orienta mi się podoba. Mam fazę na róże z oczkiem więc i te oglądałam ale wzięłam For Yours Eyes Only bo wielokolorowa jest.


Ja musiałam pójść w odcienie różu, bo przy tarasie rośnie w pobliżu LO, a na półksiężycowej Mary rose, Souvenir du dr Jamain i Mme Isaack Pereire. Trzeba było dobierać kolor do zastanej tonacji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:20, 23 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jak to dobrze, że jestem tylko ogrodniczą hobbystką i nie mam na stanie sadów, pól rzepaku czy łanów winorośli.


To samo sobie powtarzam patrząc na moje poprzymrozkowe "marnacje"...

W naszych rejonach nie było chyba jakiejś wielkiej paniki, ale też "wiosennie" jesteśmy mocno do tyłu. Patrzę na moje jabłonki rajskie - wciąż w mocno zwiniętych pąkach, nie zdążyły za bardzo popisać się przed przymrozkiem. Teraz się z tego cieszę.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 13:15, 24 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Magara napisał(a)


To samo sobie powtarzam patrząc na moje poprzymrozkowe "marnacje"...

W naszych rejonach nie było chyba jakiejś wielkiej paniki, ale też "wiosennie" jesteśmy mocno do tyłu. Patrzę na moje jabłonki rajskie - wciąż w mocno zwiniętych pąkach, nie zdążyły za bardzo popisać się przed przymrozkiem. Teraz się z tego cieszę.


Ta wczesna wiosna wcale mnie nie cieszyła. Gdyby wszystko szło swoim właściwym rytmem, to straty byłyby niewielkie. Sad dopiero teraz powinien budzić się do życia, tak jak to jest u Ciebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:26, 24 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Juzia napisał(a)
Dorodne te róże
Niech ładnie rosną i obficie kwitną!


Dziękuję. Mam nadzieję, że obie spełnią pokładane w nich nadzieje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 14:12, 24 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Ładne róże przyszły. Niech zdrowo rosną
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Alija 14:37, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Dorodne róże, ładnie rozkrzewione, pięknie ozdobią ogród.
Szkoda roślin uszkodzonych przez mróz, zbyt wcześnie przyszła ta wiosna.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 20:38, 24 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Alija napisał(a)
Dorodne róże, ładnie rozkrzewione, pięknie ozdobią ogród.
Szkoda roślin uszkodzonych przez mróz, zbyt wcześnie przyszła ta wiosna.


Strat z każdą godziną jest więcej. Hortensja pnąca przy ganku w tym sezonie nie zakwitnie. Zmroziło jej nierozwinięte kwiatostany i część liści. To samo jest z tawułkami Arendsa, z żółtolistnym rdestem. Przemarzły młode przyrosty na cisach i świerkach. Kiepsko wygląda krzewuszka Variegata. Żurawkom krwistym ciachnęło pędy kwiatowe. Dzisiaj do ziemi przycięłam serduszkę. Niektórym różom zmroziło młode przyrosty. Kwiecia z pewnością będzie niewiele w tym sezonie, a i z trawami może być krucho. Przemarzły źdźbła hakonki i miskantów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies