Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:49, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
TAR napisał(a)
A gdzie foty. Taka zmiana i zdjec nie ma?
Poza pjechaniem w sobote na zakupy ogrod nie ruszony. Pogoda tragiczna.


Brakuje głównej bohaterki. Różana paczka jest w drodze. Nasadzenia bylinowe w fazie pikutków trudno uchwycić na fotkach.

Wczoraj trafiłam po południu na okienko pogodowe. Rozpadało się dopiero wieczorem. Dziś bez deszczu, zimnawo, ale przy karczowaniu krew szybciej krąży. Nie zmarzłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 21:57, 22 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
No dobra. Na razie darowane. Ale jak tylko roza sie pojawi to sie upomne

Weekend moze bedzie znosny to poogrodkuje. No i majowke juz tez zarezerwowalam. Tylko dzis w trakcie wyciagania pierdoleta spod samochodu cos mi w biodrze strzyklo. SKS normalnie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 22:04, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
TAR napisał(a)


Weekend moze bedzie znosny to poogrodkuje. No i majowke juz tez zarezerwowalam. Tylko dzis w trakcie wyciagania pierdoleta spod samochodu cos mi w biodrze strzyklo. SKS normalnie.


Od jutra ma być już cieplej, a po niedzieli zrobi się gorąco. Dobrze, że te wysiłkowe prace już za mną, bo w upale nie wyrabiam z takimi.
Nic mi nie pisz o SKS. Już chyba nie ma takiego miejsca, w którym by mi nie strzykało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 22:19, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Haniu, widzę, że solidnie popracowałaś w ogrodzie. Ja ostatnio postanowiłam rozszerzyć leśną rabatkę i zaczęłam od wykopywania róży, która się tam rozpanoszyła okrutnie (dzika róża biała multiflora), moja wina, pozwoliłam jej się rozrastać, rozsiewać i mam potwora. Zostawiłam dwa krzaczki, ale mocno ograniczone. Wykopywać jej korzenie... ciężka robota.
Pozdrawiam cieplutko.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 22:29, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Alija napisał(a)
Haniu, widzę, że solidnie popracowałaś w ogrodzie. Ja ostatnio postanowiłam rozszerzyć leśną rabatkę i zaczęłam od wykopywania róży, która się tam rozpanoszyła okrutnie (dzika róża biała multiflora), moja wina, pozwoliłam jej się rozrastać, rozsiewać i mam potwora. Zostawiłam dwa krzaczki, ale mocno ograniczone. Wykopywać jej korzenie... ciężka robota.
Pozdrawiam cieplutko.



Och, w pełni rozumiem jaki musiałaś podjąć wysiłek. Jak to dobrze, że obie mamy już za sobą karczowanie "półdzikich" róż.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:36, 22 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Haniu, solidnie popracowałaś Miejsca wolnego dużo zostało

U nas dziś deszcz, śnieg, grad, zawieje, zamiecie i takie zimno, że szkoda gadać
Ale odliczam dni do poprawy pogody
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 09:20, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Magara napisał(a)



U nas dziś deszcz, śnieg, grad, zawieje, zamiecie i takie zimno, że szkoda gadać
Ale odliczam dni do poprawy pogody


A u mnie na koniec dowaliło do pieca. Rano wszystko pokryte było szronem, a na termometrze o ósmej rano było -4. Jak to dobrze, że jestem tylko ogrodniczą hobbystką i nie mam na stanie sadów, pól rzepaku czy łanów winorośli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:15, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Dzisiaj przyszły róże ze szkółki Hyżego. . Pięknie zapakowane, z namoczonym korzeniem, ale i tak wsadziłam je jeszcze na godzinkę do wiadra z wodą.



Po namoczeniu przycięłam im nieco korzenie.



Musiałam zakupić wór ziemi kompostowej, bo moje zasoby do ostatniej garstki wykorzystałam jesienią, a nowego jeszcze brak.
Wykopałam spore dołki , wrzuciłam do nich granulowany koński obornik i skórki banana. Niech zdrowo rosną.
Przy tarasie róża rabatowa SEE YOU IN PINK.


Na modernizowanej rabacie półksiężycowej



róża parkowa ORIENTA MAGNOLIA



Wczorajsze i dzisiejsze nasadzenia przysypałam przekompostowaną korą, żeby gleba tam wolniej obsychała. Byliny są nieco sponiewierane po dzieleniu i przymrozku.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:18, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Dopiero po południu zaczęły być widoczne straty po dzisiejszej bardzo mroźnej nocy.
Przemarzły kwiaty lilaków, kaliny angielskiej, liście magnolii, host, naparstnic, młode przyrosty bukszpanów. Za parę dni okaże się, co jeszcze. Ehhh...

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 17:41, 23 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Dorodne te róże
Niech ładnie rosną i obficie kwitną!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies