Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:30, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052








____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monka 17:12, 28 kwi 2024


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Witam Haniu wysłałam do Ciebie priv zerknij proszę
____________________
Monika ogród i co dalej
Gruszka_na_w... 18:19, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Monka napisał(a)
Witam Haniu wysłałam do Ciebie priv zerknij proszę


Odpowiedziałam, ale niestety nie pomogę. Przykro mi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 21:06, 28 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Jednak u Ciebie wszystko dużo wcześniej wystartowało. U nas rodgersja dopiero wychodzi, rugosa to chyba jeszcze pąków nawet nie ma, no i sałat tak apetycznie wyglądających na warzywniku też nie mam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:43, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Basieksp napisał(a)
Jednak u Ciebie wszystko dużo wcześniej wystartowało. U nas rodgersja dopiero wychodzi, rugosa to chyba jeszcze pąków nawet nie ma, no i sałat tak apetycznie wyglądających na warzywniku też nie mam


Sałaty wysiane w połowie marca maja ledwie 0,5 cm. Wyrzuciłam rok temu na kompost sałatę z nasiennikami i te nasionka znalazły się w kompoście rozrzuconym pod krzewami porzeczek. Wykiełkowały na początku zimy, przezimowały, a w marcu popikowałam je w lepsze miejsce.

Mam nerwa na tę pogodę. Rośliny zakwitają bez ładu i składu i z wymyślonych kompozycji będą w tym sezonie nici.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:01, 28 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6661
Haniu, zaglądam
Staram się wrócić do formy
Śniedki w kwietniu??? Hmmm.....
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 11:08, 29 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
I tak jest pieknie, na pewno bujnie. Moje rabaty mocno puste, dopiero co wschodzi. U ciebie czerwcowo.
Na deszcz nie mozemy narzekac, mamy stala dostawe choc przydaloby sie by trawnik obsuszylo, z wertykulacja wciaz nie mozemy sie uporac, bo chlupie. Co przeschnie to w nocy pada. Niby dobrze ale trawnik dostaje w palnik. Niby tylko trawa ale sami ja rozkladalismy, troche kosztowala wiec glupio by marnie skonczyla

Śniedki jak zwykle mnie zachwycaja, pomimo ze takie szarpańce sa słodkie i te ciemne tulipany miodzio.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 13:47, 29 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Magara napisał(a)
Haniu, zaglądam
Staram się wrócić do formy
Śniedki w kwietniu??? Hmmm.....


Co śmieszne, w słonecznych miejscach usychają już im liście. Wczoraj było 26 stopni, a dzisiaj do południa już 26 stopni w cieniu. Idzie zwariować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:50, 29 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
TAR napisał(a)
I tak jest pieknie, na pewno bujnie. Moje rabaty mocno puste, dopiero co wschodzi. U ciebie czerwcowo.
Na deszcz nie mozemy narzekac, mamy stala dostawe choc przydaloby sie by trawnik obsuszylo, z wertykulacja wciaz nie mozemy sie uporac, bo chlupie. Co przeschnie to w nocy pada. Niby dobrze ale trawnik dostaje w palnik. Niby tylko trawa ale sami ja rozkladalismy, troche kosztowala wiec glupio by marnie skonczyla

Śniedki jak zwykle mnie zachwycaja, pomimo ze takie szarpańce sa słodkie i te ciemne tulipany miodzio.


Tego deszczu i niższych temperatur to Ci najbardziej zazdroszczę. Kiepsko funkcjonuję w temperaturach powyżej 20 stopni, jeśli w bliskiej odległości nie ma zbiornika wodnego.
Mój trawnik pewnie zaraz zacznie usychać. Aż dziw, że żyjemy w tym samym kraju.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:00, 29 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6661
Ja chyba też żyję w innym kraju
Cały dzień dziś byłam poza domem ale obserwowałam temperatury na działce.
Na zewnątrz było 26, gdzieś do 16tej. W foliaku dochodziło do 32, chociaż rano go otworzyłam i zostawiłam otwarty. Gdybym zapomniała pewnie cały szpinak by mi się ugotował
Deszcz niby czasem pada, ale jak się grzebnie na rabatach to sucho
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies