Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Makao 21:44, 22 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4765
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zobacz, co byłoby w tym zakątku, gdyby róże nie wymarzły.
Serce wciąż mi krwawi za utratą tego widoku.








Bardzo mi brakuje eksplozji kolorystycznej. Tych kolorowych plamek jest w tym sezonie jak na lekarstwo.

Nie kumam
To masz taki widok czy wymarzło.
Uśmiechasz się i tak zgłupiałam czy żartujesz czy mówisz poważnie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 21:45, 22 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Juzia napisał(a)


Też tak myślę!


Juzia, teraz najbardziej myślę o moim warzywniku. Chciałabym, żeby był piękny w tym sezonie i dał wiele radości. Może się uda. Start był mocno pod górkę.













Jakieś cuda się w tym sezonie dzieją, bo szpinak ledwie rozwinął liście, to już zaczął tworzyć pędy kwiatowe. Pewnie przez tę suszę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:47, 22 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Makao napisał(a)

Nie kumam
To masz taki widok czy wymarzło.
Uśmiechasz się i tak zgłupiałam czy żartujesz czy mówisz poważnie


To zdjęcia z ubiegłego sezonu. Róże przy pergoli i te obok piwonii odbijają od ziemi. Nie wiem, czy zakwitną. Może dopiero jesienią?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 21:52, 22 maj 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8404
Haniu, a co można jeszcze posiać w warzywniku? Albo posadzić z rozsady (myślę o ewentualnych zakupach na ryneczku)? Co Ci się zawsze udało wyhodować? Mam w tym roku pomidory i sałatę i sama nie wiem co jeszcze posadzić, bo się zgapiłam z wysiewami
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:53, 22 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Alija napisał(a)


Różaneczniki kwitną obficie, u mnie w tym roku niektóre najpierw wypuściły nowe pędy, a potem dopiero zaczęły rozwijać się kwiaty (w ograniczonej ilości), nie wiem czym to było spowodowane, bo niektóre rodki kwitną normalnie.?


Rodki zaraz po kwitnieniu wypuszczają młode liście, a dopiero około sierpnia tworzą pąki kwiatowe, które zakwitną w następnym sezonie. Zdarzało mi się już tak, że czasem część pąków przemarza, zwłaszcza, kiedy rodek rośnie "w przeciągu". U mnie taki przeciąg mają rodki na podwyższonej rabacie przy ścianie budynku. Te rosnące pomiędzy iglakami takiego problemu nie mają. Może u Ciebie jest podobnie?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:57, 22 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Helen napisał(a)
Haniu, a co można jeszcze posiać w warzywniku? Albo posadzić z rozsady (myślę o ewentualnych zakupach na ryneczku)? Co Ci się zawsze udało wyhodować? Mam w tym roku pomidory i sałatę i sama nie wiem co jeszcze posadzić, bo się zgapiłam z wysiewami


Można wsadzić rozsady porów, selerów, papryki ostrej. Wciąż jest dobry termin na wysiew marchewki, cukinii, dynii, buraczków, koperku, fasolki szparagowej i tycznej.
Do 20 lipca nie można wysiewać rzodkiewki, sałat i szpinaku, bo dla nich już jest za ciepło i dzień jest za długi. Szybko pójdą w kwiatostan.
Nie wysiewa się bobu i groszku, bo zaatakują je szkodniki zjadające strączki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 21:58, 22 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4765
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To zdjęcia z ubiegłego sezonu. Róże przy pergoli i te obok piwonii odbijają od ziemi. Nie wiem, czy zakwitną. Może dopiero jesienią?

Czyli jednak ta gorsza wersja ale Twój uśmieszek ewidentnie mnie zmylił
Wielka szkoda. Dobrze jednak że odbijają. Liczmy że w przyszłym roku ten widok wróci
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 22:00, 22 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Magleska napisał(a)
Haniu
Fajnie ,że już wróciłaś
fotki wyjazdowe i ogrodowe piękne

Z przyjemnością pooglądałam -zaczęło u mnie padać ( z czego się cieszę ) i mam przerwę w pracach monterskich


Ja dzisiaj ryłam na zapłociu. Kancikowałam okręgi wokół drzewek, niektóre podkrzesywałam piłą, żeby łatwiej mi było kosić, pieliłam grys na podjeździe. Deszcz miał być, ale go nie było. A tak marzyłam o przerwie. Cieszę się, że Tobie była dana.

A takie ładne chmury się zbierały.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:04, 22 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
sylwia_slomczewska napisał(a)

ooo, ale ma kwiatów, a ile pąków jeszcze szok. Ja bym się w taka trasę nie nadawała jak miałaś na wakacjach. Nad pierwszym urwiskiem chyba bym przytomność straciła


Ta piwonia kwitnie niezawodnie od wielu lat. Do późnej jesieni ma piękne liście. Te pełnokwiatowe kapryszą, czasem łapią grzyba, a czasem strajkują, bo coś im pogmyram w korzeniach.

Podczas jazdy tymi serpentynami wielokrotnie zamykałam oczy albo przechylałam się automatycznie na siedzeniu. Em miał ze mnie ubaw.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:06, 22 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
ryska napisał(a)

Ale te wypasione róże przyćmiły urodę piwonii. A w tym roku proszę bardzo - królowa ogrodu


No tak, jest to jakaś pociecha...dla piwonii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies