Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:07, 26 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Judith napisał(a)
Przegorzan?? Chaber??


Przegorzan zdecydowanie nie. Chaber też nie, bo kwiatostan jest podłużny. Najbardziej mi pasuje ta głowienka. Spróbuję zasięgnąć opinii u Andy.

Miało padać i znowu poszło bokiem.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:14, 26 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Magleska napisał(a)
Ja też nie wiem co to za roślina
ale takie tamy bardzo pięknie się prezentują

Ja zrobiłam sobie nawodnienie kropelkowe w szklarni ze starego węża ogrodowego ,którego podpięłam do pojemników na deszczówkę -jestem z siebie dumna ,bo działa


Wciąż mi się serce ściska na widok strat po przymrozku. Z pięknych kwiatów Souvenir du dr Jamain zostało takie coś. A mogłoby by być tak pięknie jak na zeszłorocznej fotce.







Szerokie plany głównie zielone.



Madzia, masz w sobie moc! Jesteś kobietą wielu talentów! Gratuluję sukcesów elektryczno-hydraulicznych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 15:16, 26 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2908
„Ale kierunek, aby upraszczać sobie ogrodowe życie jest jak najbardziej słuszny.”

Oj rezonuje to ze mną bardzo ostatnio. Cieszę się teraz, że mnie odwiodłyście od pomysłu sadzenia grabów prowadzonych na stelażu czy od innych pracochłonnych roślin.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Anda 15:33, 26 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Haniu, a nie będzie to Prunella grandiflora?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:34, 26 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Sliczna ta naparstnica
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 16:02, 26 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Anda napisał(a)
Haniu, a nie będzie to Prunella grandiflora?


No ją właśnie typowałam. Tylko za nic nie mogę sobie przypomnieć, skąd się wzięła u mnie w ogrodzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:06, 26 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
„Ale kierunek, aby upraszczać sobie ogrodowe życie jest jak najbardziej słuszny.”

Oj rezonuje to ze mną bardzo ostatnio. Cieszę się teraz, że mnie odwiodłyście od pomysłu sadzenia grabów prowadzonych na stelażu czy od innych pracochłonnych roślin.


Samej sobie jestem wdzięczna, że nie wpadłam na pomysł cięcia grabów Fastigiata "na igiełkę".
Żeby miało to ręce i nogi trzeba by je puścić na jakieś 4-5 m wysokości. Nie wyobrażam sobie siebie balansującej z ostrymi narzędziami na tej wysokości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:10, 26 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Anda napisał(a)
Sliczna ta naparstnica


Masz na myśli tę białą? To moją ulubienica; idealnie pasuje do rosnącej w pobliżu brzozy.


Miałam nadzieję na więcej, ale tam jest strasznie sucho i siewki chyba straciły chęć do wzrostu i kwitnienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 19:05, 26 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Masz na myśli tę białą? To moją ulubienica; idealnie pasuje do rosnącej w pobliżu brzozy.


Miałam nadzieję na więcej, ale tam jest strasznie sucho i siewki chyba straciły chęć do wzrostu i kwitnienia.


Może być że jednak kiedyś będziesz mieć tam las siewek
U Juzi w Kruklandii nagle jedna odżyła po latach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 20:53, 26 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4765
Ależ piękny kolor dr Jamain. Dobrze że żyje. Wróci do formy
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies