Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Judith 16:12, 28 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 11551
O cię florek! Sezon rewolucji, jak babcię kocham!
Gratuluję decyzji acz mnie się te wykrzykniki w wersji rozczochranej podobały .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Juzia 17:31, 28 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 40630
Niczego tam na tej rabacie nie brakuje. Nawet nie widać gdzie były
A jaka ulga, co?
____________________
Juśka W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii (Mazury)
Gruszka_na_w... 18:47, 28 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Juzia napisał(a)
Niczego tam na tej rabacie nie brakuje. Nawet nie widać gdzie były
A jaka ulga, co?


Ulga jak nie wiem co.
Juzia, mnie w styczniu styknie 65 lat. To raczej nie jest przedział wiekowy do balansowania z elektrycznymi narzędziami na wysokościach. Prace na poziomie parteru dają mi więcej radości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:51, 28 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
TAR napisał(a)
Piekna zmiana i potrzebna


Od trzech sezonów chodziła za mną. Jeszcze kilka lat temu przycinka tych trzech jałowców zajmowała mi ze 2 godzinki. W tym sezonie wychodziło, że na jeden muszę poświęcić całe popołudnie.

TAR napisał(a)
a co to za rozowe strzałki na ostatnim zdjeciu? śliczne


To chyba przetacznikowiec wirginijski Red Arrow. Świetnie poradził sobie z suszą. Jedna kępka rośnie i kwitnie w sporym zacienieniu, choć przyrosty ma tam mniejsze niż ten na zdjęciu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:00, 28 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Judith napisał(a)
O cię florek! Sezon rewolucji, jak babcię kocham!
Gratuluję decyzji acz mnie się te wykrzykniki w wersji rozczochranej podobały .


Miałam kiedyś złudne nadzieje, że przychodzi taki moment, że ogród jest dziełem skończonym i ogrodnikowi zostaje leżenie i omiatanie plus niewielkie zabiegi pielęgnacyjne.

Tę frontową rabatę tworzyłam w momencie budowy domu. Ograniczała mnie przestrzeń, bo trzeba było zostawić pole do manewrowania dużymi pojazdami. Po czasie okazało się, że wsadzanie 2o-40 cm pikutków ma swoje wady, a niewiedza ogrodnicza kończy się koniecznością karczowania.

Tak było





Pierwszy wyleciał ten najwyższy świerk kaukaski. Został drzewkiem bożonarodzeniowym u sąsiadów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 19:38, 28 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 9029
Hania nie spodziewałam się że Cię zainspiruję.
Ja mam 48 i jestem po przejsciach zdrowotnych choć uważam że dobrze z nich wyszłam.
M wysportowany 50 latek po zawale.
Też się wybronił.

To i fakt że obserwacje ogrodów forum zaczęłam od ogrodów dojrzałych np Ireny z Miłkowa,Eli z Ptasiego Gaju, powoduje że nie chcę takich roślin do cięcia co roku albo pare razy w sezonie. Wiem że mi sił i sprawności nie będzie przybywać.

Po prostu czytam wątki i wyciągam wnioski. Działka 1200 parę metrów to też nie jest areał na 30 m drzewa.
Poodawałam część roślin kupionych na początku np jodłę kalifornijską.
Teraz jestem mądrzejsza dzięki bytności tutaj i mądrym Towarzyszkom w moim amatorskim ogrodowaniu.

Hania musisz być niezwykle sprawną ogrodniczką skoro skaczesz po drabinach.

Ściskam mocno i pozwolę sobie chłonąc wiedzę od Ciebie i innych nadal.


A cyprus nutkajski został teraz najjaśniejszą gwiazdą Twojej rabaty. Jest przepięknie.;

Ściskam mocno. cmok!
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 19:40, 28 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
LIDKA napisał(a)


A cyprus nutkajski został teraz najjaśniejszą gwiazdą Twojej rabaty. Jest przepięknie.;

Ściskam mocno. cmok!


Też to zauważyłam. Wreszcie może wyeksponować całość swojej urody.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 20:05, 28 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 40630
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ulga jak nie wiem co.
Juzia, mnie w styczniu styknie 65 lat. To raczej nie jest przedział wiekowy do balansowania z elektrycznymi narzędziami na wysokościach. Prace na poziomie parteru dają mi więcej radości.


Ile?
Chyba się pomyliłaś o jakieś 10 lat
____________________
Juśka W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii (Mazury)
Gruszka_na_w... 20:11, 28 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Juzia napisał(a)


Ile?
Chyba się pomyliłaś o jakieś 10 lat


Niestety nie. Sama jestem w szoku i czasem się plączę w zeznaniach, kiedy ktoś znienacka zadaje pytania o wiek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 20:22, 28 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 40630
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Niestety nie. Sama jestem w szoku i czasem się plączę w zeznaniach, kiedy ktoś znienacka zadaje pytania o wiek.


Bo trzeba mówić tyle na ile się czujesz
____________________
Juśka W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii (Mazury)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies