Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:21, 15 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090








Powoli trzeba się zbierać do zakupu wapna i bielenia drzewek w sadzie. Na rabaty w warzywniku, w sadzie i tam, gdzie rosną kwitnące rośliny, podsypuje popiół drzewny. Mam nadzieję, że kwitnienie będzie obfite.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nett 14:33, 15 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Pomimo zimy Twój ogród taki kolorowy. Świetny efekt.

A ja drzewka bieliłam w grudniu... To źle?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Gruszka_na_w... 14:43, 15 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Nett napisał(a)


A ja drzewka bieliłam w grudniu... To źle?


Bardzo dobrze. Sprawdź tylko w lutym, czy deszcze nie zmyły wapna.Jeśli zmyły, to pobiel powtórnie. Ta biel na pniach ma zapobiegać nagrzewaniu się ciemnej kory. Chodzi o to, aby soki zbyt wcześnie nie ruszyły.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 14:45, 15 sty 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jak zwykle pięknie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gabriela 19:24, 15 sty 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Na Twoich zdjęciach widać dobrze, że ogród może być kolorowy również zimą, świetny efekt uzyskałaś rozmyślnym sadzeniem, podziwiam więc.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Warmia 20:02, 15 sty 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Mamuniu, melduję, ze jestem. Dobrze, że zajrzałam, bo przypomniałaś mi, że muszę dopisać do listy tegorocznych chciejstw, runiankę. Mocno się ona rozrasta?
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
pestka56 20:08, 15 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Sypiesz popiół bezpośrednio? Ja dotąd wysypywałam do kompostownika.

Pięknie masz
____________________
Kasia
Gruszka_na_w... 20:38, 15 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gabrysiu, niby sadzone z rozmysłem, ale czasem to się czuję jako ten przysłowiowy mały Kazio, co sobie wyobraża siebie w roli ogrodnika. Ale w sumie to dobrze, wciąż można snuć plany, co by tu jeszcze...

Martusiu, mam runiankę na kilku stanowiskach. Najlepiej rośnie na wystawie północnej na podwyższonej rabacie z rodkami. Tam miała solidne przyrosty.Na str. 90 masz porównanie jej rozrostu. W miejscach nasłonecznionych kiepsko przyrasta. Wymaga solidnego nawadniania. Słabiej też przyrasta pod grupami krzewów.
Dobrą roślina okrywową w cieniste miejsca jest też jasnota plamista. Zdjęcia są na str. 67
Gosiek, dzięki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:43, 15 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
pestka56 napisał(a)
Sypiesz popiół bezpośrednio? Ja dotąd wysypywałam do kompostownika.

Pięknie masz


Pestko, sypię bezpośrednio. Razem z topniejącym śniegiem potas wnika w glebę.
Niedługo sypnę też rabaty w warzywniku, sad i trawniki dolomitem. Końcówka zimy to dobry czas na ten zabieg.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Warmia 21:28, 15 sty 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Mam małe pytanko. Ty masz tyle roślinek u siebie. Masz może jakieś berberysy, które rosną od północy. Mam taką ścianę za garażem. Strona północna, więc słonka tam prawie nie ma. Nie wiem co mam tam posadzić. Chodziły mi po głowie jakieś berberysy kolumnowe, ale nie wiem, czy będą tam dobrze rosły.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies