Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:39, 15 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Berberysy najlepiej rosną w słońcu. Poza tymi żółtolistnymi (te słońce przypala). Czerwonolistne w cieniu będą zielenieć. Można zrobić eksperyment z berberysem Erecta. On rośnie kolumnowo z tendencją do szerszej góry (taki wachlarz). Nie wiem jak będzie z jesiennym przebarwieniem bez słońca.

W cieniu dobrze będzie rosła choina kanadyjska. Można ją ciąć. Może być jej odmiana karłowa Jeddeloh= tworzy fajne poduchy, funkie, paprocie, runianka, języczka Przewalskiego, dzwonek Poszarskiego, konwalie, niezapominajki, parzydło leśne. Możesz zrobic taka leśną rabatkę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Warmia 21:50, 15 sty 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Berberysy najlepiej rosną w słońcu. Poza tymi żółtolistnymi (te słońce przypala). Czerwonolistne w cieniu będą zielenieć. Można zrobić eksperyment z berberysem Erecta. On rośnie kolumnowo z tendencją do szerszej góry (taki wachlarz). Nie wiem jak będzie z jesiennym przebarwieniem bez słońca.

W cieniu dobrze będzie rosła choina kanadyjska. Można ją ciąć. Może być jej odmiana karłowa Jeddeloh= tworzy fajne poduchy, funkie, paprocie, runianka, języczka Przewalskiego, dzwonek Poszarskiego, konwalie, niezapominajki. Możesz zrobic taka leśną rabatkę.


Tak się obawiałam, że berberysy w tym miejscu nie będą ładne.
To sypnęłaś pomysłem. Muszę to przemyśleć. Dziękować
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
pestka56 23:12, 15 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Dzięki, to i ja moje popioły kominkowe i pelletowe będę wysypywać.

Przywarka japońska Ta to wręcz uwielbia cień i właśnie północną stronę
Do poczytania http://www.clematis.com.pl/pl/informacje-o-roslinach/wiecej-informacji/artykuly-o-pnaczach/431-przywarka-japonska-schizophragma-hydrangeoides
____________________
Kasia
Gruszka_na_w... 15:33, 18 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pestko, przywarka wydaje się nazbyt inwazyjna.

Przedwczoraj dość mocno posypało śniegiem. Napadało go kilkanaście centymetrów. Wszystko spowiła gruba pierzynka. Niewielki mrozik. Wymarzone warunki na bieganie na nartach, trochę gorsze do jazdy samochodem. Może ten mróz pomoże ogrodowi w zwalczaniu szkodników.

Najpiękniej prezentuje się grupa dereni białych Sibirica. Na tle białego śniegu ich krwiste gałązki biją po oczach.



Okrywowe różyczki The Fairy zastygły z ostatnim kwieciem





Oczar cieszy kilkoma frędzelkami. Lubię taką zimę.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:18, 18 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zimowa kołderka cd.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
pestka56 17:22, 18 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Czerwono i biało Nikt mi nie powie, że zima nie ma kolorów

Mówisz, że inwazyjna ? A Marczyński nic o tym nie pisze.
Że ciężka i nie nadaje się na lekkie podpory, ale o inwazyjności nic
____________________
Kasia
ryska 17:39, 18 sty 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Pomijając urok dereni, bo to oczywista oczywistość, ciekawie prezentują się małe berberysy obsypane puchem ze śniegu, trochę taka trwała ondulacja lat 90 przy prostych źdźbłach trawy
Udane kompozycje ale to już wiesz, że mi się podobają.
A i nawet jak nic nie piszę to i tak wiedz, że byłam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Basilikum 18:12, 18 sty 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
oj musze jutro pobiec ogladnc moj oczar, cz juz kwitnie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gruszka_na_w... 19:18, 18 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Basilikum napisał(a)
oj musze jutro pobiec ogladnc moj oczar, cz juz kwitnie


Mój zaczął kwitnienie pod koniec listopada. mam go od 4 lat, a to jego pierwsze kwitnienie. Skromne wielce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:19, 18 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
pestka56 napisał(a)

Mówisz, że inwazyjna ? A Marczyński nic o tym nie pisze
Że ciężka i nie nadaje się na lekkie podpory, ale o inwazyjności nic


To właśnie dla mnie inwazyjność, skoro wymaga solidnych podpór.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies