Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:50, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wendy79 napisał(a)
Dla nas szczytem tolerancji ciepła jest 27 stopni, wolimy chłodniejsze klimaty. Maciej znosi to lepiej, ale młodszy jest wszak... Łączę się w bólu niemożności zniesienia tej temperatury...


Wczoraj oglądałam jakiś program popularnonaukowy związany z różną tolerancją płci na gorąc. Mężczyźni zdecydowanie szybciej stygną po przebywaniu w ukropie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:53, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Radziu2013 napisał(a)
Cześć Haniu

Cały czas śledzę po cichu twój wątek I zastanawiam się...jak to się dzieje, że wszystko u ciebie, mimo takich upałów, w takiej formie...wiadomo, przy takich upałach rośliny mdleć muszą...ale poza tym...pełnia barw Jest czym oko nacieszyć


Kolor dają róże, rudbekie, kosmosy i jedna perovskia. Szałem bylinowym trudno to nazwać, ale musi tak zostać, bo niestety sił ubywa i nie dałabym rady odpowiednio zadbać o więcej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Radziu2013 17:59, 09 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
I jeżówki, , rozchodniki, hortensje, pięciorniki, kocimiętki, i werbena...i pewnie jeszcze trochę mógłbym wymienić...

Haniu, a co wysiewasz jako poplon?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Gruszka_na_w... 21:28, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Radziu2013 napisał(a)
I jeżówki, , rozchodniki, hortensje, pięciorniki, kocimiętki, i werbena...i pewnie jeszcze trochę mógłbym wymienić...

Haniu, a co wysiewasz jako poplon?


To, co mam pod ręką. W lokalnym sklepiku bywa gorczyca, żyto ozime, mieszanka z bobikiem, wyką, grochem. Sprawdzi się też facelia, łubin żółty, dynia, słonecznik. Wszystko, co wytwarza dużo masy zielonej.

Jeżówki już skończyły kwitnienie. Muszę je ściąć, bo się pokładają. Tło mi podrosło i coraz mniej miejsca dla bylin.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:12, 10 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Deszczu nie było, ale skończyły się tropikalne upały. Można było bez obawy przebywać na zewnątrz. Ścięłam część jeżówek i kosmosów.









Eden Rose i Kimono



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 23:19, 10 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
A myślałam dziś właśnie, że może choć trochę Ci podlało... U mnie teraz drobny deszcz pada... Odpukać, burze nas dziś omijają
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 10:40, 11 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
I jak Haniu? Podlewa u Ciebie? U mnie nareszcie pada, od 5 rano, równo i spokojnie .
Tego samego życzę Tobie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 16:04, 11 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
A myślałam dziś właśnie, że może choć trochę Ci podlało... U mnie teraz drobny deszcz pada... Odpukać, burze nas dziś omijają


mrokasia napisał(a)
I jak Haniu? Podlewa u Ciebie? U mnie nareszcie pada, od 5 rano, równo i spokojnie .
Tego samego życzę Tobie.


Taaaaaaaaa.... Padało równo i spokojnie wczoraj od 20:00 do 20:10. Marchewkę z warzywnika wyrąbywałam.
Czytałam dzisiaj artykuł o tym, że z uwagi na zmiany klimatyczne rolnicy będą zmuszeni do rezygnacji z upraw ozimych (zimy są zbyt łagodne), a naukowcy- genetycy już pracują nad nasionami znoszącymi susze. Problem będzie z owocami, bo pszczoły mają inny cykl aktywności niż przewidywany cykl wegetacji roślin. Oś ziemi się odchyliła z powodu topnienia Grenlandii. Strach się bać.

Wczoraj wracałam od Mamy drogą przez las. Pobocza usłane liśćmi jak jesienią. W ogrodzie też jakoś tak jesiennie się robi.



Uwielbiam rozchodniki Thunderhead. W każdej fazie.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:13, 11 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Róże w większość ładnie powtarzają kwitnienie. Najsilniej te pnące, Mary Rose i Kimono.


Queen of Viollets i Comte de Chambord


Mary Rose





Małe trawki ledwie zipią.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:15, 11 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
I takie tamy







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies