Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:35, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatko, hortensje najpiękniej rosną w lekkim półcieniu i przy odpowiedniej wilgotności podłoża. Są dosyć tolerancyjne co do odczynu gleby. Dopóki lata były typowo polskie, z deszczowym lipcem i przeplatanką dni słonecznych i pochmurnych, to rosły pięknie. Niestety, temperatury dobijające do 40 stopni w słońcu, zdecydowanie im nie służyły. Zaschły im dolne liście, a potem kwiaty. W półcieniu wszystkie wyglądają dobrze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:40, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anda napisał(a)
Zadziwia mnie to, że masz jeszcze zielony trawnik
Co do refleksji nad różami i hortkami podzielam Twoje zdanie, róże o wiele lepiej zniosły tegoroczne upały. Moja Limka częściowo już brązowa, widziałaś fotki.
Muszę sadzić więcej rozchodników Są piekne cały rok i nie potrzebują dużo wody. Twoje są śliczne.


Większość trawiastych ścieżek jest częściowo zacieniana. Gdybym zrobiła tradycyjny centralny trawnik okolony rabatami, to byłaby tragedia. Najgorzej to wygląda w głębi ogrodu, zwłaszcza w okolicach brzóz.
A z myśl o powiększaniu połaci rozchodników też mi towarzyszy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:44, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Gdyby nie duże ilości pędraków, to patrząc na Twoje rozchodniki, obsadziłabym nimi wszystkie słoneczne rabaty


Mam w ogrodzie opuchlaki, ale one upodobały sobie pierwiosnki, niektóre hortensje i jedną różę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:48, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
Rozchodniki masz piękne, pamiętam że już w zeszłym roku byłam pod wrażeniem . Moje zwykłe zielone dopiero leciutko różowieją.


A warunki glebowe mają kompletnie niesprzyjające. Ciężka glina.
Próbowałam je zadomowić na żwirowo-piaszczystym kawałku wzdłuż południowo-wschodniej ściany budynku i to jedyne miejsce, gdzie rosną kiepsko. Lawendzie też tam się nie podoba.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 22:59, 24 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
U mnie, mimo gradobicia, suszy i upałów, w tym roku wygrały hortensje. Róże wyglądają kiepsko, a hortensje mimo, że bardzo oberwały po czerwcowym gradobiciu, zebrały się i nawet te ścięte przez grad, kwitną. Muszę wymyślić jakiś patent na róże w okresie letnim, bo inaczej chyba się z nimi pożegnam. Będę chyba testować pewną myśl (więcej traw na różance),ale najpierw przez zimę muszę to dobrze przemyśleć.
U nas pada. W końcu.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 23:09, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wendy79 napisał(a)
U mnie, mimo gradobicia, suszy i upałów, w tym roku wygrały hortensje. Róże wyglądają kiepsko, a hortensje mimo, że bardzo oberwały po czerwcowym gradobiciu, zebrały się i nawet te ścięte przez grad, kwitną. Muszę wymyślić jakiś patent na róże w okresie letnim, bo inaczej chyba się z nimi pożegnam. Będę chyba testować pewną myśl (więcej traw na różance),ale najpierw przez zimę muszę to dobrze przemyśleć.
U nas pada. W końcu.


U mnie właśnie z tego powodu nie ma typowej dużej różanki. Wyrzuciłam nawet dwie New Dawn, bo kwitły tylko raz, potem dostawały czarnej plamistości i straszyły na obeliskach wśród traw.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
zoja 05:54, 25 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
U mnie Haniu w tym roku hortensje wioda prym.
Fakt roz u mnie niewiele wiec nie bardzo porownywac.

Macham o poranku!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Kasya 07:37, 25 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42190
No właśnie hortensjom chyba to lato pasuje
Trawnikowi natomiast bardzo wody brakuje, jak jest w cieniu to ładniejszy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 19:03, 25 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Moje lato Kasiu zdecydowanie hortensjom nie pasowało.

Zojka, odmachuję serdecznie.



Niezawodne róże Bonica.



i Alba Meidiland



Lovely Fairy



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:10, 25 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
A miało być tak pięknie. Deszczowy weekend zapowiadany w prognozach. Oczekiwany bardzo. Popadało skąpo kilkanaście minut wczoraj wieczorem. Zauważył to tylko trawnik. Ciut odżył. Dało się powyciągać mniszki. Na rabatach nic nie da się robić.

Powtórnie kwitną tawuły japońskie.



I troszkę takich tamów.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies