Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Margerytka40 21:25, 24 sie 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ciekawe spostrzeżenia co do róż i hortek,zwłaszcza że zamierzam mieć te pierwsze. U mnie nawet nieźle teraz popadało
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 21:42, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)
Ciekawe spostrzeżenia co do róż i hortek,zwłaszcza że zamierzam mieć te pierwsze. U mnie nawet nieźle teraz popadało


Z moich obserwacji wynika, że w czasie suszy i silnego nasłonecznienia, samo podlewanie hortensjom nie wystarczy. Bardzo źle reagują na długotrwałe, mocne nasłonecznienie.
Położenie ogrodu w miejsce, gdzie na drodze chmur deszczowych stoją wzniesienia, utrudnia dodatkowo sytuację. Góry wokół kotliny nie przepuściły frontu burzowego, a ten przeszedł sobie bokiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 21:45, 24 sie 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Róże uwielbiają słońce więc takie temperatury jak ostatnio im służą. Tylko trzeba niestety bardziej o nie zadbać, częściej woda i papusiu. Tylko kto ma czas aby ciągle to robić
Mnie sie podobają i róże i hortki Ostatnio sadzę je na rabatach tak, że najpierw hortki a przed nimi róże a co sie mają kłócić
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 21:50, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
jolanka napisał(a)
Róże uwielbiają słońce więc takie temperatury jak ostatnio im służą. Tylko trzeba niestety bardziej o nie zadbać, częściej woda i papusiu. Tylko kto ma czas aby ciągle to robić

Róże dostały popiół drzewny, wiosną obornik koński, ze dwa razy podlałam je gnojówką. Z podlewaniem wodą już nie dałam rady.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 21:54, 24 sie 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z moich obserwacji wynika, że w czasie suszy i silnego nasłonecznienia, samo podlewanie hortensjom nie wystarczy. Bardzo źle reagują na długotrwałe, mocne nasłonecznienie.
Położenie ogrodu w miejsce, gdzie na drodze chmur deszczowych stoją wzniesienia, utrudnia dodatkowo sytuację. Góry wokół kotliny nie przepuściły frontu burzowego, a ten przeszedł sobie bokiem.


Haniu, moje hortensje (Limelight ) mają słońce od rana do 16 i mimo upałów są w dobrej kondycji. Podlewane są co drugi dzień.

Niestety, deszcz i u mnie pokropił tylko kilka minut a podobno Wrocław dostał newet gradem...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Anda 22:01, 24 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Zadziwia mnie to, że masz jeszcze zielony trawnik
Co do refleksji nad różami i hortkami podzielam Twoje zdanie, róże o wiele lepiej zniosły tegoroczne upały. Moja Limka częściowo już brązowa, widziałaś fotki.
Muszę sadzić więcej rozchodników Są piekne cały rok i nie potrzebują dużo wody. Twoje są śliczne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 22:05, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
polinka napisał(a)


Haniu, moje hortensje (Limelight ) mają słońce od rana do 16 i mimo upałów są w dobrej kondycji. Podlewane są co drugi dzień.

Niestety, deszcz i u mnie pokropił tylko kilka minut a podobno Wrocław dostał newet gradem...


Latem słońce operowało znacznie dłużej niż do 16. Przypaliło mi hortensje tam, gdzie miały słońce od rana do wieczora. Te z boku budynku miały słońce od 13.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 22:26, 24 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
To chyba jest też zależne od warunków siedliskowych. Moja z natury kwaśna, uboga gleba zdecydowanie bardziej służy hortensjom. Plus naturalne zacienienie. W tym roku zachwycają. Z różami mam natomiast sporo zabawy i słabe efekty. W tym roku nawet niezawodne Boniki kwitną bez szału.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:28, 24 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gdyby nie duże ilości pędraków, to patrząc na Twoje rozchodniki, obsadziłabym nimi wszystkie słoneczne rabaty
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 22:28, 24 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Rozchodniki masz piękne, pamiętam że już w zeszłym roku byłam pod wrażeniem . Moje zwykłe zielone dopiero leciutko różowieją.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies