Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono zakręcona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono zakręcona

wilana 11:32, 01 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Radziu2013 napisał(a)
Ja też lubie winobluszcz. U mnie pnie się na siatce stanowiąc ładne tło latem dla kwitnących liliowców . Jesienią zaś ładnie przebarwia się. Wcale duże nie muszę przy nim pracować i ograniczać. Wystarczy że raz na jakiś czas poobcinam pędy płożące się po ziemi




Świetne tło ja mam panele siatkowe- mało urodziwe i dzięki niemu mam piękny żywy płot. Dwa razy w sezonie muszę przycinać bo rozłazi się dołem po żwirku i czepia się małych kamyczków. Ale robię to wtedy kiedy jest już mało pracy w ogrodzie i więc nie mogę narzekać
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
mira 18:12, 01 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mile wspomnienia i radość z wykonanej pracy będzie w tym sezonie jeszcze większa.
Czy te kulki nie masz za blisko posadzone, tak wyglądają na fotce, może nie. A gdyby to zawsze można w nie wstawić trawy żeby goło nie było.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
wilana 11:47, 02 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
mira napisał(a)
Mile wspomnienia i radość z wykonanej pracy będzie w tym sezonie jeszcze większa.
Czy te kulki nie masz za blisko posadzone, tak wyglądają na fotce, może nie. A gdyby to zawsze można w nie wstawić trawy żeby goło nie było.

pozdrawiam




Witaj Mira może i za blisko. Sama nie wiem. Mój m. ciągle mówi, że zaraz będę przesadzać bo wszystko tak blisko posadziłam. Zobaczymy jak to będzie w tym roku
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
kasiek 09:01, 04 lut 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ale warzywnik wypas - to będę podglądać choć u mnie w miniaturze
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Anda 09:29, 04 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ewo, piękne zmiany w ogrodzie, wykonałaś kawal dobrej roboty. Warzywnik śliczny, rośliny bardzo w moim guście Jak Ci się sprawił Brother Cadfael?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Milka 11:34, 04 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też mam winobluszczy od groma, psioczę na niego, ale jakoś nie mam sumienia wywalić, jednak wole ten 3 klapowy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Nikita 13:06, 05 lut 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Hej, Ewa, biegusiem przebiegłam się po twoim ogródku i stwierdzam, że kawał ciężkiej roboty odwaliłaś. Szacun wielki!
Ogromnie zmienił się ogród w ciągu poprzedniego sezonu…wypiękniał i niesamowicie urósł. Śliczne ścieżki. I cudowny przedogródek z buksikowymi kulkami. Warzywnika i jagodnika pozytywnie zazdraszczam!!! Istny busz tam miałaś.
Ja u siebie mam tylko minisad, czyli taki „owocnik” w miniaturze… o powierzchni 1 m². Ale i tak jestem z niego dumna. Tu masz link, żebyś sobie oglądnęła jak wszystko upchnęłam na tak małej przestrzeni.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4041-szmaragdowy-zakatek?page=70#post_2

Dziś troszkę inaczej wygląda mój minisad. Dwa lata temu przygarnęłam 3 krzaczki mini kiwi które rosną na płocie (niestety jeszcze nie owocowały), jedną jabłonkę oraz krzaczek jeżyny bezkolcowej, która co roku okazuje się być potworem i zarasta wszystko w promieniu 3 metrów (na szczęście ją skutecznie ujarzmiam przycinając na wiosnę stare odrosty).
Mam nadzieję, że teraz będziesz częstszym bywalcem na forum, bo już masz co pokazywać. Wiosną zaczynany…chwal się kobieto, bo masz czym !!!

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
wilana 16:11, 06 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
kasiek napisał(a)
Ale warzywnik wypas - to będę podglądać choć u mnie w miniaturze



Kasiu jestem pewna, że się dopiero rozkręcasz Na razie wersja mini ale potem..
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 16:26, 06 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Anda napisał(a)
Ewo, piękne zmiany w ogrodzie, wykonałaś kawal dobrej roboty. Warzywnik śliczny, rośliny bardzo w moim guście Jak Ci się sprawił Brother Cadfael?



Witaj Ewciu, jak na pierwszy rok to chyba nie było źle. Ale o ile dobrze pamiętam to nie powtórzył kwitnienia.



Przepraszam za jakość zdjęć ale jakoś się nie przyłożyłam do tej części z różami i mam tylko to jedno BC.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 16:52, 06 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Milka napisał(a)
Też mam winobluszczy od groma, psioczę na niego, ale jakoś nie mam sumienia wywalić, jednak wole ten 3 klapowy


Tak ten trójklapowy jest piękny, tylko czytałam, że niestety może przemarzać. Niestety nie podołałby w tym miejscu co mam ten zwykły winobluszcz. Jak natrafię na ten trójklapowy to znajdę mu jeszcze odpowiednie miejsce u siebie.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies