Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono zakręcona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono zakręcona

ren133 16:56, 06 lut 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
wilana napisał(a)


Potem roślinki dostały żwirek i chyba się zadomowiły




Fajnie zagospodarowałaś rabatkę
Chociaż ja zrobiłabym malutką modyfikację i w miejsce hosty z przodu dosadziła jeszcze jedną maleńką kulkę bukszpanowa a hostę dała z tyłu (tam gdzie napis ogrodowisko)
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
wilana 17:03, 06 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Nikita napisał(a)
Hej, Ewa, biegusiem przebiegłam się po twoim ogródku i stwierdzam, że kawał ciężkiej roboty odwaliłaś. Szacun wielki!
Ogromnie zmienił się ogród w ciągu poprzedniego sezonu…wypiękniał i niesamowicie urósł. Śliczne ścieżki. I cudowny przedogródek z buksikowymi kulkami. Warzywnika i jagodnika pozytywnie zazdraszczam!!! Istny busz tam miałaś.
Ja u siebie mam tylko minisad, czyli taki „owocnik” w miniaturze… o powierzchni 1 m². Ale i tak jestem z niego dumna. Tu masz link, żebyś sobie oglądnęła jak wszystko upchnęłam na tak małej przestrzeni.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4041-szmaragdowy-zakatek?page=70#post_2

Dziś troszkę inaczej wygląda mój minisad. Dwa lata temu przygarnęłam 3 krzaczki mini kiwi które rosną na płocie (niestety jeszcze nie owocowały), jedną jabłonkę oraz krzaczek jeżyny bezkolcowej, która co roku okazuje się być potworem i zarasta wszystko w promieniu 3 metrów (na szczęście ją skutecznie ujarzmiam przycinając na wiosnę stare odrosty).
Mam nadzieję, że teraz będziesz częstszym bywalcem na forum, bo już masz co pokazywać. Wiosną zaczynany…chwal się kobieto, bo masz czym !!!





Hej Nikita, ile bym dała żeby mieć miejsce jeszcze na chociaż trzy drzewka owocowe. Marzę o jabłoni i o gruszy, ale za mała działka. Myślałam nawet o drzewkach prowadzonych w poziomie ale nie umiałabym chyba ich dalej tak poprowadzić. Jeżynę miałam i wywaliłam bo przestała owocować i wędrowała po całym jagodniku. Krew mnie zalewa jak widzę że to coś nadal wybija z ziemi ale powolutku może się jej pozbędę całkowicie. Bardzo dziękuję za miłe słowa, motywują
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 17:12, 06 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
ren133 napisał(a)


Fajnie zagospodarowałaś rabatkę
Chociaż ja zrobiłabym malutką modyfikację i w miejsce hosty z przodu dosadziła jeszcze jedną maleńką kulkę bukszpanowa a hostę dała z tyłu (tam gdzie napis ogrodowisko)





Hej Reniu, dałaś mi teraz do myślenia Może powinnam tak zrobić
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Margarete 22:15, 12 lut 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ewo witaj! Przeleciałem twój wątek po powrocie z naszego dzisiejszego spotkania. Chylę czoła bo zrobiłaś kawał roboty. Wiem ile trudu kosztuje zdejmowanie darni i tworzenie rabat od początku.
Warzywnik i szklarnia są zachwycające, zarówno te w skrzyniach jak je rabaty otoczone płatkami z plecionki - śliczne
Zaznaczam wątek do kontaktów i do obserwacji

P.s. psiak słodziak i kot też fajny - miały szczęście że trafiły do was.
Ja też mam już kolejnego psa ze schroniska....

Ukłony dla mamy i do następnego spotkania
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AnnaCh 22:24, 12 lut 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ewcia, bardzo mi było miło Cię poznać Jesteś super dziewczyną
P.S. Pozdrów mamę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
jankosia 22:28, 12 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Hej Ewa, już kojarzę Byłam tu od początku a potem zniknęłaś z pola widzenia by pojawić się po roku z podsumowaniem sezonu. Tak się nie robi Myślę że jak zaczniesz z nami jeździć to już będziesz cały czas na forum
Prześledziłam twój wątek jeszcze raz i x bólem seca czytałam tu swoje słowa o tym jak to będę już znaczyć odmiany pomidorów, zapisywać jak się zachowywały, które chorowały, jak plonowały itd. A jedyne co zrobiłam to wysiałam i oznaczyłam. A rok później nadal nie wiem które były spoko a których nie warto siać. Ech te dobre postanowienia ogrodnicze

Pozdrawiam
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Nikita 03:11, 13 lut 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Ewcia, fajnie było Cię spotkać, super że byłaś wczoraj z nami. Mam nadzieje, że teraz już będziesz częstym gościem na naszych ogrodowiskowych wypadach.
Mamę też zapisujemy do naszej łódzkiej ekipy, bo fajna babka.
Pozdrawiam i do następnego spotkaniu już wkrótce.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kasya 07:38, 13 lut 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
Miło było cię poznać
Pozdrawiam serdecznie
Pamiętaj o nasionach pomidorka przy najbliższej okazji
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
AgataP 09:44, 13 lut 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
No i ja też w końcu zajrzałam, pracy dużo ale tu wszystkie dziewczyny pracowite jak mrówki są, leni nie ma
Szklarnia piękna, zazdroszczę, ja dopiero jesienią założyłam warzywnik, w tym roku obsadzanie mnie czeka. Jestem ciekawa swoich doświadczeń w tym temacie.
A kot zupełnie jak mój, pisura śliczna, widzę żyją w zgodzie - u mnie też jedno bez drugiego żyć nie może, choć moje zwierza są typowo podwórkowe.
Pozdrawiam i będę podglądać poczynania ogródkowe
____________________
Z Pszenicznej...
Monka 19:04, 13 lut 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Ewa miło Cię było poznać , choć siedziałaś trochę za daleko , mam nadzieję, że na następnym spotkaniu będzie okazja, żeby więcej pogadać
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies