Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 22:10, 08 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Adela napisał(a)
Piękne dekoracje!
Oj Elu Dekoracje na szybko sklecone ale i tak cieszą bo własne

W ogrodzie jeszcze akcenty świąteczne


Ale również sporo rożnego typu karmników dla ptaków. Karmniki nietypowe ale mocno oblegane



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:24, 08 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
zawitka napisał(a)
Poczytałam sobie trochę do tyłu bo mam zaległości .Ciekawostka z maruną .To biegiem do ogrodu wyciąć marunę bo jeszcze jest i o dziwo urosła 15 cm.drugie to hakone nie rośnie mi wcale a mam ją 3ci rok jak siedziała tak siedzi a nawet zamiast rosnąć to maleje Dziwota ! ! !
Witaj Halinko Będziesz teraz suszyć marunę? U mnie zasypana śniegiem. Przez ostatnie dni spadło ponad pół metra śniegu i dalej sypie. Solidna pierzynka zrobiła się dla roślinek
I dobrze bo późno obsadzałam skarpę że już nie wspomnę o cebulowych
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:44, 08 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Margerytka40 napisał(a)
Małgoniu, zdrówka w Nowym Roku życzę i pozdrowienia zostawiam
Dzięki Asia Odpozdrawiam
Widziałam, że zima do Ciebie zawitała. U mnie też zimowo. Roślinki czapeczki założyły

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Adela 22:46, 08 sty 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Też mam taką zimę No, prawie tak śnieżną
____________________
Ela - Moja ostoja
m_gocha 23:00, 08 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
basia3012 napisał(a)

Gosieńko, wianek przepiękny. Możesz być z siebie dumna. Masz super pomysły dziewczyno. Za rok ja też taki zrobię. Jeśli pozwolisz. Bardzo mi się podoba. A hortensje jesienią czekają i tak na ścięcie.
Te choinki z gazet to ja też robiłam ale zdjęcia ich są u mnie, na stronach wcześniejszych, z grudnia 2017. Technika ta sama.
Wszystkiego najlepszego w roku 2019.
Pozdrawiam.
Oj Basiu, pomysły czasem mam, ale czasu brak na ich realizację
Ale może kiedyś, kiedyś na emeryturze...
Wianek z hortensjami w realu wygląda bardzo fajnie. Martwiłam się trochę o jego trwałość (bo to jednak kwiaty suszki) . Ale okazuje się, że przetrwał w nienaruszonym stanie i wiatr i deszcz i śnieżyce . Myślę, że gdyby kwiaty hortensji lekko pociągnął złotą farbą w sprayu to efekt byłby fajny. Niestety wianek robiony w dzień wigilii a takiej farby nie miałam


U mnie zima na całego
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:05, 08 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
AgataM napisał(a)
Życzę Tobie i Twoim bliskim dużo zdrowia i radości. Niech Nowy Rok 2019 spełni wszystkie Wasze marzenia i plany

Przepiękne dekoracje świąteczne
Dięki Agatko za życzenia

Widziałam, że u Ciebie też biało Piękna zima! Szkoda jedynie, że słońca brak..

I pomyśleć, że dawniej ścinałam wszelkie byliny i trawy przed zimą...
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:38, 08 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
makadamia napisał(a)
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!
Zazdroszczę talentu i zamiłowania do dekoracji.
Mnie brakuje i mój dom zawsze wyglada taki ... niewykończony
Oj tam, oj tam... Podziwiam u Ciebie Asia metamorfozę domu i ogrodu. I kto tu komu ma zazdrościć talentu dekoratorsko-architektonicznego? Zmiany u Ciebie superowe!

Może Ci trochę śniegu podrzucić?

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:49, 08 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
MalGosia napisał(a)
Małgosiu
wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

muszę przyznać, że podczytywałam Twój wątek - bo byłam ciekawa jak radzą sobie Twe buksy i czy ta paskuda (ćma) pojawiła się w Beskidzie
poszalałam i ja z cebulami - ale skoro jest promocja to należy wykorzystać okazję
dziękuję za info dotyczące zachowania się cebul krokusa- jakie toto jest mądre
a i doczytałam, że hortensje nie tylko mi będą zaprzątać myśli na wiosnę

Witaj Małgosiu
Buksy na razie OK. Choć obawiam się, że w tym sezonie można będzie się spodziewać tej azjatki
Właśnie mi przypomniałaś, że miałam zapisać sobie nazwy nowo sadzonych cebulowych ku tzw. pamięci
I buksy w zimowych czapeczkach
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:59, 08 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)
Gosiu Zdrowia i Szczęścia w Nowym Roku

Wspaniałe wianki z zasuszonych kwiatów hortensji.
Nie wiedziałam że ogrodówki okrywasz na zimę, ja swoich nie okrywam tylko pilnuję przymrozków wiosennych, wtedy najwięcej pąków przemarza.
Mirka! Wianek jak na pierwszy raz nawet całkiem się udał I o dziwo zasuszone kwiaty hortensji bardzo trwałe
Hortensje ogrodowe okrywam każdego roku - jednak u mnie klimat zdecydowanie ostrzejszy niż w pomorskim a dodatkowo mieszkam w takim miejscu, że mocno wieją zimne zachodnie wiatry. Obawiam się, że bez okrywania nic by nie było z ich kwitnienia
Jeżówki nawet zimą mnie zachwycają
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:23, 09 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Anitka napisał(a)


Fajnie, że masz tak pozytywne nastawienie. Tego się trzymajmy, że tą walkę wygramy
Piękne dekoracje poczyniłaś.

Szczęśliwego Nowego Roku życzę.
Witaj Anitko! Na razie jestem nastawiona pozytywnie, ale co będzie jak się to cholerstwo pojawi? Sama nie wiem...

Jesienią przekopałam jedną z rabat (była tam bardzo twarda, gliniasta i wyjałowiona ziemia) z wszelkimi dobrociami (sporo kompostu, drobna kora, mączka bazaltowa) i wsadziłam m.in. hortensje, ostróżki, jeżówki, zdobyte ciekawe odmiany floksów, ciemierniki... Po kilku dniach zadziwił mnie dziwnie podniesiony poziom ziemi. Gdy zaczęłam tam wsadzać czosnki ozdobne wszystko się wyjaśniło... Cała rabata była gęstą siecią podziemnych korytarzy o średnicy co najmniej 5-10 cm. Normalnie płakać mi się chciało jak wyciągałam wręcz wiszące w powietrzu dopiero co wsadzone dorodne roślinki. Z dużych brył korzeniowych zostały kikuty Wsadziłam ponownie ale wątpię aby coś z nich było. Zdecydowanie odechciało mi się ogrodniczkowania I tak to jest niekiedy z tym pozytywnym nastawieniem

Na przekór wszystkiemu buksy ośnieżone zostawiam





Dzisiaj te ponad półmetrowe cudne czapy strzepnęłam, ale znów zaczęło padać i buksiki znów mają czapeczki

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies