Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

sylwia_slomc... 00:52, 09 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82063
Azjatki w buksach już od marca pilnuj bo Ona mocno potrafi zaskoczyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 07:32, 09 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
m_gocha napisał(a)

Może Ci trochę śniegu podrzucić?


Dziękuję, dosypało
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
zawitka 08:04, 09 sty 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
No nie aż tak sypnęło ale pierzyna fajoska. Te kwiatostany jeżówek masz duże utnij je i pomaluj sprejem wiesz jakie fajne są do dekoracji .A kwiaty hortki że pacnęłam srebrnym sprejem są trwalsze."d"d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
m_gocha 21:48, 09 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Sylwia będę doglądać. Najtrudniej będzie z tym największym kolosem bo nie tylko duży ale i gęsty i nie wszędzie jest dostęp

Asia! Mam nadzieję, że ze śniegu się ucieszyłaś

Halinko! Jeżówki zostały na rabatach bo szkoda było mi je ścinać. Teraz zdobią ogród Do niedawna wszelkie byliny i trawy ścinałam późną jesienią aby wiosną było mniej pracy. Teraz zostawiam na rabatach. Gorzej jak mi się te wszystkie jeżówy rozsieją jak goopie
Ja swoje hortensje w wianku ciut potraktowałam białą farbą w sprayu i może dlatego takie trwałe

Zawilce japońskie w wersji zimowej
Niby takie nic... ale maja coś w sobie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Anitka 08:22, 12 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
m_gocha napisał(a)
Witaj Anitko! Na razie jestem nastawiona pozytywnie, ale co będzie jak się to cholerstwo pojawi? Sama nie wiem...

Jesienią przekopałam jedną z rabat (była tam bardzo twarda, gliniasta i wyjałowiona ziemia) z wszelkimi dobrociami (sporo kompostu, drobna kora, mączka bazaltowa) i wsadziłam m.in. hortensje, ostróżki, jeżówki, zdobyte ciekawe odmiany floksów, ciemierniki... Po kilku dniach zadziwił mnie dziwnie podniesiony poziom ziemi. Gdy zaczęłam tam wsadzać czosnki ozdobne wszystko się wyjaśniło... Cała rabata była gęstą siecią podziemnych korytarzy o średnicy co najmniej 5-10 cm. Normalnie płakać mi się chciało jak wyciągałam wręcz wiszące w powietrzu dopiero co wsadzone dorodne roślinki. Z dużych brył korzeniowych zostały kikuty Wsadziłam ponownie ale wątpię aby coś z nich było. Zdecydowanie odechciało mi się ogrodniczkowania I tak to jest niekiedy z tym pozytywnym nastawieniem

Na przekór wszystkiemu buksy ośnieżone zostawiam


Dzisiaj te ponad półmetrowe cudne czapy strzepnęłam, ale znów zaczęło padać i buksiki znów mają czapeczki



Czapeczki, toż to wielkie czapy. Też muszę dzisiaj iść pootrząsać. W tygodniu nie maiłam czasu. Kulki buksowe nawet sobie dobrze radzą z tymi czapeczkami, bo są sztywne dzięki corocznemu przycinaniu. Gorzej to znoszą u mnie kulki z żywotników.

Oj, współczuje tych korytarzy. Na jesień też odkryliśmy, że kilka owocówek, które posadziliśmy wiosną można wyciągnąć z ziemi bez problemu u teścia na działce. Ja się podłamałam a eM część podociskał a część wyrzucił, następnie pojechał i kupił nowe. On jest bardzo pozytywnie nastawiony do tych wszystkich zwierzątek - mówi, że coś może dla nas zostawią

Na wiosnę powieś pułapkę, choć jedną i sprawdzaj. A jak się ćma pojawi to trzeba będzie walczyć. Powiem ci, że ja ocaliłam dwa wielki bukszpany u teścia na ogródkach działkowych. To jedyne dwa bukszpany, które się w okolicy ostały. I to dało man nadzieje na wygraną u siebie. Ostatni oprysk zrobiłam w lipcu. potem tylko sprawdzałam czy się nie pojawiły gąsienice. Ćma już się nie pojawiła, bo nie ma bukszpanów, poleciała dalej - min. do mnie
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
m_gocha 15:39, 22 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Anitko! Czapy zostały strzepane ale zaraz pojawiły się następne Zima na całego.
Może nic nadzwyczajnego o tej porze roku... ale w porównaniu z latami poprzednimi i opiniami niektórych meteorologów, że musimy przyzwyczaić się do zim bardziej w wersji angielskiej to trochę ta zima jest zaskoczeniem
Ostatnio temperatura w ciągu dnia to -8 a w nocy -15. Dobrze, że jest pierzynka ze śniegu
W ubiegłym tygodniu dosypało sporo świeżego puchu. Chwilami z nieba leciały płatki sniegu o średnicy kilku centymetrów


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 15:44, 22 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Róże nadal z liśćmi...



Za płotem coraz bardziej widoczny lasek. Sąsiad na części swoich nieużytków zasadził lasek modrzewiowy a bliżej mojej działki brzozy
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 16:00, 22 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Poprzeglądałam sobie ostatnio i swój wątek, i zdjęcia z ostatniego roku. Nacieszyłam oczy kolorami... i pomyślałam, że zrobię krótkie ogrodowe podsumowanie 2018 roku
Tak ku pamięci...
Przyznam, że wybór spośród dziesiątek fotek tych kilku... to zadanie nie takie proste Fakt, że to tylko podsumowanie... ale gdybym miała wybrać te kilkanaście do wizytówki to chyba bym się mocno głowiła

Zatem czas zacząć
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 16:07, 22 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Styczeń 2018`
_______________

Pomimo, że to typowo zimowy miesiąc niestety i pogoda i ogród bardziej w odsłonie wiosenno – jesiennej
wiosennie...

jesiennie....


W związku chyba z dużą wilgotnością podłoża i stosunkowo wysokich jak na tę porę roku temperatur wyjątkowo bujnie rosły mchy. Zachwycił mnie ten mikrokosmos



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 16:08, 22 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Niekiedy lekki nocny przymrozek lekko przypudrował ogród


Skoro zima nie chciała na dłużej się rozgościć… to w domu zrobiło się bardzo wiosennie.


Dopiero po 20 stycznia pojawił się śnieg, ale po kilku dniach prawie nie zostało po nim śladu.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies