Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Kawa 13:36, 25 sty 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gosia
piękne podsumowanie roku!!
ilość roślin które masz w ogrodzie powala!!
cudnie !
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
m_gocha 00:07, 26 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
abiko napisał(a)


Wiem, wiem.. ja zmagam się również i widzę, że do tematu trzeba podejść jak Ty
Wydaje mi się, że jakbyś posadziła buksy w hakonkach to i tak byś dosadziła jeszcze coś innego... a tak jest bardziej wpasowana w Twój ogród Mi przeszło przez głowę zrobić tak z kosówkami, nawet Magnolia mi pomogła je ułożyć, ale to nie byłaby ja jednak
Co nie znaczy, że tak mi się podoba.

Na wiosnę zrobię na niej rabatę bylinową z elementami zimozielonymi i niech będzie. Dzięki za taki szczegółowy opis U mnie też zwierzątka w skarpie ryją.. w ubiegłym roku wyjadły mi dużo i dużo podkopały, niestety.

Dokładnie tak jest jak piszesz. Podobają mi się u kogoś minimalistyczne nasadzenia, ogrody w których ilość odmian i gatunków zredukowana jest do maksimum. Nasadzenia pod sznurek... Ale jednak serducho rwie się do nieco innego klimatu. Chyba mamy z tym "innym klimatem" podobnie
Poza tym (myślę, że podobnie u Ciebie) tu nie chodzi o zapełnienie "czymś" skarpy aby mieć z nią święty spokój i aby jej widok nie raził w oczy... Ale to co najmniej kilkanaście dodatkowych metrów kwadratowych ogrodu

Myślę, że dobierając byliny weź pod uwagę to aby były w miarę bezobsługowe i w miarę przyzwoicie wyglądały cały rok, no i nie rozłaziły się zbytnio.

Warto dodać jakieś zwiewne trawy aby skarpa nie przytłaczała a nabrała trochę lekkości. A przy okazji trawy to dobry wypełniacz i "przyciągacz" wzroku gdy byliny trochę tracą już na urodzie

Będę podglądać i kibicować Twoim poczynaniom. U mnie jeszcze dolna część skarpy do zagospodarowania
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:18, 26 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Kawa napisał(a)
Gosia
piękne podsumowanie roku!!
ilość roślin które masz w ogrodzie powala!!
cudnie !
Witaj Kami! Przeglądałam kiedyś zdjęcia z ogrodu z zamierzeniem uporządkowania ich i wyrzucenia co niektórych... i skończyło się na skleceniu takiego podsumowania
Na pewno naładowałam baterie kolorami

A u Ciebie cisza!? Chyba, że jakieś przebudzenie ze snu zimowego nareszcie nastąpiło
U Joli i Pauliny też cichutko
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Anda 08:13, 26 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
m_gocha napisał(a)
Przez dwa dni była piękna zima. Niestety jej uroki podziwiałam z okna domu kurując się z jakiejś infekcji grypopodobnej. Dzisiaj prawie cały śnieg niestety już spłynął
W związku z powrotem aury przedwiosennej wrzucę kilka fotek wykonanych 2 tygodnie temu. Spacerując po ogrodzie (hmmm, szumnie powiedziane ) zauważyłam, że wyjątkowo rozrosły się mchy a to na kamiennym murku, na kamykach, pozostawionych w ogrodzie pniach. Zapewne to efekt wyjątkowo mokrej jesieni i ciepłej zimy.
Przykucnęłam i z nosem i obiektywem przy ziemi takie cudeńka zobaczyłam


Witam się u Ciebie Gosiu i od razu chwalę za te mchowe fotki Cudne Śliczny mech wyhodowalas
Zapisuję Twój wątek żeby nie zgubić i często wpadać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 09:02, 26 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cudne zdjęcia z mchem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:09, 26 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
m_gocha napisał(a)





Jestem zakochana w tym etapie rozwoju bukszpanów. Zielona "piana" normalnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anna_ogrodni... 09:14, 26 sty 2019


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Cudowne widoki przepiękne podsumowanie roku w ogrodzie podziwiam i gratuluje
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Bogdzia 09:52, 26 sty 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
U Ciebie zawsze jest cos ciekawego . Ostatnie zdjecia swietne.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Elka 09:23, 27 sty 2019


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Zdjęcie z mchem cudne
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
basia3012 14:31, 27 sty 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Anda napisał(a)


Witam się u Ciebie Gosiu i od razu chwalę za te mchowe fotki Cudne Śliczny mech wyhodowalas
Zapisuję Twój wątek żeby nie zgubić i często wpadać



Tez uwielbiam taki widok mchu. Przepiekny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies