Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Joku 10:59, 02 lip 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Bardzo obficie kwitną twoje piwonie. Nawozisz je jakoś? Pytam bo u moich większość pary idzie w gwizdek czyli w liście. Myślę że chyba dostały za dużo kompostu i nawozu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
m_gocha 00:16, 05 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Joku napisał(a)
Bardzo obficie kwitną twoje piwonie. Nawozisz je jakoś? Pytam bo u moich większość pary idzie w gwizdek czyli w liście. Myślę że chyba dostały za dużo kompostu i nawozu.

Jola, a może za głęboko posadzone? Tak miałam z jedną z piwonii. W ubiegłym roku ponownie ją posadziłam ale już płycej i w tym roku mnóstwo kwiatów
Ponad pąkami wyrastającymi z karp, nie może znajdować się więcej niż 3 - 5 cm podłoża

Wczesną wiosną podsypałam je drzewnym popiołem

Były fotki piwonii w trakcie kwitnienia... Wiem przesadziłam z ich ilością Ale po przekwitnięciu też wyglądają ciekawie

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:25, 05 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
basia3012 napisał(a)
Gosiu, piękne te Twoje hosty. O bukszpanach nie wspominając. Bo to one jednak u Ciebie królują. I oby jak najdłużej. O żadnej ćmie i grzybie nie może być mowy. Są najpiękniejsze jaki widziałam. Dbaj o nie. Muszę i ja do swoich zajrzeć.
Pozdrawiam.
Basiu! Zaczęłam dzisiaj cięcie swoich bukszpanów, korzystając z lekkiego ochłodzenia. Niestety fotek nie zrobiłam. Ale jak skończę cięcie to ftki na pewno zrobię

A tu takie naprędce zrobione ale jakoś tak mi się spodobały



Na trawnik nie patrzymy - nie koszony ostatnio bo na tych upałach już zaczął żółknąć. Ziemia sucha, spękana od żaru
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
mira 00:45, 05 lip 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
m_gocha napisał(a)



U nas też upały niesamowite dzisiaj w cieniu +36. Żar nie do zniesienia
Od 1 czerwca cały czas upalnie. Praktycznie bez kropli deszczu

Zaległości na O. mam spore. I czasu, i sił i chęci brak. Podczytuję z reguły na dobranoc ulubione wątki - pędzą jak szalone...



mogłabym sobie to przekopiować i podpisać się - dokładnie tak samo

obejrzałam ten czerwcowy ogród z hostami bujny i zielony soczysty piękny

te piwonie będziemy wachać tu całą zimę


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
m_gocha 00:34, 16 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mira napisał(a)

mogłabym sobie to przekopiować i podpisać się - dokładnie tak samo

obejrzałam ten czerwcowy ogród z hostami bujny i zielony soczysty piękny

te piwonie będziemy wachać tu całą zimę

Miro, jakże mi miło gościć Cię w moich skromnych progach Twój wątek to jeden z tych, których nie odpuszczam nawet będąc w najczarniejszej dziurze Bo i człek się uduchowi, nacieszy oczy, nauczy czegoś nowego a do tego w tym wszystkim nie sfrustruje się a wręcz wyciszy i uspokoi

W ubiegłym tygodniu wykorzystując lekkie ochłodzenie zaczęłam intensywne cięcie

Na pierwszy rzut (i na rozgrzewkę) poszły cyprysy. Lubię je ciąć bo łatwo je się kształtuje a dodatkowo lubię ten ich zapach w ciepłe słoneczne dni


Pierwszy cyprysik - przed .... i po cięciu

I kolejny - przed .... i po cięciu


Świerk conica dość sporo już urósł i niestety zasłania mi tego ciętego cyprysa. Trochę szkoda mi go wyciąć i tak się zastanawiam czy jego można ciąć w kulkę, tzn. co by było gdybym ucięła wierzchołek

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:49, 16 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Potem do cięcia poszły bukszpany. Najpierw na rozgrzewkę kulki mniejsze i większe

Przed

i po..

Zmierzyłam swój czas cięcia (taki bez spiny) kule średnicy około 0,8m tnę około 7 minut

I jeżeli ktoś marudzi, że buksy wolno rosną to muszę zaprotestować - rosną szybko... aż za szybko. Staram się ściąć cały tegoroczny przyrost bo obawiam się, że za chwilę tak przybiorą na masie że w moim ogródeczku i dla nich stanie się za ciasno

A oto tegoroczny przyrost (około 12-18 cm) - bez jakichkolwiek nawozów i wspomagaczy wzrostu

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:53, 16 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
po kulkach przyszła pora na 3 obwódki buksowe
Dwie poszły szybko (zdjęć nie zrobiłam ) ale jedna bardziej "udziwniona" zdecydowanie wymagała sporo pracy

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:56, 16 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:03, 16 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544


A przy okazji dodam, że uwielbiam stipę. Te udało mi się własnoręcznie wyhodować i po raz pierwszy przetrzymały zimę. Oby się rozsiały i kolejną zimę też zniosły dobrze (muszę jedynie dać sobie trochę na wstrzymanie zbyt skrupulatnego pielenia )
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:07, 16 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies